Кейс із застосування ДБЖ і стабілізаторів на підприємствах громадського харчування

Бізнес в сфері громадського харчування вимагає значних фінансових вкладень, левова частка яких припадає на технічне оснащення закладу. В сучасних кав'ярнях і ресторанах широко використовується техніка, що живиться від зовнішньої електромережі:

 • технологічне і допоміжне обладнання;
 • освітлення та опалення;
 • вентиляція і кондиціювання;
 • системи безпеки та зв'язку.

Багато хто з перерахованих видів професійного та промислового обладнання на тлі високої вартості вкрай чутливі до якості вхідної напруги, з чого випливає необхідність додаткового захисту найбільш вразливих елементів.

Ризики для ресторанного бізнесу при нестабільному електроживленні

Перепади напруги чреваті поломкою дорогого електроустаткування. На підприємствах ресторанного господарства немає малозначущих електроприладів. Більш того, вихід з ладу деяких споживачів може частково або повністю заблокувати роботу закладу, а це означає неминучі збитки.

Вимірювання показників електромережі картинка

Повний аварійне відключення електропостачання в відсутність резервних джерел живлення - це гарантований колапс бізнес-процесів, незадоволені клієнти і зіпсована репутація закладу.

Стандарт напруги в мережі

До недавніх пір в Україні діяв ще радянський стандарт - 220 вольт для однофазної мережі і 380 для трифазної. У 2014 році країна офіційно перейшла на європейську норму напруги 230/400 вольт, хоча по факту робочою напругою повсюдно залишилося 220 вольт. Відповідно до нового стандарту допустимі короткочасні коливання ± 10% і тривалі відхилення ± 5% від номінального значення. Таким чином, максимально допустимий діапазон перепадів становить 207-253 вольт в першому випадку і 218-242 вольт у другому. Якщо фактичний розкид показників регулярно перевищує наведені значення, необхідно захистити мережу стабілізуючим пристроєм.

Стандарти напруги в мережі картинка

Стабілізатори напруги - що це таке?

Стабілізатор - це електроустановка, призначена для захисту електромережі від перепадів напруги і коротких замикань. Такий пристрій іноді називають нормалізатором. Основна функція - приведення напруги до нормативних значень, його стабілізація незалежно від вхідних показників. Стабілізатори бувають одно- і трифазними.

Стабілізатор напруги POWERCOM фото

Призначення, пристрій і принцип роботи стабілізатора напруги може різнитися. В даний час найбільш поширеним є такі різновиди нормализаторов за принципом дії:

 1. Сервопривідні, де мотор приводу переміщає повзунок по обмотці трансформатора, збільшуючи або зменшуючи кількість задіяних витків, що змінює коефіцієнт трансформації.
 2. Релейні, в яких блоки обмотки коммутируются за допомогою силових реле.
 3. Тиристорні, що базуються на електронних компонентах.

Послідовність перерахування представлена ​​по зростанню надійності і ціни пристроїв.

В якому місці встановлювати стабілізатор напруги

Існує три варіанти розміщення стабілізатора:

 1. На введенні.
 2. На найбільш проблемною лінії.
 3. Поруч зі споживачем (при безпосередньому підключенні).

Схема підключення стабілізатора зображення

Вибір схеми залежить від того, наскільки те чи інше обладнання чутливо до якості напруги мережі. Важливо враховувати, що не допускається стабілізація тільки однієї або двох фаз в трифазній мережі - дія нормалізатора має поширюватися на всі фази. Таким чином, підключення на ввідному щиті найбільш прийнятний.

Підбір стабілізатора напруги

Професіоналам в сфері електротехніки, якими є частина наших клієнтів, немає потреби пояснювати, як розрахувати, який потрібен стабілізатор напруги. Але в деяких випадках для вибору підходящого пристрою і необов'язково володіти спеціальними знаннями.

Знаючи основні параметри електромережі і входять до неї споживачів, неважко підібрати стабілізатор напруги онлайн. Якщо за результатами автоматизованого підбору залишаться сумніви в його правильності, фахівці компанії Powercom в Україні нададуть професійну консультацію і допоможуть остаточно визначитися з вибором стабілізатора.

Комплексне рішення на прикладі однієї кав'ярні

У компанію Powercom в Україні звернувся директор великого закладу громадського харчування (кав'ярня на 300 посадочних місць). На ввіреному йому підприємстві було потрібно забезпечити стабільне електроживлення в цілому і безперебійне живлення окремих критично важливих систем. Повноцінних технічних умов замовником розроблено не було, тому при підборі оптимального рішення було вирішено керуватися переліком підключеного до мережі обладнання, його характеристиками, ступенем важливості та вразливості.

Початкові дані

Поточна ситуація була змальована замовником в такому вигляді:

 1. Проблемний об'єкт - окрема будівля кав'ярні в трьох рівнях: цокольний поверх з адміністративними і підсобними приміщеннями, а також трьома VIP-залами; перший поверх з розташованими на ньому виробничими цехами, електрощитової, кабінетом охорони, касової зоною і загальним залом; другий поверх з вентиляційної камерою, сценою, танцполом і великим залом для гостей. Крім того, до будівлі прибудовані дві літні майданчики і газова котельня.
 2. Є окремий вхід трифазної електромережі напругою 380 В від трансформаторної підстанції, в якій знаходиться прилад обліку.
 3. Встановлена ​​потужність споживача становить 70 кВА, фактична пікова потужність навантаження близька до цього значення.
 4. У наявності крайня нестабільність напруги, виражена переважно його просіданням до 185-190 В. Один раз був зафіксований стрибок до 280 В, від чого може згоріти стабілізатор напруги. Благо час було неробочий, плюс в розподільній шафі спрацювало реле напруги.
 5. Є проблема епізодичній перевантаження електромережі, обумовлена ​​помилками в проектуванні. У міру розвитку кав'ярні «зросла» не передбаченими проектом енергоємними споживачами - підігрівом водостічних труб, інфрачервоними обігрівачами на літньому майданчику, додаткової світловий зовнішньою рекламою, ілюмінацією і так далі.
 6. Навантаження розподілена по фазах нерівномірно, внаслідок чого одна з фаз кілька разів «відгорала».
 7. Як це часто буває в приватному бізнесі, бюджет на впровадження засобів захисту електромережі сильно обмежений, гроші на інновації виділяються засновниками підприємства вкрай неохоче.

фото кафе з відкритих джерел

За словами замовника, перераховані проблеми збільшувалися тим, що аварії в електричній мережі в більшості випадків траплялися при максимальному завантаженні закладу - у вихідні, до того ж у вечірній час, коли викликати фахівця для усунення неполадок найважче. Насправді ніякої містики в такої закономірності немає, а проблеми в години пік пояснюються банальної перевантаженням, адже закон Ома ніхто не відміняв.

Стабілізатор напруги для кав'ярні

Вирішуючи, який краще стабілізатор напруги купити для кав'ярні, його керівник знаходився між двох вогнів: з одного боку - ризик втрати дорогого обладнання (якщо залишити все як є), з іншого - побоювання наштовхнутися на нерозуміння жодних господарів закладу в разі надмірних на їхню думку витрат на «непотрібні» нововведення. Крім того, сам керуючий спочатку з недовірою поставився до пропозиції фахівців Powercom в Україні про встановлення єдиного потужного стабілізатора на вводі. Така настороженість була аргументована тим, що в разі поломки апарату вся електрична мережа кав'ярень на час ремонту знову стане незахищеною від перепадів напруги.

Спочатку директор кав'ярні схилявся до використання малопотужних побутових нормализаторов в зв'язці лише з найбільш чутливим і дорогим обладнанням, вважаючи, що таке рішення обійдеться дешевше. За підсумками спільного детального аналізу нам вдалося переконати замовника в економічній і технічній доцільності установки загального стабілізатора в електрощитовій - така конфігурація дозволяла захистити все без винятку електрообладнання при вартості рішення, порівнянної з роздільним компонуванням. Крім того, частина обладнання (духовки, печі для піци, двигуни припливної та витяжної вентиляції) мала трифазне підключення.

Наші доводи про тривалу гарантії на стабілізатори механізації тваринницьких оперативному післягарантійне обслуговування також отримали належне дію.

За результатами розрахунків було прийнято комплексне рішення:

 1. Встановити на введенні трифазний стабілізатор Powercom AR-100K33 потужністю 70 кВт, що забезпечує нормальну роботу обладнання в діапазоні вхідної напруги ± 25% від номіналу.
 2. Для забезпечення належного запасу потужності нормалізатора і в цілях економії електроенергії провести на об'єкті комплекс заходів з енергозбереження, в результаті чого скоротити пікове навантаження до 50-55 кВт.
 3. Вирівняти навантаження по фазах.

Комплекс заходів по скороченню енергоспоживання включав в себе:

 • установку світлодіодних енергозберігаючих ламп і стрічок в освітлювальних приладах, а також в рекламних конструкціях;
 • модернізацію вентиляційної системи залу шляхом установки рекуператора, тонке налаштування керуючої автоматики;
 • розробку інструкцій для персоналу, що виключають роботу технологічного обладнання вхолосту;
 • установку теплового реле в систему підігріву відсотків (при температурі нижче -7° C її робота все одно неефективна, а відключати обігрів адміністратори просто забували);
 • впровадження датчиків руху і реле часу в схеми освітлення службових приміщень та опалення тераси.

За підсумками моніторингу ситуації після закінчення 6 місяців після монтажу стабілізатора вдячний замовник констатував повне зникнення колишніх проблем в електромережі кав'ярні. Всі поставлені перед нормалізатором Powercom завдання були вирішені, відмови електрообладнання практично припинилися. Стаття витрат на ремонти техніки і заміну ламп багаторазово скоротилася, а покупка стабілізатора в таких умовах обіцяла окупитися протягом найближчих місяців. Що важливо, скупі власники кав'ярні також залишилися задоволені результатами вимушених інвестицій.

Джерела безперебійного живлення для кав'ярні

Задоволений клієнт завжди повертається, і через півроку той же замовник знову звернувся до нас, щоб убезпечити комп'ютери і відеоспостереження в кав'ярні джерелами безперебійного живлення Powercom . ПК в офісі, на касі і на сцені, а також робочі станції R-Keeper були захищені ДБЖ серії Spider (SPD). Комплекс відеокамер зовнішнього спостереження був запитан через лінійно-інтерактивний UPS INF-500 з додатковою батареєю.

Історія співпраці отримала і ще одне продовження. Ще при першій угоді була зафіксована необхідність підключення контролерів вентиляційної системи через ДБЖ, оскільки при кожному відключенні електропостачання обнулялися настройки програмують пристрою. Тоді це питання було відкладено через вичерпання бюджету. На цей раз блоки управління вентиляторами були оснащені безперебійниками серії Vanguard (VGD).

Де купити?

Клієнти нашої компанії не задаються питанням, в яких магазинах в Україні можна купити стабілізатор напруги для сфери HoReCa. Інженери-інтегратори, керівники підприємств і фахівці будівельних компаній з різних куточків країни вибирають продукцію PCM як еталон якості. Покупці цінують наш бездоганний сервіс, надійну гарантійну і післягарантійне підтримку, оперативність поставки комплектуючих.

ДБЖ і стабілізатори Powercom - безперебійна робота вашого бізнесу!