Огляд ДБЖ POWERCOM WOW-500U

Сьогодні в нашій лабораторії тестується ДБЖ виробництва фірми POWERCOM. Компанія заснована в 1987 році і спеціалізується на системах безперебійного електропостачання. Мається виробництво на Тайвані, у Китаї, у США і Німеччині. Оборот компанії перевищує 130 мільйонів USD. У Росії компанія веде свою діяльність з 1997 року, і має значну частку на ринку джерел безперебійного живлення.

Опис

Досліджуваний ДБЖ призначений для захисту персональних комп'ютерів, побутової аудіо-і відео-техніки, комутаційної техніки, POS-терміналів, від основних неполадок з електроживленням: високовольтних викидів, електромагнітних та радіочастотних перешкод, зниження, підвищення і повного зникнення напруги в електромережі. Виробник позиціонує цей продукт для домашнього використання.

Виробником заявлено такі характеристики виробу:

Вхідна напруга, частота без переходу на батарею
165 В-275 В
50 Гц ±10 Гц
Вихідна напруга, частота при батарейному харчуванні
209-231 В
50 Гц ±0,3 Гц
Вихідна потужність
500 ВА / 250 Ватт
Форма вихідного сигналу
ступенева апроксимація синусоїдів
Час перемикання на батарею
2-4 мс
Час автономної роботи від батареї
14-16 хвилин для офісного комп'ютера з 15" LCD монітором
Тип, напруга і ємність батареї
необслуговувана, герметична, свинцево-кислотна, 12 В
Час зарядки батареї
6 годин
Індикатори
Світлодіоди відображають:
 • наявність і мережевої напруги
 • роботу від батарей
 • перевантаження
 • необхідність заміни батареї
Захист від перевантажень
при роботі від батареї
Автоматичне відключення ДБЖ при перевантаженні:
120% — за 10 секунд
130% — за 3 секунди

Захист від перевантажень
при роботі від мережі

автоматичний запобіжник на вході
Захист
Придушення сплесків напруги до 600 Дж, захист тел/модему, комп'ютерної мережі.
Інтерфейс
USB
Моніторинг
програмне забезпечення підтримує Windows NT/2000/XP/Vista,
а також Linux і Novell і MacOS
Розміри ШхДхВ
110x330x82 мм
Вага
2,58 кг

Вихідні роз'єми

2 Euro батарейного живлення
і 1 Euro мережевого фільтра, всі вихідні роз'єми обладнані захистом від дітей

Умови роботи

0-95% (без конденсату)
від 0 до + 40°C
до 3500 метрів над рівнем моря, без зменшення потужності

ДБЖ поставляється в невеликій картонній коробці, розміром 44x14x19 див. Поліграфія на коробці виконана якісно, виріб захищено від пошкоджень пінопластовими вставками і упаковано в поліетиленовий пакет. На коробці вказана країна виробник — Китай. На жаль, конструкція коробки не передбачає ручок для зручності транспортування.

Комплект поставки включає:

 • інструкція по експлуатації російською мовою;
 • гарантійний талон російською мовою;*
 • CD диск з програмним забезпеченням;**
 • мережевий шнур;
 • інтерфейсний кабель для зв'язку з ПК (USB A-B);
 • телефонний кабель (RJ-11).

* — На виріб надається повна гарантія 2 роки, але не більш 30 місяців від дати виробництва. Фірма має 123 авторизованих сервісних центри в 74 містах Росії, з них 9 в Москві.

* — Прикладене для контролю і управління ДБЖ програмне забезпечення має версії практично для всіх операційних систем. Найсвіжіші оновлення можна скачати зі сторінки підтримки.

Якість комплектації, в цілому, добре. Є все необхідне, і немає нічого зайвого.

Корпус у ДБЖ прямокутний, з округленими кутами. У верхній його частині розташована втоплена в корпус кнопка включення і три світлодіодних індикатори. Три втоплені євророзетки обладнані пристроєм, що захищає розетку від попадання в неї сторонніх предметів.

ДБЖ повністю пластиковий і складається з двох частин — верхньої і нижньої. Всі частини корпусу з'єднані за допомогою пазів і шурупів. Якість лиття хороше, облоя не виявлено. Вентиляційні отвори розташовані збоку. Ніжки у ДБЖ пластикові, рудиментарні. ДБЖ допускає настінний монтаж в будь-якому положенні, для цього на днищі корпусу є отвори під шурупи.

Разъемы для защиты коммуникационного оборудования и порт USB для связи с ПК расположены сбоку. Автоматический предохранитель и не отключаемый шнур питания находятся на торце устройства.

Внутреннее устройство

В ИБП установлен аккумулятор WP1213W производства фирмы KUNG LONG batteries industrial, ёмкостью 13 Вт/ч, рабочим напряжением 12 В. В каталоге фирмы не удалось обнаружить такой батареи. У пользователей, которые столкнутся с необходимостью замены батареи, могут возникнуть трудности с подбором аналога.

Замена батареи возможна силами пользователя, мало того — процедура детально описана в инструкции. Отворачиваем болт, фиксирующий крышку батарейного отсека в нижней части ИБП, сдвигаем крышку — и батарею можно менять.

Внутренний дизайн компактен. Расположенные в верхней части блок розеток и блок индикации соединены с платой электроники неразъемным соединением.

Вся электроника, включая инвертор, расположена на одной основной двухсторонней печатной плате, находящейся в нижней части корпуса ИБП. Сама плата и монтаж элементов на ней, на первый взгляд, выполнены качественно, подписано соответствие элементов принципиальной схеме.

Инвертор выполнен на двух транзисторах, по высокочастотной схеме. Он формирует аппроксимированную синусоиду. Силовые транзисторы расположены на двух небольших массивных радиаторах, практически без оребрения.

Защита от перегрузки сети реализована при помощи RC-фильтра и варистора.

Защита по линии RJ-45 реализована для всех контактов разъема. Отметим, что по техническим спецификациям, защита обеспечивается для 10 мегабитного стандарта, более скоростные 100 и тем более гигабитные линки могут не работать через эту защиту.

Тестирование

Тестируемый ИБП относится к классу OffLine, и не оснащен системой AVR — автоматическим регулятором напряжения, иногда называемого стабилизатором, который позволяет корректировать (повышать или понижать) входное напряжение, получаемое из электросети, не переходя на питание от батарей.

График иллюстрирует переход на батарейное питание.

По результатам тестирования, установленную по умолчанию схему переключения на батарейное питание можно считать неудовлетворительной. ИБП обеспечивает выходное напряжение в пределах 165-275 В, это значительно выходит за требования стандарта.

При уменьшении напряжения в питающей сети менее 165 В и переходе на аккумуляторное питание ИБП оповещает пользователя об этом посредством звукового сигнала. Звуковой сигнал — достаточно высокой тональности и небольшой громкости, периодичностью раз в 2 секунды. При снижении заряда батарей до критического уровня периодичность сигнала составляет 0,4 секунды.

Время переключения на батарею составило 4мс. На приведенной осциллограмме можно увидеть процесс перехода с сетевого питания на питание от батареи.

По фронту формованого сигналу ми виявили високочастотні піки напруги — далі наводиться їх більш детальний вид.

Даний артефакт може призводити до збоїв в роботі деяких пристроїв, зокрема, радіогодинник з синхронізацією від мережі починали поспішати.

ДБЖ був протестований на час роботи від батарей при різному рівні навантаження. Синтетичні тести проводилися на навантаженні з резисторів. Вихідна напруга вимірювалося цифровим мультиметром UT60E.

 

Відсотки
1%
40%
50%
60%
80%
100%
Навантаження
10 Вт
100 Вт
125 Вт
150 Вт
200 Вт
250 Вт

Як бачимо, у всьому діапазоні навантажень ДБЖ видає стабільну вихідну напругу, повністю вкладається в ГОСТівські 5% протягом усього часу роботи.

Рекомендована, за результатами тестів, потужність навантаження ДБЖ знаходиться в діапазоні до 250 Вт.

При роботі без навантаження інвертор споживає від батареї 2,6 Вт, а його ККД при роботі на навантаження 50 Вт склав 88%.

При роботі на навантаження менше 30 Вт пристрій відключається через 4 хвилини (GreenMode). Цю функцію, на жаль, можна вимкнути.

Для практичних випробувань ми використовували комп'ютер наступної конфігурації:

Процесор
AMD Sempron 3000+ BOX
Системна плата
Foxconn 761GXK8MC-S
Пам'ять
512MB Corsair DDR400 VS512MB400
Відеоадаптер
SiS Mirage 1™ Graphics і ATI Radeon X700
Жорсткий диск
ST360020A
Монітор
15` Viewsonic G655
Блок живлення
FSP400-50THN-P і FSP550-60PLN

З цього моменту тестування на реальному навантаженню проводиться за новою методикою. Для тестування ДБЖ марки Powercom було обрано шість тестових завдань.

 1. Максимальне енергоспоживання. Монітор включений, яскравість — на середньому рівні рівні. На даному етапі використовуються: ATITool 3D View максимального навантаження відеопідсистеми і необхідну кількість запущених екземплярів PRIME95, яке залежить від використовуваного центрального процесора. Даний тест дозволяє отримати практично максимальне навантаження, як на ЦП, так і на відеопідсистему, за рахунок чого досягається максимально висока для наявний конфігурації споживана потужність, перевершує при цьому енергоспоживання в будь-якому ігровому додатку. І, що не менш важливо, при тестуванні ДБЖ – споживана потужність у часі практично не змінюється, чим досягається висока точність і повторюваність результатів.
 2. Мінімальне енергоспоживання (відтворення музики) Монітор вимкнено. Даний етап являє собою використання комп'ютера в ролі аудіоплеєра з мінімальною додатковим навантаженням. Відтворюється зациклений тестовий аудіофайли у форматі mp3 з бітрейтом 192 кбіт/с.
 3. Розрахункова задача. Монітор вимкнено. Даний етап характеризується максимальною навантаженням на центральний процесор, що актуально при аудіо/видеокодировании, наукових розрахунках та інших завданнях, тривалий час активно використовують ЦП при відсутності користувача безпосередньо перед монітором. На даному етапі використовуються: необхідну кількість запущених екземплярів PRIME95, яке залежить від використовуваного центрального процесора.
 4. Читання (дискретне відео). Монітор включений, яскравість — на середньому рівні. На даному етапі використовується спеціалізована програма для читання електронних книг (фактично, будь-яких текстових файлів), яка має підтримку автопрокрутки. Одночасно проводиться відтворення тестового аудіофайлу.
 5. Читання (інтегроване відео) Монітор включений, яскравість на середньому рівні. На даному етапі використовується спеціалізована програма для читання електронних книг (фактично, будь-яких текстових файлів), яка має підтримку автопрокрутки. Одночасно проводиться відтворення тестового аудіофайлу.
 6. Відтворення DVD Video. Монітор включений, яскравість — на середньому рівні, відтворювався фільм з DVD-Video диска, в повноекранному режимі.

ДБЖ відпрацював всі тести без нарікань, але результатом застосування батареї низької ємності стало дуже малий час роботи навантаженого комп'ютера.

Параметри зарядки АКБ є одним з найважливіших факторів, що впливають на термін служби батареї, а, отже, і самого ДБЖ (незважаючи на легкість заміни батареї, ця операція для звичайного користувача — причина звернення в сервісний центр).

Роботу схеми зарядки батареї ми перевірили для двох станів батареї. В одному випадку батарея була розряджена на номінальному навантаженні (250 Вт) до вимикання ІБЖ, в іншому — розряджалася батарея до вимикання ІБЖ на потужності 50 Вт. Розряд батареї в другому випадку був більш глибоким.

За результатами тестування, ми констатуємо якісну роботу схеми зарядки. Як і обіцялося в інструкції, повністю розряджена батарея зарядилася до 90% за 6 годин. Заряд батареї, розрядженою на номінальному навантаженні, зайняв всього дві години. Заряд проводиться стабільним струмом діапазону від 300 до 350 мА.

Для перевірки залежності зарядного струму від напруги в мережі, ми провели виміри струму зарядки батареї розрядженою приблизно на 50%, при різній напрузі живильної мережі.

Зарядний струм знаходиться в діапазоні 290-420 ма при вхідній напрузі 170-280 Ст.

Для перевірки можливості включення без напруги живильної мережі (холодного старту) ДБЖ був підключений на навантаження 160 Вт (50%). ДБЖ включився, але процес встановлення вихідної напруги зайняв близько 60 напівперіодів (0,5 с). Це може бути критичним для електронного обладнання.

Для перевірки інтерфейсу зв'язку з PC, ДБЖ був підключений до порту USB тестового комп'ютера додаються кабелем. Операційна система Windows XP Pro SP2 автоматично знайшла і встановила наступні пристрої.

Висновок

Протестоване виріб явним чином позиціонується на домашнє використання. У випадку, якщо користувач хоче придбати "щось краще, ніж просто мережевий фільтр", Powercom WOW-500U буде оптимальною покупкою. Він цілком може захистити комп'ютер від короткочасного зникнення електрики.

Коротке резюме продукту:

Переваги

 • допускає підлогове і настінне розміщення;
 • маленький і легкий;
 • євророзетки з функцією захисту від дітей";
 • ефективна схема зарядки батареї.

Недоліки

 • артефакти інвертора при роботі від батареї;
 • батарея нестандартного типорозміру;
 • неотключаемая функція GreenMode.

За матеріалами: "iXBT"