Заряджаємо та зберігаємо акумулятор для ДБЖ правильно
Зміст
- Заряджаємо та зберігаємо акумулятор для ДБЖ правильно
- Зовнішній вигляд_АКБ для джерел безперебійного живлення
- Рекомендації щодо застосування акумуляторів для ДБЖ
- Як правильно поводитися з батареями UPS?
- Який же термін придатності АКБ для безперебійників?
- Підсумуємо інформацію про зберігання та застосування АКБ:
Як і в будь-якому апараті, який має в своїй конструкції знімні акумулятори, від правильного використання залежить термін їх експлуатації. Тому потрібно знати кілька важливих правил, за допомогою яких звичайний пересічний користувач зможе без особливих проблем користуватися своїм УПС без шкоди для акумуляторів.
Здебільшого на пристроях даного типу застосовуються саме свинцево-кислотні акумулятори. Вони зарекомендували себе як одне з найкращих рішень на ринку на даний момент часу.
Самі акумулятори виглядають наступним чином.
Зовнішній вигляд_АКБ для джерел безперебійного живлення
Тепер варто розібратися детальніше з тим, як же все-таки працює батарея, а також попутно розберемо тему його будови.
У самій конструкції розташовуються спеціальні пластини разом з електролітом, який знаходиться в гелеобразном стані. Якщо ми розбираємо випадок, при якому наші акумулятори є незнімними, то у такої конструкції є одна дуже важлива особливість. При такому розташуванні наших акумуляторів вони можуть міцно розташовуватися всередині будь-якої конструкції ББП, будь то в вертикальному або горизонтальному положенні. Також батареї можуть знаходиться в спеціальному відсіку, тому існують моделі ДБЖ з можливістю самостійної заміни ( «Гаряча заміна»).
Ще один дуже важливий момент. Зараз в УПС використовуються батареї з технологією VRLA. Всередині конструкції знаходиться рідина у вільному стані, а самі гази залишаються в циклі реакції. Тому ББП не виробляють викид шкідливих газів в навколишнє середовище через герметичній конструкції.
Рекомендації щодо застосування акумуляторів для ДБЖ
Після того, як ви придбали собі УПС, на самому початку не варто відразу ж перевіряти його при сильних навантаженнях. Розробники радять і зовсім не підключати навантаження, так як це може згубно позначитися на роботі акумуляторів. Для початку просто підключіть апарат до мережі, і спробуйте подивитися, як він буде працювати. У сучасній апаратурі з заводу передбачена функція автоматичного тестування при запуску. Тобто, якщо ви підключите ваш ДБЖ в мережу, то через якийсь час він зможе сам протестувати свої внутрішні функції.
Якщо ж ви придбали пристрій в морозний зимовий час, то на самому початку ні в якому разі не варто його підключати до мережі. Залиште ДБЖ на кілька годин при кімнатній температурі, і тільки після цього підключайте його до мережі. В такому випадку акумулятори не зможуть прийти в непридатність в короткий термін.
Сам виробник рекомендує при покупці і першому запуску ДБЖ провести повну зарядку АКБ від 8 до 12 годин. Час зарядки залежить суто від моделі УПС. Тільки після зарядки нашого пристрою до ста відсотків рекомендується підключати навантаження. Таким чином акумулятори зможуть працювати в штатному режимі.
Варто відзначити, що якщо ви купили ДБЖ і не використовуєте його тривалий час, то батареї можуть розряджатися. Для того, щоб вони не вийшли з ладу, необхідно підключати їх до мережі на 8-12 годин в 3 місяці. Також не слід забувати про те, що батареї мають природний розряд. Тому навіть в тому випадку, якщо ви досить тривалий час не використовуєте пристрій, батарея може розряджатися сама по собі.
Як правильно поводитися з батареями UPS?
Щоб правильно використовувати ДБЖ, потрібно на сто відсотків заряджати батареї, а також з певною періодичністю перевіряти рівні їх заряду, а також напруга на вході. Якщо це необхідно, то можна підзарядити їх знову. В процесі експлуатації необхідно стежити за ємністю батарей. Відключати безперервного живлення від мережі і перевіряти скільки часу він забезпечує роботу навантаження - теж необхідний захід щодо захисту пристрою. Так само по можливості варто заряджати батареї до 100 відсотків і розряджати до нуля.
"Оглядова стаття джерела безперебійного живлення POWERCOM WOW-500U": можливості моделі, зовнішній вигляд та що "у нього всередині"; для яких цілей підійде, переваги та недоліки. Все як на духу!
Який же термін придатності АКБ для безперебійників?
Тепер поговоримо про термін придатності батарей ДБЖ в звичайних умовах. Звичайно, варто зауважити, що тривалість терміну експлуатації пристрою безпосередньо залежить від температури зовнішнього середу. Тобто, якщо температура тримається на рівні 20 градусів Цельсія, то батарея буде втрачати близько трьох відсотків ємності за місяць. Якщо ж навколишнє середовище загострилася до сорока градусів, то в цьому випадку батареї почнуть втрачати приблизно десять відсотків від своєї початкової ємності за місяць. Як ви могли помітити, при більшому показнику температури батареї втрачають в ємності набагато швидше.
Для батарей шкідлива глибока розрядка. Тому слід стежити, щоб батареї не використовувалися тривалий час на мінімальному заряді або зберігалися в такому стані, так як це може поганим чином вплинути на термін їх експлуатації. У деяких випадках після повної зарядки батареї у вашому пристрої можуть увійти в так званий «глибокий режим» розрядки. Відповідно, вони можуть стати непридатними для експлуатації.
Підсумуємо інформацію про зберігання та застосування АКБ:
при оптимальній температурі зовнішнього середовища від мінус п'ятнадцяти до плюс тридцяти градусах обов'язково варто виконати підзарядку УПС з частотою в півроку. Якщо ж атмосфера загострилася до 30 градусів і тримається аж до 45, то тут вже потрібно заряджати батареї приблизно один раз в три місяці.
"8 моментів на які слід звернути увагу при виборі ДБЖ для сервера": відомо, що важливою є потужність, але що ще потрібно врахувати? Які вихідні рознімання, час автономної роботи, топологія, як і де розмістити.