11

Огляд джерела безперебійного живлення POWERCOM IMD-525AP

Наші розробники сьогодні приймають надзвичайно цікавий екземпляр джерела безперебійного живлення. Виробник, компанія POWERCOM, яка з 1987 року протягом багатьох років успішно виробляє ДБЖ, запевнила нас, що цей девайс є вкрай передовим за сьогоднішніми мірками. Ви можете знати, що компанія має оборот понад 130 мільйонів доларів. Тому корпорація має широке вплив по всьому світу. Свою роботу біля Росії компанія стала проводити, починаючи з 1997 року. І на сьогоднішній день у неї широка частка на ринку ДБЖ.

Опис моделі POWERCOM IMD-525AP

Джерело безперебійного живлення цієї моделі використовується для забезпечення безпеки ПК, мережевих приладів та інших важливих пристроїв. Безпека відбувається насамперед від перебоїв з електричним живленням, як приклад яких можна виділити електричні викиди енергії, перешкоди радіочастотного типу, перебоїв електричної мережі тощо. Компанія Powercom рекомендує використовувати цей аксесуар у домашніх умовах.

Повні характеристики девайса надані перед вами:

Напруга на вході, частотність від мережі живлення

165 Вольт -275 Вольт
50 Герц ± 10 Герц

напруга на виході, частотність від акумуляторів

209 Вольт – 231 Вольт
50 Герц ± 0,3 Герц

Потужність на виході

525 Вольт/Ампер / 315 Ватт

Вихідний сигнал, форм фактор

 апроксимація синусоїди ступінчастого вигляду

Тимчасовий проміжок роботи від акумуляторів

2-4 мілісекунд

Проміжок часу в автономному режимі.

10 хвилинний проміжок часу для ПК офісного формату з 15" рідкокристалічним дисплеєм.

Типаж, напруга та ємність акумуляторів

Не обслуговується, герметична, зроблена на свинцево-кислотній основі, 12 Вольт, 7,2 Ампер/Година

Кількість часу для підзарядки

6:00

Індикаторні частини

Рідкокристалічний екран показує:

 • Забезпечення напруг
 • Роботу від батарей
 • Значення навантаження
 • Робота акумулятора та його стан

Забезпечення безпеки під час роботи від акумуляторів

Прилад автоматично вимикається при навантаженні:

120 відс. - за 10 сік

130 відс. - за 3 сек

Захищеність під час роботи від мережі

Запобіжник, що знаходиться на вході

Безпека

Шуми високої частотності пригнічуються на значеннях 10 децибел, сплески напруги пригнічуються на значеннях 320 Джоулів, забезпечення безпеки телефонної лінії, модему, мережі комп'ютера формату 10Base-T

Інтерфейси

USB

Відстеження системи

ПЗ має підтримку Windows, закінчуючи серією Vista.  

Розмірність

105x334x168мм

Вагова категорія

5,8 Кілограм

Порти на виході

3 штуки х IEC320 акумуляторного живлення
та 2 штуки х IEC320 фільтра для мережі

Умови експлуатації

0-95 відсотків (не використовую конденсат)
від 0 до + 40 градусів Цельсія
до 3500 метрів над рівнем моря, не вдаючись до зменшення потужності.

Постачання ДБЖ виглядає як невелика коробка, на яку нанесена поліграфія. Виконана максимально гідно, тому коробка виглядає безпечно. Прилад має захист від зовнішніх пошкоджень, завдяки вставкам із пінопласту пакувальникам вдалося цього досягти. Крім того, ДБЖ поставляється в поліетиленовому пакеті. Коробка має назву країни – виробника, якою виступає Китай. Шкода, що конструкція постачання не має кілька ручок для зручнішого переміщення коробки.

Комплектація IMD-525AP має такі елементи:

 • Інструкція користувача
 • Талон гарантії *
 • Переносний носій з ПЗ * *
 • Кабель для з'єднання з мережею
 • Шнур для приєднання пристроїв (гніздо формату IEC 320)
 • Шнур для роботи з ПК (USB AB)
 • Провід телефонної лінії (RJ-11)

* - Пристрій має повний гарантійний термін, що поширюється на два роки, але не перевищуючи 30 місяців від числа твору девайсу. Компанія може допомогти користувачеві у 123 сервісних центрах по всій Росії.

** — ПЗ, яке додається з покупкою ДБЖ, має всі версії, сумісні з практично будь-якими операційними системами. Ви можете стежити за оновленнями на сторінці команди підтримки.

Якщо говорити про саму комплектацію, то вона вийшла цілком непоганою. Найпотрібніші речі є, і це тішить.

Корпусна установка джерела безперебійного живлення виконана у прямокутному форматі, є панелі лицьової сторони. Спереду розташовується кнопка запуску рідкокристалічного екрану. Цей дизайн, на наш погляд, має дуже елегантну будову.

Фото ДБЖ IMD-525AP

Саме джерело безперебійного живлення має три частини. Перша з них є пластиковою основою, на яку закріплюється верхня і задня частини. Всі вони з'єднуються за допомогою шурупів та необхідних пазів. Корпус виконаний дуже якісно, ​​дефектів не виявлено. Знизу розташовується трансформаторна установка, зверху схематична плата, пов'язана з електронікою. Проходи для вентиляції знаходяться як згори, і знизу. Розташування ніжок цілком зручне, самі зроблені із пластику.

Фото ДБЖ IMD-525 AP

Позаду корпусу розташовуються всі необхідні порти, які мають бути. Зверху видно гніздо USB, необхідне для підключення ПК або керуючого пристрою. Два гнізда формату RJ-45 також є тут. Вони допомагають запобігти імпульсам приладів Ethernet та телефонних ліній. Роз'єми IEC320 також присутні як для підключення постійного живлення та безпеки від перепадів напруги.

Фото тильного боку ДБЖ IMD-525AP

У нижній частині задньої панелі знаходяться один вхідний силовий роз'єм та колодка запобіжника.

Внутрішня будова IMD-525AP

Джерело безперебійного живлення має батарею NPW 36-12, вироблену компанією YUASA. Вона має акумуляторну ємність 7, 2 Ампер/Годин. Напруга на борту – 12 Вольт. Лінійка має відмінну особливість у вигляді підвищеної віддачі на 75 відсотків, яка подається під час роботи в режимі 10 хвилинної розрядки.

Фото АКБ для ДБЖ IMD-525AP

Зміна акумуляторів провадиться самим потенційним покупцем. Це можна зробити строго за вказівками, які додаються в комплекті. Викручуємо два фіксуючі болти, після цього відкриваємо кришку, яка закриває батарейний відсік знизу безперебійника. Там знаходимо акумулятор та змінюємо його.

Заміна АКБ для ДБЖ IMD-525AP, фото

Усередині ДБЖ виконаний класичним стилем. Зверху розташовується схемоплата, яка зав'язана електронікою. Внизу знаходиться трансформаторна установка та акумулятор. Передня частина має в своєму розпорядженні плату індикації та експлуатації.

Плата ДБЖ IMD-525AP, фото

Всі електронні схеми, у тому числі можна говорити про інвертор, розміщуються на головній платі друкованого формату одностороннього типу, що знаходиться зверху на корпусі безперебійника. Плата та підключення частин до неї зроблено досить добре, з першого погляду. Нарікань не виявлено.

Інверторна установка, розташування на основі транзисторів у кількості 4 штук від виробника International Rectifier, моделі IRFZ44V, здатна формувати синусоїду апроксимованого формату. Транзисторні установки силового типу знаходяться на двох досить великих радіаторних девайсах, які мають сумовану площу в районі 80 квадратних сантиметрів. Будь-який з них має 115 Ват потужності і діапазон стандартних температурних значень до 175 градусів за Цельсієм.

Фото плат ДБЖ IMD-525 AP

Корпус також має в своєму розпорядженні блок регуляції напруги на виході, який зробив за схемою автоматичної трансформаторної установки. Потужні значення реле для комутації обмотувальних будов мають показники 250 Вольт.

Забезпечення безпеки від надмірної напруги мережі за сприяння фільтра формату RC і варистора присутній.

Безпека ліній RJ-45 зроблена для повної кількості контактів гнізда. Варто сказати, що якщо розглядати технічні специфікації, можна зробити висновок, що забезпечення безпеки відбувається для 10 мегабітних стандартів. А потужніші лінки в цьому випадку працювати не зможуть.

Даний безперебійник, було сказано вище, має в своєму розпорядженні технологію AVR, яка може проводити регулювання напруг. Часто його називають стабілізаторною установкою, яка коригує напругу на вході, що отримується з електричної мережі, працюючи суто від акумуляторів. Варто розуміти, що наявність цієї технології повністю відрізняється, ґрунтуючись на моделі пристрою. У нашому прикладі функція має один знижувальний ступінь і один підвищує ступінь. Гістерезис AVR 7-16В, який можна чітко побачити на графіку.

За цим малюнком можна побачити головну алгоритмізацію експлуатації безперебійника. Вона досить оптимальна, але при зменшенні напруги до значення 170 Вольт, вихідна напруга надходить у дещо нижчих значеннях (198 Вольт). Після тестів було виявлено, що AVR технологія працює задовільно.

Після зменшення напруги у мережі до значень 170 Вольт і перебудові працювати від батарей джерело безперебійного живлення починає сповіщати потенційного користувача спеціальним звуком. Він має гучний діапазон, але у помірному значенні. Періодичність – 2 сек. Якщо заряд знижується до небезпечного значення, то період зменшується до 4 сотих секунд.

Тимчасовий проміжок перебудови на акумуляторне живлення та робота AVR визначається за осцилографічним графіком. Щоб переключити щаблі необхідно близько 2 мілісекунд. На осцилограмі видно проміжок перебудови AVR.

Перестройка AVR ДБЖ IMD-525AP, малюнок

Тимчасовий проміжок перебудови на акумулятор становив 3 мілісекунди. За нижнім осцилографічним графіком є ​​можливість розглянути перехід з роботи від мережі живлення на акумулятор.

Переключення на АКБ ДБЖ IMD-525AP, малюнок

Цей девайс зміг пройти тести в часовому проміжку експлуатації від акумуляторів під час роботи від різного рівня навантажень. Тести синтетичного типу були проведені під час навантажень від резисторних установок. Напруга на виході була виміряна за допомогою цифрового мултиметра UT60E.

Відсотки

3%

48%

60%

71%

95%

Навантаження

10 Ватт

150 Ватт

190 Ватт

225 Ватт

300 Ватт

Судячи з таблиці видно, що в спектрі навантаження до 225 Ватт джерело безперебійного живлення показує постійну напругу на виході, яка задовольняє гостовським 5% під час усієї експлуатації. Якщо навантаження збільшиться, почне відбуватися так зване «завалювання» напруги на вході при розрядці акумулятора, досягаючи значень 183 Вольта, під час навантажень до 300 Ватт, що є 95 відсотками.

Рекомендація, яка дається внаслідок тестування, пропонує потужні значення навантажень пристрій до 200 Ватт.

Якщо ДБЖ працює без підключення навантаження, інвертор починає споживати живлення від батарейних блоків 8,1 Ватт. Його ККД близько 77 відсотків.

Робота при навантаженні від 30 Ватт і нижче, девайс відключився після 4 хвилин експлуатації. Технологію можна вимкнути, утримуючи кнопку старту.

Щоб провести практичні тести, був застосований наступний ПК:

ЦП

AMD Sempron 3000+ BOX

Материнська плата

Foxconn 761GXK8MC-S

ОЗУ

512 Mb Corsair DDR400 VS512MB400

Відеокарта

SiS Mirage 1™ Graphics та ATI Radeon X700

ЖД

ST360020A

Дисплей

15 дюймовий Viewsonic G655

БП

FSP400-50THN-P, FSP550-60PLN

Нова методика була використана для цієї роботи. Щоб провести тести девайсу, вибиралися 6 спеціальних завдань:

 1. Максимально можливе енергетичне споживання . Дисплей працює, яскравість досягає середніх значень. Цей етап вимагає роботи ATITool 3D View, максимально можливе підключення навантажень відео системи, потрібне значення увімкнених пристроїв PRIME95. Воно має залежність від ЦП. Тестування показало можливе максимальне значення навантаження на центральний процесор та відеоадаптер. Тому є можливість отримати велике значення потужності при споживанні, яка перевершує енергетичне споживання у всіх ігрових програмах. Також треба розуміти, що необхідна споживання потужність згодом мало змінюється. Тому можливо отримати велике значення потужності та повторюваності результатів.
 2. Мінімальне значення енергоспоживання. Відтворюватимемо музику. Дисплей вимкнено. На даному етапі ми здатні побачити застосування ПК як звичайного програвача для музики. Відповідно, навантаження невелике. Аудіо файл працює при бітрейті в 192 кілобіт/секунду. Формат – MP3.
 3. Завдання для розрахунку . Дисплей вимкнено. На даному етапі застосовується велике значення навантаження на ЦП, тому його можна назвати дуже актуальним для роботи звукового та відео кодування, розрахунків на науковій ниві і так далі. PRIME95 запущено на всьому проміжку роботи.
 4. Читання  (дискретне відео). Екран експлуатується на середній яскравості. Етап передбачає роботу спеціального софту для читання книг в електронному вигляді. Є підтримка автоматизованого прокручування. Також відбувається робота файлу формату аудіо.
 5. Читання  (інтегроване відео) Екран експлуатується на середній яскравості. Етап передбачає роботу спеціального софту для читання книг в електронному вигляді. Є підтримка автоматизованого прокручування. Також відбувається робота файлу формату аудіо.
 6. Робота DVD Video . Екран працює при яскравості на середньому значенні. Працює фільм, записаний на диску формату DVD. Відео працює на повний екран.

Після проведення певної кількості тестів при максимально можливої ​​продуктивності було помічено перезавантаження ПК, коли спрацювала сигналізація про знижений розряд акумулятора. Проміжок часу від включення сигналізації то повного відключення ДБЖ варіюється, ґрунтуючись на зміні навантажень на джерело безперебійного живлення.

Акумулятор має деякі важливі параметри та фактори заряджання, які впливають на час роботи батарейних блоків, які пов'язані безпосередньо з безперебійником. Тому виробник встановив максимально можливий струм заряджання 2.6 Ампер.

Тому запевнення розробників у тому, що зарядка відбувається поетапно, трохи «лукави», якщо можна сказати. Але більшою мірою все досить непогано. У звичайному варіанті акумулятор буде максимально можливим чином заряджений після 12 годинного підключення до джерела живлення. Якщо акумулятор повністю розряджений, після 20 годин він буде заряджений на 100 відсотків.

Щоб перевірити залежність струму заряду від напруги в мережі, потрібно провести повні виміри джерела струму для заряджання акумуляторів, які були розряджені на 50 відсотків. Напруга була різною.

Струм зарядки знаходився в спектрі від 230 до 290 ма. Напруга на вході: від 190 до 265 Вольт.

Крива перемикання ДБЖ IMD-525AP, малюнок

Щоб перевірити інтерфейси коннекта з ПК, безперебійник потрібно було підключити через порт USB формату. Потрібний провід поставляється у комплектації. Win XP в автоматичному режимі знайшов дані пристрою.

ДБЖ IMD-525AP знайшов через USB, малюнок

Висновки про модель POWERCOM IMD-525AP

Це джерело безперебійного живлення показало себе добре. Застосування для домашнього використання – дуже гарний варіант. Пристрій добре впишеться в інтер'єр. Екран допоможе навіть самому початківцю розібратися в системі. Шкода, що потенціал реалізації інверторної установки не досяг.

Плюси IMD-525AP

 • Екран, здатний відображати напруги в електричній мережі
 • Відмінний непомітний зовнішній вигляд.
 • Відносно невелика ціна, порівняно з подібними джерелами безперебійного живлення.

Недоліки IMD-525AP

 • За потужності понад 70% робота інвертора є незадовільною.

За матеріалами: "iXBT"