Оглядова стаття джерела безперебійного живлення POWERCOM WOW-500U

У цій статті ми проведемо огляд нового джерела безперебійного живлення від компанії Powercom. За різним тестам цей пристрій видає відмінні показники, тому ми вирішили зробити на нього повноцінний огляд. Компанія Powercom була заснована в 1987 році. За даний проміжок часу організація випустила велику кількість джерел безперебійного живлення, які до цього дня продаються по всьому світу. Розташовується виробництво в Китаї, Сполучених Штатах Америки, Тайвані та Німеччини. Варто відзначити обертів корпорації в 130 мільйонів доларів. Якщо розглядати активність компанії на нашому ринку, то вона почалася в 1997 році.

Опис особливостей моделі WOW-500U

ДБЖ POWERCOM WOW-500U призначається для забезпечення безпеки ПК, мережевої техніки та інших подібних пристроїв. Головною причиною захисту підключених приладів є різні збої електричного живлення. Наприклад, перепади напруги, перешкоди радіочастот, повне відключення вхідного напруга, відсутність струму мережі. Тому пристрій цілком може впоратися з завданнями середньої тяжкості. Саме з цих причин розробник показує, що пристрій даної моделі призначений для домашньої експлуатації або забезпечення безпеки невеликого офісу.

"8 моментів на які слід звернути увагу при виборі ДБЖ для сервера": як налаштувати оптимальну витрату електроенергії та що врахувати для правильного настроювання віддаленого контролю безперебійного пристрою в серверній.

Виявилися кілька важливих характеристик пристрою. Давайте поглянемо на них:

Напруги на вході, частотність без перестроювання на роботу від акумуляторів

165 Вольт-275 Вольт
50 Герц ± 10 Герц

Напруги на виході, частотність при експлуатації від акумуляторів

209 Вольт-231 Вольт
50 Герц ± 0,3 Герц

Потужність на виході

500 Вольт / Ампер / 250 Ватт

Форм-фактор сигналу на виході

Багаторівнева апроксимація синусоїди

Діапазоні перемикання на живлення від акумуляторів

2-4 мілісекунди

Діапазон часу автономної експлуатації

Від 14 до16 хвилин для ПК з 15 дюймовим рідкокристалічним екраном

Типаж, вид напруг і акумуляторні ємності

Чи не обслуговується, закрита, свинцево-кислотна, 12 Вольт

Кількість часу для підзарядки

6:00

індикатори

За допомогою світлодіодів можна дізнатися:

 • Про наявність напруги в мережі
 • Про експлуатації від акумуляторів
 • Про перевантаження
 • Про планову нужді заміни акумуляторів

Забезпечення безпеки від перевантажень під час експлуатації від акумуляторів

ДБЖ відключається по досягненню навантаження в:
120 відсотків. Відключення відбувається за 10 секунд.
130 відсотків. Відключення відбувається за 3 секунди.

Забезпечення безпеки від перевантажень під час експлуатації від мережі.

Запобіжна установка на вході.

захищеність

Вирівнювання підвищеного або зниженого напруги в діапазоні 600 джоулів, забезпечення захисту телефону або модему, мережі ПК.

інтерфейси

стандартні USB

відстеження системи

ПО має підтримаю Windows, починаючи від версії NT і закінчуючи Vista. Сумісність з Linux, Novell, Mac OS

розмірність

110 x 330 x 82 міліметрів

вагова категорія

2,58 кілограма

Роз'єми на виході

2 розетки формату євро для живлення батареї

1 розетка формату євро для підключення фільтра мережі. Всі роз'єми на виході мають функцію забезпечення безпеки дітей від випадкових ситуацій.

Робота приладу

Від 0 до 95 відсотків (без конденсату)
0 - + 40 ° C
до 3500 м над морем, при цьому потужність не зменшується

Джерело безперебійного живлення поставляється покупцю в малогабаритній коробці з картону. Сама упаковка зроблено максимально достойно. Сам виріб має захист від фізичного впливу завдяки спеціальним пінопластовим вставкам. Упаковка являє собою поліетиленовий пакет. Виробником упаковки є Китай. Одним мінусом можна виділити не передбачених ручок для кращого транспортування.

Комплектація WOW-500U має:

 • Керівництво користувача російською мовою. ;
 • Гарантія на товар, також повністю російською мовою ;
 • Програмне забезпечення на диску ;
 • Провід для підключення до мережі;
 • Кілька потрібних шнурів для підключення пристрою до персонального комп'ютера (USB AB);
 • Провід для підключення до телефону (RJ-11).

У комплекті постачається фірмове програмне забезпечення. Воно підходить майже на всі версії ОС та регулярно оновлюється.

Ми задоволені постачанням і можемо їй поставити досить високу оцінку. Все зроблено на хорошому рівні.

Що можна сказати про корпус пристрою? Він має прямокутну форму без гострих кутів. Зверху розташовується провалюється всередину кнопа Power, 3 спеціальних індикатора. Розетки формату євро також розташовуються усередині конструкції, для забезпечення захисту від зайвих предметів, які можуть випадково туди потрапити.

ДБЖ POWERCOM WOW-500U, фото

Джерело безперебійного живлення являє собою пластиковий короб, який складається з 2-х частин. Вони в кубі створюють єдиний механізм разом з пазами і шурупами. Лиття виконано на хорошому рівні, пробоїв не виявлено. Отвори для вентиляції розташовуються з боків. ДБЖ має кілька пластикових рудиментарних ніжок. Безперебійник можна встановитися на стіну в різних положеннях, так як в днищі є кілька прорізів для шурупів.

ДБЖ POWERCOM WOW-500U, фото збоку

Отвори для забезпечення захисту пристроїв для комунікації і порти USB для підключення персонального комп'ютера також знаходяться з боків. Запобіжна автоматична система і незнімний кабель живлення розташовуються з торця приладу.

Внутрішній устрій WOW-500U

ДБЖ має акумуляторну батарею серії WP1213W від компанії KUNG LONG. Ємність батарей - 13 Ватт / год. Робоча напруга - 12 Вольт. Каталог компанії не дозволив знайти цю батарею. Користувачі, які змогли наштовхнутися на таку проблему часто зазнають труднощів з пошуком подібних акумуляторів.

АКБ для ДБЖ POWERCOM WOW-500U, фото

Зміна акумулятора може бути зроблена тільки самим покупцем. Звичайно, всі кроки детально розписані в інструкції. Потрібно відвернути болти, які фіксують кришку акумуляторної підкладки знизу ДБЖ. Після зсуву кришки можна поміняти акумулятор.

ДБЖ POWERCOM WOW-500U, фото тильного боку де АКБ

Всередині можна помітити, що дизайн вкрай мінімалістичний. Зверху розташовується кілька розеток і блоки індикацій, які пов'язані з платою електричної системи максимально безпосередньо.

Плата ДБЖ POWERCOM WOW-500U, фото

Електричні елементи повністю розташовуються на двосторонній платі, яка знаходиться внизу джерела безперебійного живлення. Ця плата і підключення деталей виглядає досить переконливо, якщо розглядати ДБЖ зсередини.

Інверторна система виконана за допомогою 2-х транзисторів по схемі з високочастотними елементами. За допомогою нього формується апроксимувати синусоїда. Силові транзисторні пристрої знаходяться на 2-х маленьких радіаторах.

Забезпечення захисту від перевантажень системи має реалізацію за допомогою фільтра RC формату і варістора. Лінія RJ-45 також захищена за схожою технологією. Також відзначимо технічну сертифікацію ДБЖ. Вона дозволяє захищати систему для 10-мегабітних стандартів. Занадто швидкісні лінки в цьому випадку працювати не зможуть.

Даний джерело безперебійного живлення можна віднести до класу оффлайн пристроїв. Він не має на борту систему AVR, яка здатна в автоматичному режимі регулювати напругу. На жаль, цією технологією прилад не володіє.

"Кейс із застосування ДБЖ і стабілізаторів на підприємствах громадського харчування": які ризики можливі через проблеми в мережі, практичні рекомендації щодо встановлення стабілізуючих напруг пристроїв.

Під час тестування було відмічено незадовільний час перемикання пристрою на роботу від акумуляторів. Джерело безперебійного постачання енергії здатний забезпечувати значення напруг в діапазоні від 165 до 275 Вольт. Дані показники значно виходять за межі норми.

Якщо ми зменшимо напруга в системі живлення менш ніж 165 Вольт, то перехід на батарейне забезпечення супроводжується спеціальним звуковим сигналом. Гучність його невисока, періодичність - 2 секунди. Після зменшення заряду акумулятора до низьких рівні період подачі сигналу зменшується до 0,4 секунд.

Тимчасової уривок перестроювання системи на роботу від акумуляторів становить 4 мілісекунди. За осциллограмме видно, як відбувається процес перестроювання на живлення від акумуляторів.

Переключення за осцилографом ДБЖ POWERCOM WOW-500U, малюнокПереключення АКБ ДБЖ POWERCOM WOW-500U, малюнок

 

Відомий по другій осциллограмме артефакт можна віднести до збою експлуатації певної кількості приладів. Наприклад, радіогодинників з прив'язкою від мережі. Вони починають поспішати, це прекрасно видно.

Відсоткове співвідношення

1%

40%

50%

60%

80%

100%

Навантаження

10 Ватт

100 Ватт

125 Ватт

150 Ватт

200 Ватт

250 Ватт

Можна помітити: все діапазони навантаження джерела безперебійного живлення видають пряму напругу на виході. Воно відповідає всім нормам, які укладаються в гост (5 відсотків) в діапазоні всієї роботи.

Необхідна оптимальна навантаження становить близько 250 Ватт. Під час роботи без навантажень инверторная установка бере від акумулятора 2,6 Ватт. Коефіцієнт корисної дії становить 88 відсотків при навантаженні в 50 Ватт. Якщо навантаження складає 30 Ватт, прилад вимикається через 4 хвилини. Правда, цю технологію неможливо вимкнути.

Для практичних випробувань ми використовували комп'ютер наступної конфігурації:

CPU

AMD Sempron 3000+ BOX

Материнська плата

Foxconn 761GXK8MC-S

DDR

512MB Corsair DDR400 VS512MB400

відеокарта

SiS Mirage 1 ™ Graphics і ATI Radeon X700

ЖД

ST360020A

екран

15 дюймів Viewsonic G655

БП

FSP400-50THN-P або FSP550-60PLN

Реальна навантаження визначалася за допомогою нової методики. Щоб протестувати ДБЖ компанії Powercom потрібно врахувати 6 цілей, які потрібно перевірити:

 1. Максимально можливе споживання енергії.
 2. Екран працює, яскравість розташовується на середніх значеннях. Тестування дозволяє знайти великі значення навантаження не тільки на центральному процесорі, але також на відеокарті. За допомогою цього можна досягти максимального значення за потужністю, перевершуючи енергетичне споживання у всіх ігрових додатках. Також під час тестів використовувана потужність часто залишається невикористаною. Тому утворюється максимально можлива точність тестів.
 3. Мінімально можливе споживання енергії. Як тест цього елемента було вирішено використовувати звичайне включення музики. Комп'ютер використовується як аудіоплеєр з маленьким значенням навантаження. 192 кбіт / секунду - бітрейт відтворення в даному випадку.
 4. Завдання по розрахункам. Екран вимкнений. Цей тест можна охарактеризувати максимально можливим значення навантаження на ЦП. Це актуальність для аудіо або відео кодування, розрахунків для наукових цілей та інших завдань. Ці завдання використовують ресурси центрального процесора під час відсутності людини перед екраном. Використовується кілька включених PRIME95 пристроїв, які розташовуються безпосередньо разом з ЦП.
 5. Читання. Застосовується дискретний відеоролик. Екран працює на середньої яскравості. Працює софт для прочитання електронних книг. Також обов'язково повинні застосовуватися підтримка автоматичної прокрутки. Тестовий файл повинен безпосередньо працювати.
 6. Читання. Застосовується відеоролик з прямою інтеграцією. Екран працює на середньої яскравості. Монітор включений, яскравість на середньому рівні. Робота виглядає схожим чином.
 7. Робота DVD Відео. Екран працює на середній яскравості, включається відеоролик у форматі повного екрана за допомогою диска.

Девайс зміг обробити всі види тестування без проблем. Правда результат використання акумуляторів з низькою ємністю дало маленьке значення експлуатації повністю завантаженого ПК. Тому значення ємності акумуляторів є вкрай важливими. Потрібно зберегти батареї в максимально повному стані.

Забезпечення заряду акумуляторів перевірено для 2-х станів акумуляторів. У першому з них батарея розряджалася під час номінального навантаження (250 Ватт) до відключення джерела безперебійного живлення. У другому акумулятор розряджався до відключення ДБЖ з потужністю 50 Ватт. Розрядка акумулятора в другому тесті була глибшою.

Після всіх проведених тестів ми можемо виявити досить хорошу роботу схеми заряду. За словами інструкції користувача, максимально розряджений акумулятор підзарядився до 90 відсотків всього за 60 годин. Якщо акумулятор розряджений під час номінальних навантажень, то підзарядка займає 2 години.

Щоб перевірити залежність струму заряду від напруги в електромережі, потрібно провести заміри струму зарядки акумулятора, розрядженого до 50 відсотків. Також потрібно застосувати різну напругу мережі живлення.

Зарядний струм розташовується в діапазоні 290-420 ма під час вхідної напруги від 170 до 280 Вольт.

Щоб перевірити можливість початку роботи без підключення напружень від мережі живлення, джерело безперебійного живлення підключався з навантаженням в 160 Ватт. ДБЖ був включений, правда процес підключення напружень на виході став займати приблизно 60 підлозі періодів. Такий стан справ може критичним чином позначитися для електричних пристроїв.

Для перевірки можливості включення без напруги мережі живлення (холодного старту) ДБЖ був підключений на навантаження 160 Вт (50%). ДБЖ включився, але процес встановлення вихідної напруги зайняв близько 60 полупериодов (0,5 с). Це може бути критично для електронного обладнання.

Крива переключення POWERCOM WOW-500U на АКБ, малюнок

Висновок про можливості ДБЖ WOW-500U

Якщо ви хочете забезпечити безпекою пристрою в невеликому офісі або в домашніх умовах, то покупка пристрою POWERCOM WOW-500U стане відмінним рішенням.

Плюси WOW-500U

 • Установка на стіни і підлогу;
 • Невеликі габарити;
 • Розетки формату євро з технологією "безпеки від дітей";
 • Заряд акумулятора в ефективному режимі.

Мінуси WOW-500U

 • Деякі артефакти при експлуатації від акумуляторів;
 • Акумулятор невеликих габаритів, які складно знайти у вільному продажу;
 • Зелений режим працює постійно.

За матеріалами: "iXBT"