Що врахувати для підбору серверного ДБЖ та які моделі розглянути?

ДБЖ або джерело безперебійного живлення - пристрій, основна мета використання якого полягає у забезпеченні електричної енергії, якщо відключені головні джерела її надходження.

Навіщо потрібен ДБЖ для сервера?

Він повинен відповідати низці вимог:

  • бути здатним стабілізувати напругу, інакше його перепади здатні вивести техніку з ладу;
  • підтримувати рівень потужності на виході, щоб уникнути поломки пристрою;
  • забезпечувати безперебійну подачу живлення під час періоду вимкнення або резервування.

У серверах є свій захист від перепадів, але застосування зовнішнього типу пристрою більш виправдане.

Моделі ДБЖ для серверних

Принцип роботи

Перед тим як придбати пристрій, варто ознайомитися з його різновидами та принципом роботи. У ДБЖ послідовно розташовані батареї. Вони, як правило, мають напругу 12-24 В. Завдяки спеціальному інвертору напруга трансформується в 220 В.

Що стосується тривалості роботи, у UPS вона залежить від енергоспоживання сервера, кількості батарей, їхньої потужності. Якщо ви не знаєте, який ДБЖ вибрати для сервера, слід орієнтуватися на пікове споживання енергії обладнанням. Якщо підключено кілька пристроїв, потужність буде потрібна велика. Батарея має зуміти дати енергію до виконання операцій. Її має вистачити, щоб сервер встиг завершити роботу.

Чим більше часу знадобиться серверу, тим більший енергетичний запас буде потрібний. Наприклад, якщо блок живлення сервера розрахований на 1500 Вт, краще брати блок живлення з аналогічною потужністю.

Захист серверного від проблем в електромережі

Як правильно підібрати тип ДБЖ для серверів?

Якщо постало питання - ДБЖ для сервера як вибрати, слід спочатку дізнатися, які типи джерел бувають.

  1. З подвійним перетворенням. Найефективніший вид. Активно використовується для живлення різних пристроїв. Інвертор у джерелі такого типу здійснює роботу завжди, навіть якщо у мережі відсутня напруга. А на виході він виробляє чисту синусоїду напруги. Наявність у конструкції байпаса передбачає максимально швидку напругу з головного джерела живлення на резервний.
  2. Пасивний ДБЖ. Ефективний і при цьому найпростіший тип пристрою. Ключова особливість – невисока вартість. Принцип роботи полягає в наступному: електрика акумулюється, а потім трансформується в змінний струм. Саме він стабілізує інвертор та випрямляч. До сервера йде вже відфільтрована електрика.
  3. Лінійно інтерактивний. Зазначене джерело має трансформатор. Для здійснення роботи з рівнем напруги, що постійно змінюється, він підходить дуже до речі. Діапазон його роботи із вхідною електрикою високий. Вартість ДБЖ дещо дорожча, а рівень стабілізації хороший.

Вибираючи UPS, рекомендується віддати перевагу першому із зазначених варіантів. Він відрізняється найвищою ефективністю та надійністю. Ми готові допомогти вам підібрати варіанти, що найбільш підходять для серверів: KING PRO RM, Vanguard та інших пристроїв від відомих виробників.

Як виглядає серверний захист за допомогою ДБЖ

Як грамотно розрахувати потужність?

Розрахунок ДБЖ для сервера виконується досить легко. Підсумовуються потужності споживачів, які будуть підключені до пристрою. Крім того, зверху закладається запас, який зможе компенсувати можливі навантаження (рівний 30%). Вибирати джерело безперебійного живлення в результаті слід за округленим отриманим результатом.

Сучасні пристрої можуть бути оснащені спеціальним блоком живлення із корекцією коефіцієнта потужності. У результаті його значення стає рівним 0,99. Якщо немає впевненості в наявності вказаної функції, може застосовуватись типове значення.

У параметрах ДБЖ вказуються вихідний та вхідний коефіцієнт потужності. Вони безпосередньо залежать від схеми апарату:

  • вихідний - потрібно визначити найбільше навантаження, яке може запитати пристрій. Отримати таке значення можна, помноживши на вихідний коефіцієнт потужності повну потужність ДБЖ;
  • вхідний – показує вплив джерела живлення на зовнішню мережу.

Повна потужність розраховується, з коефіцієнта потужності. Значення cos зазвичай позначається у посібнику експлуатації ДБЖ.

Важливо, щоб активна та повна потужність джерела живлення були більшими за потужності підключених до нього пристроїв. Тільки так система працюватиме без проблем.

Розрахунок для підбору ДБЖ для сервера можна здійснити, розглянувши простий приклад. Припустимо, сервер має блок живлення PFC, яке споживана потужність становить 600 Вт. Тоді обчислення здійснюватимуться так:

  1. 600 Вт/0,99.
  2. Потім + 30% (йдеться про необхідний запас).
  3. У результаті виходить значення, що дорівнює приблизно 773 ВА.

Дивлячись на лінійку потужностей, можна вибрати джерело безперебійного живлення, чий номінал дорівнюватиме 1000 ВА. Відповідно, вихідний коефіцієнт потужності повинен дорівнювати вище 1000 ВА х 0,8 (800 Вт).

Величезна кількість виробників будують потужнісні лінійки на основі повної потужності, що вимірюється в ВА. Якщо потужність вказана Вт, щоб перевести її в вольт-ампери, слід виконати поділ на Р (PF або cos?), коефіцієнт потужності. Для найпростіших пристроїв він дорівнює 0,6-0,8.

Стандартні значення потужностей для джерел однофазного типу та область їх використання наведено в таблиці.

Потужність джерела (у кВа)

Область використання

0.5-1 кВа (0.4-0.8 кВт)

одиночні сервери

1-5 кВа (0.8-4 кВт)

серверні групи

6-10 кВа (4.8-8 кВт)

ряд груп серверів, що мають середню потужність

від 10 кВа (від 8 кВт)

групи серверів великої потужності, невеликі ЦОДи

Однак робити вибір однаково слід, орієнтуючись саме на потужність свого апарату.

Якщо потрібно забезпечити енергією найбільш відповідальні елементи системи, це здійснюється за допомогою схеми з двома паралельними лініями. ДБЖ ставиться на кожній з них. Якщо режим стандартний, то потужність ділиться між лініями електроживлення порівну, але кожне джерело живлення має резервувати навантаження системи в повному обсязі.

Устаткування для серверної, захист за допомогою ДБЖ

Приклади застосування моделей ДБЖ

Отже, можна дійти невтішного висновку, що джерела безперебійного живлення використовують із різних цілей. Найпопулярнішими моделями вважаються такі варіанти:

  • KING PRO RM (KIN-RM) - інтелектуальний пристрій стійкового типу з функцією зниження та підвищення напруги. Забезпечує повний контроль та режим заощадження енергії, холодний старт, захист від перепадів напруги та перевантажень, діагностику та перевірку батарей;
  • Vanguard (VGD-RM). Багатофункціональний апарат із подвійним перетворенням енергії. Має синусоїдну форму вихідної напруги, оснащений багатофункціональним дисиплеєм. Має режим високої ефективності. Управління батареями виконується за сучасною ABM-технологією;
  • Vanguard II (VGD-II). Розроблено спеціально для захисту ЦОД, систем телекомунікації, серверних та дата-центрів. Діапазон потужності складає 10-40 кВА. ККД висока, стабільність роботи забезпечує цифровий процесор.
Оцініть статтю:
33
Поки немає відгуків...
Написати коментар
43 + ? = 50
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593