АКБ для ДБЖ - це джерело відновлюваної електроенергії, від якого залежить головний параметр - час автономної роботи пристроїв безперебійного живлення. Акумуляторні батареї застосовуються для накопичення та подальшого витрачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування підключених споживачів у тому випадку, якщо електропостачання від основного джерела живлення відсутнє або низька якість.
Ресурс АКБ обмежений залежно від деяких критеріїв вибору: модель, ємність, напруга. У середньому акумуляторні батареї розраховані на ряд циклів зарядки/розрядки згідно з технічною документацією того чи іншого типу та інших факторів. Згодом ємність акумулятора зменшується, іноді до нуля. В результаті проміжок часу на завершення роботи може скоротитись до кількох секунд. Якщо ви все частіше стикаєтеся з подібними ситуаціями, то настав час вибору нового акумулятора для ДБЖ. Але при цьому необхідно правильно визначитись із заміною. Про те, як це зробити читайте далі. Розбираємо усі важливі моменти.
Причина виходу акумуляторної батареї з ладу дуже проста. Якщо перепади напруги трапляються регулярно, напруга сильно і надовго «просідає», достатньо 6-12 місяців, щоб акумулятор для ЗПС виробив свій ресурс повністю.
Ще одна можлива причина – несправність безпосередньо зарядного пристрою. Якщо тиждень тому безперебійник витримував до півгодини в автономному режимі, а вже сьогодні повне відключення відбувається за хвилину-дві, його краще віддати на перевірку до сервісного центру. Купівля нової батареї (АКБ) для ДБЖ може виявитися марною витратою грошей. Не буде зайвої діагностика й у випадку, якщо кришка АКБ здута, на ній є потіки.
Якщо видимих дефектів немає, можна приступати до вибору, щоб купити новий акумулятор для UPS. Краще купувати аналог, який стояв раніше. Але це не завжди можливе. Наприклад, модель не випускається, або її у рази підняли ціну, або якість відповідає очікуванням. Додатково вивчіть сумісність АКБ з різними моделями ДБЖ .
Один зі світових лідерів для комплектації свого основного продукту використовує свинцево-кислотні акумулятори, які можна впізнати маркуванням AGM на упаковці, або блоки батарей .
До переваг АКБ можна віднести:
Конструкція свинцево-кислотних акумуляторів є досить простою. Внутрішній простір поділено окремі відсіки. Вони розміщуються свинцеві пластини і мати зі скловолокна, службовці абсорбентами для електроліту. Мати-сепаратори оберігають батарею від коротких замикань у разі руйнування пластин. Електроліт навіть у разі руйнування корпусу не витікає назовні.
Вибрати відповідну батарею для ДБЖ на 12 В, 9 або 7 ч можна прямо на цій сторінці нашого сайту. Необхідна супровідна інформація наведена у картці товару? включаючи роздрібні точки продажу.
Щоб нова акумуляторна батарея була належним чином, при покупці необхідно враховувати цілий комплекс факторів, включаючи типорозмір, ємність, напругу, термін експлуатації. Кожна з цих характеристик акумуляторів для ДБЖ важлива і заслуговує на увагу.
Існує кілька стандартних типорозмірів. Більшого розміру брати небажано. Вона може і поміститися в призначеному для неї відсіку, але виникнуть проблеми через контакти між АКБ і корпусом.
Якщо, наприклад, новий агрегат оснащений пелюстковими клемами, а на старому були гвинтові, доведеться витратити час на заміну. Але така самодіяльність може призвести до втрати гарантії у разі несправності акумулятора.
Стандартне значення - 12 В. Випускаються модифікації на 6 В, але їх використовують рідко, в основному для особливих цілей. Якщо раніше була встановлена модель АКБ на UPS на 12В, не варто міняти її на 6-вольтову. Це може повністю вивести ДБЖ з ладу. Його доведеться міняти.
Фахівці рекомендують враховувати кілька моментів:
При неправильному підборі ємності акумулятора для безперебійника можна зіткнутися ще з одним завданням, що не має рішення. За наявності значних відмінностей між «старим» та «новим» значеннями ДБЖ може діагностувати помилку. Він просто відключатиметься.
У разі йдеться про кількість циклів зарядки/разрядки. Це значення має бути зазначено у супровідній документації виробника. Плюс покупцю необхідно орієнтуватися на власну статистику, частоту повних відключень електроенергії або просідання. Багато сучасних ДБЖ «ведуть» журнали зарядів/розрядок. Цю інформацію можна використовувати і потрібно використовувати при виборі акумуляторів.
Якщо у вас є досвід або ви маєте спеціалізовані знання, ви легко можете самостійно вибрати варіант АКБ у цьому розділі. Або вчинити простіше — звернутися до наших консультантів на сайті або по телефону, щоб вони підібрали найбільш вдалий для вашого пристрою варіант.
Виробник гарантує не менше 2-х років безперебійної роботи навіть у найскладніших умовах. З такими акумуляторами для UPS ваша техніка завжди буде "в мережі".