UPS Powercom BNT-600AP: той самий «чорний лицар»

Сьогодні у нас на огляді є досить цікава модель безперебійного джерела електроживлення серії BLACK KNIGHT. Подивимося, на що він здатний.

Що йде в комплекті і як виглядає ДБЖ BNT-600 AP зовні?

  • Сам пристрій
  • Кабель з COM-портом
  • Шнур живлення УПС
  • Шнур для телефона
  • Шнур для приєднання навантаження
  • Диск з програмним забезпеченням

Дана модель є більш оновленою версією джерела живлення з серії Темний Лицар. Звичайно ж це пристрій повинен був потрапити до нас на огляд, так як є резон перевірити нові моделі на працездатність. 

ДБЖ BNT-600AP, фото

Спереду ми бачимо кнопку живлення, а також одну лампочку, яка дозволяє користувачеві ідентифікувати кілька режимів експлуатації. Також варто відзначити той факт, що прилад має і звукову ідентифікацію. Тобто, за допомогою звуку пристрій здатний подати сигнал про повну розрядці батареї, перевантаження та ін. Акумуляторна батарея сама стандартна, свинцево-кислотна. Як заявляє виробник, батарея прослужить близько п'яти років. Кількість часу для підзарядки до 90 відсотків - близько шести годин.

Задня частина має роз'єм rs-232, який дозволяє приєднати керуючий шнур, а також порт rj-11 і вихід. Також через задню панель можна подати навантаження за допомогою спеціальних портів. Ну і звичайно ж розробники не упустили можливість зробити в цьому місці порт для приєднання кабелю живлення.

ДБЖ BNT-600AP, фото з тильного боку

Якщо розглядати зовнішній вигляд в загальному плані, то дана модель не особливо і відрізняється від свого попередника в лінійці Black Knight. Відмінність лише полягає в трохи більш великих габаритах і вазі.

ДБЖ BNT-600 AP, фото

ПЗ (програмне забезпечення) для UPS BNT600AP

Наші покрокові рекомендації щодо організації дистанційного контролю функціонування пристроїв безперебійного живлення у статті "Що таке SNMP та які налаштування потрібно виконати для віддаленого моніторингу ДБЖ?": зовнішні та внутрішні SNMP адаптери та можливості керування через USB-інтерфейс.

Разом з цим пристроєм поставляється програмне забезпечення UPSMon Plus 2.64. Версія для пристроїв, які працюють на винде (Windows).

UPSMon Plus 2.64 до BNT-600AP, малюнок

Інтерфейс досить зручний і дозволяє поєднувати в собі цифрові і аналогові виходи. Звичайно хоч і сам зовнішній вигляд ПЗ схожий на попередні його версії, все ж деякі доопрацювання з боку розробників присутні.

Інтерфейс UPSMon Plus 2.64 для ДБЖ BNT-600AP

Як і в минулих моделях, цей УПС дозволяє відстежувати всі дії, які відбувалися і йдуть в системі протягом певного часу. Звичайно ж, за цю функцію ми ставимо плюс.

Детальна настройка ПЗ UPSMon Plus 2.64 для ДБЖ BNT-600AP

На цьому скріншоті ми бачимо, що дане програмне забезпечення має детальну настройку, яка дозволить підібрати оптимальний варіант роботи пристрою. І поки що давайте зупинимося на огляді ПЗ, так як це базова інформація, якої достатньо для ухвалення рішення про покупку BNT600AP і подальшого використання.

Заміри основних показників BNT-600 AP

Виробник зазначає, що упс здатний витримати зміну напруги на вході в діапазоні від 165 до 275 Вольт, при цьому пристрій буде працювати на частотах в межах 50-60 Герц (не забуваємо про похибку в 10 відсотків). Під час експлуатації від мережі напруга на виході може налаштовуватися повністю автономно. Система AVR підвищує вхідна напруга на 15 відсотків в тому випадку, коли напруга на вході знизилося в значенні на 9-22 відсотка від заявлених. І також працює і в зворотному напрямку.

Тепер розберемося з пониженням. Під час цього процесу наш ДБЖ повністю перебудовується на живлення від батарей при роботі в 163 Вольта. Тим часом навантаження має значення в 223 Вольта. Перестроювання на живлення від мережі починає проводиться тільки під час зниження напруги до значення в 177 Вольт.

Крива перетворення напруги за допомогою ДБЖ BNT600AP
На вході ДБЖ - 225 В, на виході - 226 В

Варто зазначити, що під час повільного зниження значень напруг на вході, пристрій може перетворити його під час досягнення значення в 198 Вольт. Тепер ми почнемо підвищувати напругу на вході і за допомогою цього обчислимо, що перебудова зупиняється тільки при наборі значення в 204 Вольта. У цю ж секунду навантаження на пристрій становить 206 Вольт.

А ось другого ступеня перетворень немає.

Тепер будемо поступово збільшувати значення напруги. Пристрій знижує напругу на виході, при цьому на вході воно має значення в 235 Вольт, що досить непогано. Тепер знижуємо напруга на вході. Перетворення завершилося після того, як пристрій дійшло до значення в 229 Вольт. У цьому саме час навантаження становило 230 Вольт.

Тепер же просто відключимо пристрій від мережі і надамо йому можливість підживлювати навантаження за рахунок батарей. За документами, дана витівка становить усі 100 відсотків.

Крива навантаження на ДБЖ BNT600AP за рахунок батарей
Напруга живлення на виході з ДБЖ - 211 В

Напруга на вході

Напруга на виході

163

223

198

229

204

206

229

230

235

207

258

227

Пристрій сам відключилася в той момент, коли заряд батареї досяг свого значення в 53 відсотка. Потім саме перешикувалося на підзарядку батареї за 5 год. і 12 хв.

Моделі серії BLACK KNIGHT ідеально підходять для захисту різних комп'ютерів. Читайте докладніше у нашій статті "ДБЖ для комп'ютера - цікава теорія та практика": функціонал пристроїв залежно від топології для різних видів комп'ютерів та комп'ютерної периферії. На що звернути увагу.

Якщо пристрій мав 100 відсотків зарядки, то воно змогло пропрацювати при навантаженні в 101 відсоток лише 3 хв. і 37 сек.

При 100% заряду акумуляторів ДБЖ пропрацював з навантаженням 101% 3 хвилини 37 секунд.

Паспорт джерела безперебійного живлення BNT-600 AP

Модель

BNT-600AP

Тип УПС

Лінійно-інтерактивний

На вході

Потужність

600 Ватт

Напруга

220 Вольт ± 25процентов від напруги на вході

Частотність

50 або 60 Герц

На виході

Кількість напруги при роботі від батарей

220 Вольт ± 5 відсотків від заявленого значення

Частотність під час роботи від батарей

50 Гц або 60 Гц ± 1 Гц

Система для більш точної настройки напружень

Система здатна збільшувати вихідну напругу на 15 відсотків, при цьому напруга на вході зменшується на значення в 9-25 відсотків.

Кількість часу на перебудування для роботи від батарей

Близько 3 мілісекунд

Захищеність та фільтри

Захищеність від перенапруги енергії

320 джоулів, 2 мілісекунди

Вхідний порт УПС

легкоплавкий запобіжник

Захищеність від перевантаженості

Пристрій сам відключається за 60 секунд в тому випадку, коли кількість перевантаження досягає 110 відсотків від заявлених потужностей. А під час трьох секунд, коли перевантаження досягла значення в 130 відсотків.

Захищеність від коротких замикань

УПС відключається миттєво

Акумулятор

Типаж

Самі стандартні батареї зі свинцю, не є обслуговуються.

Перевірка системи

Захищеність від повної розрядки.

Сповіщення

Батарейна підтримка

Звукове сповіщення, яке повторюється з невеликим проміжком часу.

Маленький заряд акумулятора

Звук повторюється раз в 2 секунди.

Робота під час перевантаження

Нескінченне звукове сповіщення

Інші параметри

Шуми, які чути на відстані близько 1 метра.

Менше сорока децибел.

Більше інформації щодо вибору ДБЖ Powercom.

По материалам: "iXBT"