Акумулятор від автомобіля - чи можна його використовувати в джерелі безперебійного живлення?

Останнім часом звичайні користувачі все частіше стали задавати один дуже цікаве питання на різних технічних форумах. Він звучить так: чи можна підключити автомобільний акумулятор до УПС та чи буде він працювати, як потрібно? У сьогоднішній статті ми постараємося відповісти на це питання максимально детально, щоб у вас більше не було проблем.

Для того, щоб розібратися в тому, чому багато експертів категорично не рекомендують використовувати акумулятор від автомобіля в парі з джерелом безперебійного живлення, потрібно розуміти той факт, що даний акумулятор потрібно використовувати як раз-таки в іншому амплуа. Звичайно, варто розібратися в такому понятті, як автомобільний акумулятор.

Що ж таке - автомобільний акумулятор?

З назви вже може бути зрозуміло, що він зроблений спеціально для того, щоб у нього була можливість видавати велику кількість електричного струму за досить короткий проміжок часу. Зроблено це для того, була можливість легко і швидко включити і завести двигун. А після цього генератор зможе самостійно підтримати певну кількість напруги.

Варто також враховувати той факт, що в той самий момент, коли людина запускає двигун машини, акумуляторна батарея починає з великою швидкістю втрачати досить велику частину свого заряду в цілому. А ось батарея в УПС має властивість віддавати не надто велике кількості струму, так як для роботи цього буде достатньо. Плюс до всього цю маленьку частину він повинен видавати протягом тривалого терміну.

Тому можна сказати, що і в самому пристрої батареї є деякі відмінності. Якщо ми будемо розглядати акумулятор від автомобіля, то побачимо, що всередині у нього є достатня кількість маленьких по ширині пластин зі свинцю. Це як раз-таки забезпечує набагато більшу поверхню для контактів кислоти зі свинцевими пластинками, щоб була можливість утворити велику кількість струму. А ось у акумулятора в УПС є набагато менше таких пластинок. Але вони відрізняються по ширині, тобто у ДБЖ вона більше. І тому даний тип батарей може витримувати набагато більше циклів повної зарядки, що не можна сказати про автомобільний акумулятор.

Яка різниця між напругою в АКБ авто і безперебійника?

Також хочеться відзначити той факт, що у різних автомобільних марок і їх моделей напруга, яке має бортова мережа, дорівнює від 14,2 до 14,4 Вольт, а ось УПС здатний подавати всього від 13,6 до 13,8 Вольт. А це, як ви могли помітити, досить менше необхідної кількості напруги. Не варто забувати про те, що акумуляторна батарея у автомобіля в такому випадку в змозі працювати тільки в режимі з неповною зарядкою. А це, в свою чергу, буде казати на стан роботи та терміні експлуатації. Ну і ясна річ, що час роботи також буде зменшуватися з плином часу.

Шкода від автомобільних аков

Автомобільні АКБ при зарядці виділяють токсичні гази, і виробники не рекомендують використовувати їх і заряджати в житлових приміщеннях. Велика концентрація таких газів може призвести до погіршення здоров'я або до летального результату. Спеціально для запобігання подібних інцидентів розробники джерел безперебійного живлення роблять їх конструкцію герметичною. Це дозволяє застосовувати їх в приміщеннях з малою кількістю кисню і там, де знаходяться люди.

Звичайно ж не варто забувати про те, що під капотом автомобіля ці самі токсичні випари, який виходить при роботі акумулятора, встигає легко випаровуватися. Це відбувається лише тому, що система двигуна під капотом не зовсім герметична. Вона влаштована таким чином, що всі шкідливі гази йдуть в зовнішнє середовище дуже легко. Тому вони ніякої небезпеки для людини за кермом не уявляють, на відміну від використання ДБЖ з автомобільний акумулятором.

Powercom INF 1

Як вплинути на потужність через батарею ДБЖ?

Модельний ряд Powercom представлений тільки однією моделлю, яка в своїй конструкції не має внутрішню батарею. Вона здатна функціонувати з зовнішніми батареями. Даний апарат належить до серії Infinity. УПС мають кілька варіантів, які відрізняються своєю потужністю. Ви можете придбати моделі на 500 Ватт, 800 Ватт, 1100 Ватт і 1500 Ватт. Все залежить тільки від ваших потреб. Вони можуть забезпечити напруга на виході в якості чистої синусоїди. Тому дані моделі можуть стати в нагоді в захисті електронних пристроїв саме в приватних будинках, або ж для котлів, систем відеоспостереження і освітлювальних систем.

Якщо моделі, які мають невеликий показник потужності можна підключити всього лише одну батарею з об'ємом від 65 до 200 Ампер / годин, то більш старші побратими вже здатні сконнектіться з двома акумуляторами, які мають в собі від 100 до 200 Ватт. Тому вже варто відштовхуватися при виборі УПС тільки від ваших уподобань і фронту робіт.

Оцініть статтю:
76
Поки немає відгуків...
Написати коментар
26 + ? = 32
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593