Принцип роботи та опис ABM технології

Якщо ви трохи розбираєтеся в джерелах безперебійного живлення, то напевно знаєте про те, що батарея постійно саморазряжаются. Щоб це дія компенсувати, зазвичай в ДБЖ здійснюється безперервна підзарядка акумулятора малими струмами. Завдяки протіканню через акумулятор слабкого струму викликаються зміни хімічного складу. Корозія решіток і обсипання активізованою маси позитивно заряджених пластин також проходить під час цієї дії. Тому відбувається необоротне падіння зарядка акумуляторів, терміну експлуатації та часу автономної роботи від батареї. Тому розробникам з компанії Powercom довелося розібратися докладніше в цій проблемі, щоб виключити всілякі поломки.

Різні моделі ДБЖ здатні реалізувати всілякої ступеня складності алгоритми експлуатації зарядки акумуляторів. Як приклад розглянемо сучасний алгоритм експлуатації акумуляторної батареї, реалізація якого досить відкрита представлена ​​лінійкою Vanguard. Ми робили безліч тестів пристроїв лінійки, тому сміливо можемо рекомендувати прилади.

Оновлений цикл підзарядки акумулятора ДБЖ відбувається за таких умов:

 • При натисканні кнопки ON, яка відповідає за включення джерела безперебійного живлення. Вона розташовується на лицьовій стороні пристрою.
 • Коли ДБЖ переходить в експлуатацію від додаткового живлення навантаження від акумуляторів в тимчасово проміжку більше 20 секунд
 • Коли використовується система Open Cell Voltage, або коли напруга на акумуляторах зможе опуститися до 2.10 рівня Volt per Cell. Інакше кажучи, напруга на елементах під час спокою пристрою.
 • Якщо OCV (open cell voltage) або, іншими словами, напруга на батареях без навантаження знизиться до рівня 2.10VPC (Volt per Cell) - напруги на елементі протягом часу спокою;
 • Після закінчення 30 діб роботи пристрою безперебійного живлення в режимі спокою.

Цикли зарядки АКБ для ИБП.

Зарядка батарей має три цикли.

За допомогою постійного струму:

 • Електричний струм знаходиться в певному періоді, і підзарядка продовжує бути до моменту, коли напругу не перестає досягати позначки в 2.385VPC
 • Коли напруга за 150 годин не досягає потрібної позначки, то відбувається сигнал-сповіщення.

За допомогою постійної напруги:

 • В даному режимі зарядка обчислюється за допомогою формули: tfloat = 1.5 x tcharge + 48 годин
 • Напруга, що називаються референсним, знаходиться на позначки в 2.335VPC

Режим спокою:

 • Схематика експлуатації відключає зарядку до моменту наступного циклу підзарядки.
 • Напруги на акумуляторах не можуть контролюватися під час перших трьох хвилин в режимі бездіяльності. Зроблено це для вилучення помилкової ініціалізації нового циклу зарядки.
 • Оповіщення Battery Failure, як у випадку з зарядкою постійним струмом, сформіровивается в разі, коли OCV опускається нижче порога в 2.10VPC під час перших десяти днів в бездіяльний режимі.

При технології ABM присутнє контролювання розрядки акумулятора:

 • Схематика контролю здатна подати сигнал про низький рівень напруги на акумуляторах. Відбувається дана дія за 3 хвилини до моменту можливого закінчення періоду підтримки батареї.
 • Оприлюднення у вигляді аварійного рівня напружень на акумуляторах формується тоді, коли воно падає до певного значення, під час якого інвертор не здатний нормально функціонувати. Тоді ДБЖ повністю виходить з роботи.

Варто відзначити один факт: рівень остаточної розрядки акумулятора залежить безпосередньо від величини навантаження. Тобто, потрібно враховувати, щоб акумулятор був розряджений струмом, який буде близький до нормального. Розряд маленьким струмом не викличе сильного стрибка напруги на конструкції. Ємність акумулятора буде все одно падатиме, правда побачити поріг виснаження стане вкрай складно. Лінійка Vanguard спеціально володіє даними вимірювання потужностей. Всі основні нові моделі надходять в навантаження, тим самим обробляючи микроконтроллерами. Вони встановлюють всілякі пороги остаточного напруги на акумуляторах. Під час навантаження в 40 відсотків або вище небезпечним можна вважати напругу 1.80VPC. При більш високих навантаженнях 1.67VPC

Компенсація температури під час зарядки батарей ДБЖ

Багатьом відомо, що хімічні процеси в батареях вкрай значно залежать від температурного фактора. У всіх режимах експлуатації джерела безперебійного живлення йде прямий зв'язок з температурним значенням. Найчастіше при роботі використовується 25 градусів за Цельсієм, адже це найоптимальніше значення для експлуатації. Щоб більш точно обчислити остаточні напруги під час заряджання батарея, плата ДБЖ має датчики температури. Він вимірює показники всередині пристрою, після мікроскопічний контролер вираховує необхідну величину, відштовхуючи від коефіцієнта поправки в 3mV ° С.

Саме тому алгоритмизация технології ABM відмінно показує себе на тривалості життя батарей, тим самим збільшуючи їх час роботи. ДБЖ завдяки цій функції знижує загальну вартість.

Оцініть статтю:
48
Поки немає відгуків...
Написати коментар
26 + ? = 30
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593