1. Головна
  2. Наші статті
  3. Причини виникнення стрибків напруги

Причини виникнення стрибків напруги

Причини виникнення стрибків напруги

Для початку варто розібратися в тому, що ж таке скачки напруга. Якщо говорити простою мовою, то це швидка зміна напруги в електричній мережі.

Яка напруга в мережі вважається нормальною в Україні?

У тому випадку, коли нам потрібно зрозуміти, які існують допустимі показники у відхиленні, то експерти завжди призводять такі цифри: якщо відхилення в мережі становить близько 10 відсотків від номінальної напруги 220 Вольт, то це цілком прийнятно. А якщо струм перевищує допустимі значення напруги в мережі, то в даному випадку необхідно терміново виправляти цю ситуацію. В іншому випадку є ймовірність того, що можна втратити не тільки важливої ​​інформації на електронних пристроях і носіях, а й зовсім втратити працездатність пристроїв.

Що ж робити, якщо в мережі висока напруга?

На це питання є кілька точних відповідей. Але щоб розібратися в них, для початку виділимо те, які є причини в появі цих самих стрибків. Звичайно ж відразу на думку спадає кілька важливих критеріїв:

  • Вимкнення від електроживлення приладів, які споживають велику кількість енергії.

Простіше кажучи, якщо ваша електрична мережа вже давно не обслуговувалася, то швидше за все вона вже не підтримує забезпечення енергією потужні прилади. У слідстві чого вони не отримують достатньої кількості живлення, і тим самим починають працювати не на повну потужність. Але для багатьох це не є приводом для того, щоб розібрати в електропроводці. А даремно, адже в багатьох випадках погана електрична мережа може просто вивести з ладу дорогі прилади. Тому багато людей і задаються питанням: як знизити напругу в мережі? На нього ми дамо відповідь, але після того, як виявимо ще кілька головних критеріїв в підвищенні напруги.

  • Старе обладнання, а також робота підстанцій з перебоями

Таке теж трапляється, адже далеко не у всіх в мережі електроживлення варто дороге устаткування, яке здатне забезпечити роботу приладів на максимум. При цьому забезпечуючи повну їх захист. Але часто перепади напруги трапляються просто через погану роботи електричних підстанцій, що теж досить часто може відбуватися і дратувати звичайних користувачів.

  • Замикання проводки в електричній мережі при поганій погоді.

Погода також може зашкодити вашій електромережі. При складних зовнішніх обставин вона може просто не витримати всієї необхідної навантаження, в результаті чого прилади, які підключені до неї, можуть просто вийти з ладу.

  • Обрив нуля

Ну і також зміна нуля також може нашкодити електричної мережі. У слідстві чого пристрою, підключені до нього, можуть постраждати. Обрив нуля - це вкрай небезпечна поломка, так як при його зникнення в розетках утворюється напруга. А це може позначитися на тому, що вся техніка, яка працює від мережі, просто прийде в непридатність.

  • Послаблення заземлення.

Звичайно ж не варто забувати про те, що при порушенні ізоляції пристроїв може трапиться досить неприємна ситуація. В такому випадку часто напруга здатне просто перейти в сам корпус пристрою, що в гіршому випадку призведе його до поломки. Тому обов'язково перевіряйте заземлення, так як велика ймовірність того, що при його поганий установці буде з'являється стрибок напруги раз по раз.

  • Перевантаження електричної мережі

Досить логічний критерій, якщо так поміркувати. Коли люди задаються питанням, що робити, якщо трапляються перепади напруги в мережі, вони не перевіряють систему на перевантаження. А це як раз-таки може бути проблемою в їх випадку.

  • Домова розводка виконана неякісно

Банальний, але досить очевидний критерій. Звичайно ж звичайний користувач відразу не зможе здогадатися, на скільки якісно майстри виконали свою роботу по домовик розводці. Але з часом при появі стрибків електрики доводиться звертатися до інших фахівців з питанням: «У мене в будинку перепади напруги, що робити?». А насправді недосвідчений майстер, який робив проводку в будинку, просто виконав свою роботу недобросовісно або спеціально, або через недосвідченість. Таке теж трапляється.

  • Підключення промислового обладнання в мережу

Якщо ви живете поряд з яким-небудь великим підприємством, то велика ймовірність того, що саме з його вини в мережі скаче напруга. Під час включення потужних електричних двигунів потрібен потужний пусковий струм. Тому іноді виробництво бере енергію з біля лежачих мереж, що і створює скачки напруги.

  • Блискавка влучила в лінію електропередач

Також досить поширений варіант. Особливо, якщо ви живете в квартирі на високому поверсі будинку. Логічно, що при попаданні блискавки в будинок, її потужності вистачає, щоб створити великий перепад напруги в цілій мережі.

  • Перепад напруги під час обриву проводів на трамвайних і тролейбусних лініях.

Часто через погану погоду або аварії на дорого електричні дроти можуть просто бути обірвані. В такому випадку в багатьох будинках і квартирах трапляється перепад напруги в мережі.

  • Зварювальні роботи в безпосередній близькості

Звичайно ж проведення зварювальних робіт вимагає великої кількості електроенергії. Якщо ви помітили, що десь поблизу відбувається робота зі зварювальними апаратами, то цілком ймовірно, що саме з їхньої вини у вашій мережі трапляються перепади.

Але далеко не завжди підвищена напруга може згубно сказати на підключені пристрої. Звичайно ж воно є вкрай небезпечним, адже при його появі велика ймовірність, що підключені прилади до живлення можуть зовсім перегоріти, навіть в тому випадку, якщо вони підключені до розеток.

У разі зниженої напруги небезпека може з'явитися у холодильника, насоса або ж інших двигунів. Дуже часто через це вони виходять з ладу.

Висновки в темі допустимих стрибків напруги:

Для того, щоб врегулювати напруга в мережі, кращим варіантом буде покупка UPS лінійно-інтерактивного форм-фактора. Як ми тепер знаємо, він має в своїй будові стабілізатор напруги, який як раз-таки буде допомагати контролювати вашу електричну мережу.

Оцініть статтю:
48
Поки немає відгуків...
Написати коментар
10 + ? = 18
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593