Чи можлива система відеоспостереження без пристроїв безперебійного живлення?

Більшість сучасного обладнання, що забезпечує безпеку об'єктів, потребує постійного енергопостачання для попередження проблем, пов'язаних з їх роботою. Джерело живлення від електромережі дуже надійне, проте може підвести користувача з низки причин. Несподіване відключення живлення може статися через погодні умови, проблеми на лінії електропередач або ремонту, а також через умисне пошкодження непорядними людьми. У разі система охорони об'єкта може втратити функціональність на невизначений період. З метою виключення такої ситуації і було винайдено джерело безперебійного живлення. 

Найефективнішим засобом охорони є камера відеоспостереження. Велика площа об'єкта потребує кількох потужних функціональних одиниць. Їхня мережа, відповідно, вимагає великої кількості електроенергії. Висвітлення питання електроживлення системи відеоспостереження вимагає особливої ​​уваги. Стаття пропонує розглянути такі питання як: чи потрібен безперебійник для відеоспостереження, підключення відеоспостереження через комп'ютерний ups та як підключити відеоспостереження до ДБЖ.

Усі системи відеоспостереження працюють безпосередньо від електромережі. Камери та монітори, що відображають приміщення, що відбуваються зовні, не можуть працювати без електричного струму. З цієї причини вкрай важливою є сталість струму.

На даний момент ринок безперебійників для відеоспостереження представлений трьома основними видами систем: резервний (оффлайн) ДБЖ, лінійно-інтерактивний безперебійник для відеоспостереження та онлайн ДБЖ із подвійним перетворювачем. Відмінність систем полягає в їхньому функціоналі та будові.

зображення ДБЖ для відеокамери

Які види ДБЖ і як застосовні для територій, що охороняються?

Резервний ДБЖ є акумулятором з датчиком мережі. Принцип його дії дуже простий. Датчик фіксує напругу лінії електропередач. При невідповідності нормальним показникам датчик автоматично запускає живлення від батареї. Вимкнення безперебійника відбувається також автономно, коли показники технічних характеристик повертаються до норми. Таке джерело живлення має кілька мінусів:

  1. Перемикання з електромережі на автономне живлення здійснюється не менше ніж 5 мілісекунд;
  2.  Переключення на автономне живлення за найменших змін показників електромережі.

Далі за співвідношенням ціни і якості пішло лінійно-інтерактивне джерело безперебійного струму. Такий вид джерела живлення може бути використаний як на великих та важливих об'єктах, так і у приватних будинках із власною системою охорони. Принцип роботи такого ДБЖ відрізняється від попереднього. В основі дії лежить стабілізатор, який приводить до норми технічні показники електромережі у разі невідповідності із заданими. При покупці є можливість підключення до персонального комп'ютера. Підключення через комп'ютерний UPS можливе лише за наявності спеціалізованого програмного забезпечення. За його відсутності ДБЖ сам встановлює його на комп'ютер. Крім фірмового ПЗ (яке йде в комплекті з моделлю ДБЖ), у самого ДБЖ є роз'єм для підключення до ПК - як правило, це USB роз'єм і з'єднувальний кабель.Коректна робота ДБЖ у парі з комп'ютером дозволить легко управляти функціоналом всіх програм для їх безпечного закриття або збереження файлів. Такий вид джерела живлення підійде і для електромереж з відчутно нестабільними показниками. Пояснюється це тим, що лінійно-інтерактивний ДБЖ дуже чутливий. При відхиленні показників всього на 10В-15В, стабілізатор автоматично включатиметься та налагоджуватиме проблеми електромережі. Оскільки такі відхилення допустимі, то зміна показників може бути зафіксовано часто навіть у стабільних електромережах. Відповідно, при найменших відхиленнях від норми, ДБЖ сам запускатиме стабілізацію, що допоможе уникнути проблем з електротехнікою. Всі об'єкти з нестабільною напругою, постійним відключенням електрики потребують такого ДБЖ.Переключення на автономне живлення відбувається швидше, ніж резервне джерело безперебійного струму. Акумулятор лінійно-інтерактивного ДБЖ запускається у разі відключення електрики та у разі подачі занадто потужного струму на вхід. Лінійно-інтерактивні ДБЖ можуть видавати напругу, що виходить, у вигляді апроксимованої синусоїди. Існують також моделі з напругою у вигляді чистої синусоїди.

ДБЖ з подвійним перетворенням напруги (він же on-line ДБЖ)-це найнадійніший безперебійник, який використовується на об'єктах підвищеної важливості. Це може бути стратегічні об'єкти державного рівня. Відеоспостереження на державних об'єктах чи об'єктах з критично важливою апаратурою, найчастіше, оснащується саме таким видом джерела безперебійного живлення. Надійність ДБЖ обумовлена ​​моментальним перемиканням на автономне живлення у разі відключення електрики. Принцип дії on-line ДБЖ повністю відрізняється від принципу роботи та влаштування попередніх двох. Спочатку струм перетворюється зі змінного на постійний. Такий вид ДБЖ дозволяє використовувати його протягом тривалого часу (деякі on-line джерела безперебійного струму працюють цілодобово від одного заряду батареї,що зумовлено унікальною можливістю підключення додаткових блоків акумулятора). Далі, в самому ДБЖ відбувається перетворення назад: з постійного струму в змінний, що дозволяє видавати показники електромережі, що влаштовують користувача. Таке джерело живлення може забезпечувати всю систему відеоспостереження протягом тривалого часу до повернення в норму струму електромережі. Найнадійніший ДБЖ є і найдорожчим.

Розрахунок технічних характеристик ДБЖ для відеоспостереження 

При покупці джерела безперебійного живлення необхідно враховувати потужність усієї системи відеоспостереження, починаючи камерою, та закінчуючи пристроями, на яких зберігається відеоматеріал. Для початку варто розрахувати загальну потужність і напругу системи відеоспостереження. Технічні величини потрібно записати. З приводу напруги та сили струму в електромережі можна звернутися до обслуговуючих інстанцій. Споживання електроенергії та описові властивості часто можна знайти в довідці покупця.
Далі необхідно визначитися із типом джерела безперебійного живлення залежно від потреб користувача. При тривалій відсутності живлення необхідно вибирати моделі з роз'ємом для підключення додаткових батарейних блоків або моделі без внутрішніх батарей, які працюють від зовнішніх акумуляторів (on-line ДБЖ підійде найкраще в такому випадку). При відключеннях на невеликі терміни або стрибках напруги мережі краще вибрати резервний або лінійно-інтерактивний ДБЖ. Джерело безперебійного живлення має бути на 25% потужнішим за всі системи відеоспостереження.

Підключення до комп'ютера для дистанційного контролю

Для підключення системи джерела безперебійного живлення до комп'ютера потрібен спеціалізований кабель. Силовий кабель з'єднує ПК з ДБЖ, тим самим не даючи йому вимикатися. Кабелі бувають різної довжини та розраховані на різне навантаження. Кабель UPS підключається до джерела безперебійного живлення та може проводити струм у діапазоні, необхідному системі охорони. Підключати до ПК ДБЖ необхідно лише спеціалізованим кабелем, який іде в комплекті з ДБЖ. Спеціалізоване програмне забезпечення, про яке говорилося раніше, встановлюється на ПК і може працювати з усіма операційними системами. Воно дозволяє точно налаштувати роботу ДБЖ, задати час увімкнення та вимикання живлення всієї системи. Також ведеться журнал подій.

Висновок у темі пристроїв безперебійного живлення для охоронних систем

Підсумовуючи, можна стверджувати, що джерело безперебійного живлення-необхідна річ для забезпечення безпеки об'єкта. ДБЖ допоможе вийти з небезпечних ситуацій, пов'язаних з поганими погодними умовами, плановим або позаплановим відключенням електрики або навмисного псування лінії електропередачі. Джерело безперебійного живлення, встановлене вчасно та правильно допоможе уникнути коротких замикань або порушення роботи системи відеоспостереження за рахунок стабілізації електричного струму. ДБЖ є обов'язковим для встановлення на великих об'єктах підвищеної важливості, а також у будинках тих людей, хто хоче почуватися в безпеці.