1. Головна
  2. Наші статті
  3. 8 моментів на які слід звернути увагу при виборі ДБЖ для сервера

8 моментів на які слід звернути увагу при виборі ДБЖ для сервера

11.02.2024
Час читання: 5 хвилин
0

8 моментів на які слід звернути увагу при виборі ДБЖ для сервера

Захист критично важливого обладнання, то на чому не варто економити.

Завдання у ДЖБ для серверної кімнати ширше ніж у звичайного для захисту ПК. Для економії місця моделі для серверних стійок мають компактні розміри, можуть монтуватися в стійку або встановлюватися самостійно, мають більшу потужність і ступінь надійності.

вибір джб для сервера

Основні параметри які слід враховувати при виборі ДБЖ для сервера

1. Оцінка необхідної потужності ДБЖ

Визначте сумарний споживаний струм Вашого обладнання, яке треба захистити. ДБЖ повинен бути потужнішим, ніж споживана навантаження приблизно на 20%. Якщо потужність ДБЖ буде відповідати споживаної потужність, пристрій буде працювати в режимі перевантаження.

"Кейс із застосування ДБЖ і стабілізаторів на підприємствах громадського харчування": якщо ви не готові ризикнути своїм обладнанням, то ця стаття для вас; як врахувати стандарти напруги в Україні або де встановити девайси для стабільного електроживлення.

2. Які вихідні роз'єми живлення Вам потрібні

Визначте які роз'єми у обладнання що буде підключено до резервного живлення, можливі варіанти EURO розетки, штирові роз'єми. У всіх виробників в модельному ряду представлені ДБЖ з різними вихідними роз'ємами. Чи потрібна Вам сегментація навантаження, при відключенні електроенергії в мережі, можливо продовжувати подавати живлення до найбільш важливим пристроїв, відключивши інші. Ця функція дозволяє економити заряд батарей, і продовжити час роботи обладнання.

3. Час роботи від батарей, підключення додаткових батарейних блоків

Час автономної роботи ДБЖ залежить від кількості акумуляторів і підключеного навантаження. Безперебійники для серверів, як правило, забезпечують живлення від 5 до 20 хв., щоб продовжити цей час необхідно підключати додаткові батарейні блоки. Окремі моделі ДБЖ можуть працювати в зв'язці з дизельним генератором.

4. Топологія ДЖБ, лінійно-інтерактивний або онлайн.

Для серверів і серверного устаткування найчастіше використовують лінійно-інтерактивні або онлайн ДБЖ. Якщо Вам необхідно ДБЖ потужністю вище 3000 ВА, краще вибирати моделі онлайн типу.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ автоматично стабілізують вхідну напругу. У момент виходу напруги за порогові значення підключаються трансформатори, і підвищують або знижують напруги до заданого розміру, не переходячи на живлення від батарей.

Онлайн ДБЖ працюють за іншим принципом, вони безперервно перетворяють вхідну напругу змінного струму в сигнал постійного струму з наступним зворотнім перетворенням сигналу постійного струму в ідеальний за формою вихідний сигнал змінного струму. Цей режим безперервного подвійного перетворення дозволяє повністю ізолювати підключене устаткування від проблем в мережі.

Напруга у вигляді чистої синусоїди

Для чутливого обладнання, важливо якісне живлення. Лінійно інтерактивні ДБЖ не всі забезпечують напругу у вигляді чистої синусоїди, при виборі моделі, обов'язково дивіться цю характеристику.

Захист від шумів і електромагнітних викидів

Для мережевих ДБЖ важливо мати захист від шумів і електрочастотних викидів для телефонної або інтернет лінії.

Час перемикання на батареї

У лінійно-інтерактивних ДБЖ після вимкнення напруги перемикання на живлення від батарей займає від 2 до 4 мс. Для енергозалежного обладнання, такий час буде критичним і слід вибирати моделі типу онлайн, у них час перемикання на живлення від батарей займає 0 мс.

вибір джб для сервера 2

5. Місце розміщення

Якщо ви вже вибрали місце для установки ДЖБ, то вам необхідно переконатися в тому, що він туди поміститься, чи є у моделі кріплення в стійку, чи достатньо місця для батарейних блоків.

6. Додаткові можливості

Крім забезпечення безперервного живлення, виробники пропонують користувачеві додаткові функції.

Гаряча заміна батарей, дозволяє замінити батарею, що вийшла з ладу без відключення всього пристрою. Стабілізація вхідної напруги в широкому діапазоні, без переходу на живлення від батарей (лінійно-інтерактивні моделі). Живлення навантаження безпосередньо з мережі при стабільній вхідній напрузі, перехід на живлення з подвійним перетворенням при зміні вхідної напруги (онлайн ДЖБ).

7. Економія електроенергії без шкоди для якості захисту

Високоефективні мережеві / серверні ДБЖ забезпечують економію електроенергії, допомагаючи вам знижувати свої експлуатаційні витрати.

Коефіцієнт корисної дії всіх ДБЖ становить менше 100%, оскільки частина електроенергії, споживаної самим ДБЖ, перетворюється в тепло до моменту досягнення вашого обладнання. Тепло, що виділяється, вимагає більш напруженої роботи системи охолодження, що додатково споживає електроенергію.

вибір джб для сервера 3

8. Дистанційне керування ДБЖ

Для управління ДБЖ можна використовувати, штатні програми на ноутбуці, підключившись через USB-кабель. Без прямого підключення до комп'ютера, можливо управління при установці SNMP-адаптера. При встановленні мережевого адаптера, ви зможете віддалено отримувати інформацію про стан мережі, заряд батарей, переглядати журнал подій, отримувати смс повідомлення про роботу пристроїв. Додатково можливо встановити датчики температури, вологості, диму.

"Огляд джерела безперебійного живлення POWERCOM IMD-525AP": опис зовнішнього вигляду та "начинки" ДБЖ, як витримує навантаження, які переваги і чи є недоліки, сфери застосування.

Оцініть статтю:
43
Поки немає відгуків...
Написати коментар
6 + ? = 14
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593