Способи захисту побутової техніки від перепадів електричної енергії в мережі

Захист приладів у вашому будинку або квартирі головним чином залежить від того, наскільки стабільна ваша електрична мережа. Варто розуміти, що якщо висока напруга в квартирі вже досить тривалий час, то з цим потрібно терміново боротися. Якщо не вжити необхідних заходів щодо забезпечення захисту ваших пристроїв, то незабаром вони можуть просто вийти з ладу. Звичайно ж не тільки високу його значення згубно позначається на роботі пристроїв. Різкі стрибки електроенергії в будь-яку сторону також завдають шкоди побутових приладів в будинку. Потрібно відзначити той факт, що тривалий зниження або підвищення струму в мережі ще більш впливає на працездатність пристроїв. Можуть відбуватися загоряння, що згодом може привести до серйозних надзвичайних ситуацій. Тому необхідно розібратися в питанні уникнення проблем в мережі.

Головний аспект життя сучасної людини - захист побутової техніки від перепадів напруги!

Звичайно ж всі нинішні прилади мають безперебійний режим в роботі при різних відхиленнях в електромережі. Найчастіше цей діапазон в районі від 198 до 242 Вольт. В Україні або в країнах СНД ці значення вже варіюються від 187 до 242 Вольт. Тобто, поріг входження нижчий.

Електричний струм може перевищувати допустимі норми в багатьох ситуаціях, і тому проблема захисту квартири або приватного будинку від стрибків напруги зараз стоїть досить гостро. Наприклад, якщо електромережа не оптимізована і захищена, то воно здатне впасти до позначки в 180В і нижче. У деяких випадках піднятися до «небезпечних» 250В.

Якщо електричне живлення вимикається в короткочасному порядку, то дана ситуація здатна нашкодити електричних приладів і призведе в непридатність контакти холодильника, пральної машини, посудомийки, або ж інших проборов, з'єднання просто поржавіють. Погана захист від перепаду напруги мережі 220 згубно впливає на електричні пристрої, наприклад, електронний блок управління здатний прийти в непридатність набагато раніше, ніж електричний двигун компресора.

У той же момент велику небезпеку в порівнянні з невеликим за часом виключенням електроживлення представляють тривалі перепади струму. Ось наочний приклад: давайте розглянемо роботу побутових девайсів в місті і в сільській місцевості. Мережі у них будуть різні, так як в сільській місцевості ток в більш частому порядку не має відповідності з номінальним. Тому зміни в електричній системі трапляються набагато частіше.

Як захистити техніку в побуті, якщо в електромережі відхилення?

На це питання є різні відповіді. Для захисту домашніх пристосувань було винайдено безліч спеціальних пристроїв, які здатні працювати з малими за потужністю приладами. З різною апаратурою для відео або аудіо роботи, комп'ютерами та іншою технікою.

Як і чим вберегти, наприклад, телевізор від стрибків напруги?

Такий пристрій називається мережевим фільтром. Воно дозволяє згладити деякі невеликі перепади, щоб вони не перевищували номінальні значень. Але варто враховувати той факт, що мережеві фільтри ні в якому разі не потрібно застосовувати з більш енергоспоживаючих технікою, такий як холодильник, пральна машина та інше.

Але, тоді як захистити пральну машину при змінах напруги?

Для того щоб забезпечити захист таких приладів, потрібно використовувати спеціальні стабілізатори. Вони здатні «виходити за рамки» 220 Вольт, що дозволяє створити умови для більш тривалого часу експлуатації. Але такий девайс не зможе забезпечити повну захищеність від швидких кидків.

Ви запитаєте: «Як захистити холодильник від перепадів в електричній мережі?»

Відповідь очевидна - джерело безперебійного живлення! Для таких побутових приладів кращим рішенням буде покупка ДБЖ. Він здатний забезпечити електроенергією всі девайси в будинку навіть при повному відключенні від мережі. За цей невеликий проміжок часу ви зможете акуратно відключити всі пристрої з мережі, а також зберегти важливі файли, якщо ви працюєте, наприклад, за комп'ютером.

Вихід з ладу побутових приладів - це завжди неприємно. Тому якщо ви хочете, щоб вони вам послужили вірою і правдою довгий час, то обов'язково подбайте про їх захист.