Бізнес в сфері громадського харчування вимагає значних фінансових вкладень, левова частка яких припадає на технічне оснащення закладу. В сучасних кав'ярнях і ресторанах широко використовується техніка, що живиться від зовнішньої електромережі:
Багато хто з перерахованих видів професійного та промислового обладнання на тлі високої вартості вкрай чутливі до якості вхідної напруги, з чого випливає необхідність додаткового захисту найбільш вразливих елементів.
Перепади напруги чреваті поломкою дорогого електроустаткування. На підприємствах ресторанного господарства немає малозначущих електроприладів. Більш того, вихід з ладу деяких споживачів може частково або повністю заблокувати роботу закладу, а це означає неминучі збитки.
Повний аварійне відключення електропостачання в відсутність резервних джерел живлення - це гарантований колапс бізнес-процесів, незадоволені клієнти і зіпсована репутація закладу.
До недавніх пір в Україні діяв ще радянський стандарт - 220 вольт для однофазної мережі і 380 для трифазної. У 2014 році країна офіційно перейшла на європейську норму напруги 230/400 вольт, хоча по факту робочою напругою повсюдно залишилося 220 вольт. Відповідно до нового стандарту допустимі короткочасні коливання ± 10% і тривалі відхилення ± 5% від номінального значення. Таким чином, максимально допустимий діапазон перепадів становить 207-253 вольт в першому випадку і 218-242 вольт у другому. Якщо фактичний розкид показників регулярно перевищує наведені значення, необхідно захистити мережу стабілізуючим пристроєм.
Стабілізатор - це електроустановка, призначена для захисту електромережі від перепадів напруги і коротких замикань. Такий пристрій іноді називають нормалізатором. Основна функція - приведення напруги до нормативних значень, його стабілізація незалежно від вхідних показників. Стабілізатори бувають одно- і трифазними.
Призначення, пристрій і принцип роботи стабілізатора напруги може різнитися. В даний час найбільш поширеним є такі різновиди нормализаторов за принципом дії:
Послідовність перерахування представлена по зростанню надійності і ціни пристроїв.
Існує три варіанти розміщення стабілізатора:
Вибір схеми залежить від того, наскільки те чи інше обладнання чутливо до якості напруги мережі. Важливо враховувати, що не допускається стабілізація тільки однієї або двох фаз в трифазній мережі - дія нормалізатора має поширюватися на всі фази. Таким чином, підключення на ввідному щиті найбільш прийнятний.
Професіоналам в сфері електротехніки, якими є частина наших клієнтів, немає потреби пояснювати, як розрахувати, який потрібен стабілізатор напруги. Але в деяких випадках для вибору підходящого пристрою і необов'язково володіти спеціальними знаннями.
Знаючи основні параметри електромережі і входять до неї споживачів, неважко підібрати стабілізатор напруги онлайн. Якщо за результатами автоматизованого підбору залишаться сумніви в його правильності, фахівці компанії Powercom в Україні нададуть професійну консультацію і допоможуть остаточно визначитися з вибором стабілізатора.
У компанію Powercom в Україні звернувся директор великого закладу громадського харчування (кав'ярня на 300 посадочних місць). На ввіреному йому підприємстві було потрібно забезпечити стабільне електроживлення в цілому і безперебійне живлення окремих критично важливих систем. Повноцінних технічних умов замовником розроблено не було, тому при підборі оптимального рішення було вирішено керуватися переліком підключеного до мережі обладнання, його характеристиками, ступенем важливості та вразливості.
Поточна ситуація була змальована замовником в такому вигляді:
За словами замовника, перераховані проблеми збільшувалися тим, що аварії в електричній мережі в більшості випадків траплялися при максимальному завантаженні закладу - у вихідні, до того ж у вечірній час, коли викликати фахівця для усунення неполадок найважче. Насправді ніякої містики в такої закономірності немає, а проблеми в години пік пояснюються банальної перевантаженням, адже закон Ома ніхто не відміняв.
Вирішуючи, який краще стабілізатор напруги купити для кав'ярні, його керівник знаходився між двох вогнів: з одного боку - ризик втрати дорогого обладнання (якщо залишити все як є), з іншого - побоювання наштовхнутися на нерозуміння жодних господарів закладу в разі надмірних на їхню думку витрат на «непотрібні» нововведення. Крім того, сам керуючий спочатку з недовірою поставився до пропозиції фахівців Powercom в Україні про встановлення єдиного потужного стабілізатора на вводі. Така настороженість була аргументована тим, що в разі поломки апарату вся електрична мережа кав'ярень на час ремонту знову стане незахищеною від перепадів напруги.
Спочатку директор кав'ярні схилявся до використання малопотужних побутових нормализаторов в зв'язці лише з найбільш чутливим і дорогим обладнанням, вважаючи, що таке рішення обійдеться дешевше. За підсумками спільного детального аналізу нам вдалося переконати замовника в економічній і технічній доцільності установки загального стабілізатора в електрощитовій - така конфігурація дозволяла захистити все без винятку електрообладнання при вартості рішення, порівнянної з роздільним компонуванням. Крім того, частина обладнання (духовки, печі для піци, двигуни припливної та витяжної вентиляції) мала трифазне підключення.
Наші доводи про тривалу гарантії на стабілізатори механізації тваринницьких оперативному післягарантійне обслуговування також отримали належне дію.
За результатами розрахунків було прийнято комплексне рішення:
Комплекс заходів по скороченню енергоспоживання включав в себе:
За підсумками моніторингу ситуації після закінчення 6 місяців після монтажу стабілізатора вдячний замовник констатував повне зникнення колишніх проблем в електромережі кав'ярні. Всі поставлені перед нормалізатором Powercom завдання були вирішені, відмови електрообладнання практично припинилися. Стаття витрат на ремонти техніки і заміну ламп багаторазово скоротилася, а покупка стабілізатора в таких умовах обіцяла окупитися протягом найближчих місяців. Що важливо, скупі власники кав'ярні також залишилися задоволені результатами вимушених інвестицій.
Задоволений клієнт завжди повертається, і через півроку той же замовник знову звернувся до нас, щоб убезпечити комп'ютери і відеоспостереження в кав'ярні джерелами безперебійного живлення Powercom . ПК в офісі, на касі і на сцені, а також робочі станції R-Keeper були захищені ДБЖ серії Spider (SPD). Комплекс відеокамер зовнішнього спостереження був запитан через лінійно-інтерактивний UPS INF-500 з додатковою батареєю.
Історія співпраці отримала і ще одне продовження. Ще при першій угоді була зафіксована необхідність підключення контролерів вентиляційної системи через ДБЖ, оскільки при кожному відключенні електропостачання обнулялися настройки програмують пристрою. Тоді це питання було відкладено через вичерпання бюджету. На цей раз блоки управління вентиляторами були оснащені безперебійниками серії Vanguard (VGD).
Клієнти нашої компанії не задаються питанням, в яких магазинах в Україні можна купити стабілізатор напруги для сфери HoReCa. Інженери-інтегратори, керівники підприємств і фахівці будівельних компаній з різних куточків країни вибирають продукцію PCM як еталон якості. Покупці цінують наш бездоганний сервіс, надійну гарантійну і післягарантійне підтримку, оперативність поставки комплектуючих.
ДБЖ і стабілізатори Powercom - безперебійна робота вашого бізнесу!