Лінійно-інтерактивне джерело безперебійного живлення IMD-1200AP

У даній статті ми розглянемо нову модель безперебійного джерела живлення. Минулого разу ми перевіряли модель з тієї ж лінійки, але вона показала себе вкрай посередньо. Цікаво, що ж продемонструє більш дорогий варіант.

Що за апарат IMD-1200AP?

Як ви можете знати, все УПС від компанії Powercom можна розділити по групах захищеності. Це базова модель, максимально апгрейднутая. Входить в лінійку Imperial, а це значить, що вона має поліпшену версію захищеності. Модель має на борту потужність в 1200 Ватт. Також в лінійці можна знайти варіанти до 2000В.

Тепер подивимося на характеристики, які надав сам розробник:

Напруга на вході і частотність

Від 170 до280 Вольт, від 50 до 60 Герц

Напруга на виході і частотність при роботі від акумуляторів

220 Вольт і похибка в 10 відсотків / 50 Герц і похибка в 1 Герц

Автоматичний регулювальник напруг

Присутній

Потужність на виході

1200 ват / 720 Вольт

Форма сигналу на виході

Ступінчаста апроксимація синусоїди

Кількість часу в автономному режимі на стандартному 17 дюймовому моніторі

40 хвилин

Запуск без включення в мережу

Присутній

Ємності акумулятор, тип напруги

2 × 12 В 7,2 Ампер / год - звичайний свинцево-кислотний акумулятор з загущених електролітом, незнімний

За скільки заряджається до 90 відсотків

6 ч.

Індикатори

LED-панель

Оповіщення звуком

Під час перемикання на живлення від батареї, під час несправностей

Мимовільна діагностика

Під час запуску

Фільтр імпульсів і їх перешкод

Присутній

Захищеність від перевантаження

Загальний запобіжник в 15 Aмпер

Порти на виході

4 × IEC320-розетки, дозволяє підключити постійну енергію.
2 × IEC320-мережеві порти

Захищеність ліній для відправлення даних

Захищеність телефонії, 2 порти RJ-45

Інтерфейси

USB

Розміри Ш × Д × В

145 × 205 × 405 міліметрів

Тяжкість

10 кілограм

Гучність

Менше 45 дБА

Умови роботи

0-90% (без конденсаторів)
від 0 до +40 ° C

Комплектація і гарантія на ДБЖ IMD-1200AP

коробка PCM IMD-1200AP

Цей пристрій має в комплекті всю необхідну документацію. Прилад поставляється в коробці, вага якої становить приблизно 14 кілограм. Звичайно ж багато хто може сказати, що даний виріб досить габаритне. Але спеціально для більш легкої експлуатації розробники не стали робити вирізів під ручки або інших вставок. Також в коробці йде CD диск з ПО, талон і керівництво користувача, зверху лежать дроти, без будь-яких пакетів.

комплект поставки PCM IMD-1200AP

Що йде в поставку з UPS IMD-1200 AP?

 • Інструкція користувача
 • Гарантія російською
 • Провід для живлення
 • Провід, за допомогою яких можна підключити кінцеве обладнання
 • Шнур USB
 • Шнур RJ-11
 • Диск з ПО від UPSMON v.2.86

Комплектація досить непогана, і по ній у нас немає питань. Найпотрібніші речі в ній присутні. Апарат можна дістати з коробки і після підключення відразу почати роботу. Звичайно ж можна було б покласти ще й третій кабель для, припустімо, принтера. Але в більшості своїй їх рідко кладуть в коробку. Інструкція російською, переведено непогано, без нарікань.

УПС поставляється з талоном на гарантію. Авторизовані сервіси з ремонту та обслуговування практично в будь-якій точці України.

Щоб не звертатися для ремонту вашого котельного обладнання в сервісні центри, рекомендуємо вивчити деталі у статті "Як підключити котел до ДБЖ? Поради простою мовою." та критерії вибору пристрою безперебійного живлення, щоб не допустити помилок, якщо ви вирішили купити ДБЖ для опалення.

Зовнішній вигляд безперебійника IMD-1200AP

общий вид PCM IMD-1200AP

Сам корпус виконаний з металу чорного кольору. Його дизайн досить мінімалістичний, що дозволяє йому бути затишним і не помітним. Кнопка запуску горить якісним світлом, який видає спеціальний світлодіод. Також на корпусі присутня панель індикаторів. Загалом, зовнішній вигляд апарата нам сподобався.

LED дисплей PCM IMD-1200AP

На панелі індикаторів можна помітити пиктографические режими експлуатації УПС. Якщо світлодіод горить зеленим, то робота йде від прямого напруги. Помаранчевим в тому випадку, якщо пристрій працює від акумуляторів. Червоний загоряється при поломки. Прилади точно вимірюють всю необхідну інформацію під час роботи і виводять її на екран.

задняя панель PCM IMD-1200AP

Екстер'єр задній панелі має силовими портами. Один з них використовується для прямого живлення від мережі. Зверху ми можемо спостерігати гнізда RJ-45 для того, щоб користувач міг підключити захисту для телефону. Також внизу знаходиться запобіжник на 15 Ампер.

Внутрішній пристрій

Якщо розглядати внутрішню будову, то можна спостерігати зверху плату для електроніки. Внизу ж красується трансформаторна система. Акумулятори у нас стоять на боці окремо від трансформатора.

ИБП PCM IMD-1200AP со снятой крышкой

Батарея для IMD-1200 AP

УПС використовує самі стандартні дві батареї NPW 36-12, які зарекомендували себе як одні з найнадійніших на ринку. Їх ємність становить 7,2 Ампер / годин, і напруга при роботі - 12 Вольт. Такі батареї можуть прослужити п'ять років і більше.

батарея из двух аккумуляторов YUASA NPW 45-12 из комплекта ИБП PCM IMD-1200AP

Щоб замінити акумулятори, потрібно подивитися в інструкцію користувача. Розробник запевняє, що необхідно відкрутити всі гвинти для кріплення і після цього зняти кришку. Далі знаходимо ще 4 гвинта вже від кришки з металу, яка закриває відсік для батарей. Також відкручуємо їх і дістаємо батарею.

Замена батареи в ИБП PCM IMD-1200AP

Схемотехніка IMD1200AP

Більшість елементів електроніки знаходяться на одній електронній платі. Варто також розуміти, що її монтаж є одностороннім. Якщо ми будемо розглядати плату більш детально, то зможемо помітити, що вона має кілька транзисторів, які розташовуються на одному радіаторі. Його площа становить приблизно 250 квадратних сантиметрів. Радіатор розташований в центрі, в зв'язку з чим має не найкращий охолодження. УПС використовує реле, яке здатне живитися струмом в 12 Ампер з напругою в 250 Вольт. Дані параметри дозволяють встановити навантаження в 3000 Вольт / Ампер.

УПС здатний споживати потужність під час роботи від акумулятора, не під дією навантаження, в розмірі 16 Ватт.

 
плата электроники PCM IMD-1200AP

Звичайно ж варто виділити її основні мінуси. Ми вважаємо, що її конструкція володіє занадто маленьким радіатором. У зв'язку з цим він не здатний повною мірою охолоджувати систему. Якби розробник зробив обдув всієї системи на примусовій основі, то це б допомогло вирішити проблему шуму і перегріву. Але якщо не чіплятися, то шуми цілком природні.

Також можна не звертати увагу на те, що в цій моделі відсутня LC фільтр. За таку ціну про нього можна особливо і не говорити. Тому навіть в інструкції написано, що під час роботи можуть виникати перешкоди.

плата USB контроллера и защиты RJ-45 ИБП PCM IMD-1200AP

Телефонна лінія захищена досить добре, тому що в конструкції присутні роз'єми RJ-45. У зв'язку з цим телефонна лінія та мережу комп'ютерів захищена стандартом 10/100. Заземлення та розрядник відсутня в захисті.

Експлуатація від мережі

Так як наш пристрій є лінійним, воно має систему автоматичного регулювання напруги. Тому будемо перевіряти її працездатність і подивимося, як система буде змінювати напругу в реальному часі.

работа ИБП PCM IMD-1200AP от сети

УПС змогло забезпечити напруга на виході в районі 200 - 250 Вольт. Напруга коливалося в районі 170 - 265 Вольт.

Тести показують нам, що система перемикання УПС на живлення від батарей працює в цілому непогано під час роботи при більш високій напрузі, а також нормально при роботі з більш низькою напругою. Також система включає автоматичне регулювання тільки в потрібні моменти. Тому реле не буде заважати ночами своїми клацанням.

За результатами тестів ми можемо скласти свою шкалу роботи пристрою

Від 209 до 242 Вольт

чудово

Від 198 до 253 Вольт

добре

Від 187 до 264 Вольт

задовільно

Менше 187 або більше 264 Вольт

погано

Наш пристрій добре себе проявило під час роботи з підвищеними напруженнями. А ось уже при маленьких значення траплялися деякі казуси. Але в цілому результати більш ніж задовільні.

Робота від акумуляторів в ДБЖ IMD-1200 AP

З вихідною напругою від електромережі за робочий час система автоматичного регулювання починає переходити на роботу від батарей. За допомогою звукового оповіщення УПС попереджає користувача про це. Звук в міру гучний.

За допомогою осцилографа ми вирахували, що перехід на батарейне живлення у нас склав менше ніж 4 мілісекунди.

переход ИБП PCM IMD-1200AP на батарейное питание
форма сигнала ИБП PCM IMD-1200AP без нагрузки
Експлуатація без навантажень:
форма сигнала ИБП PCM IMD-1200AP при работе на нагрузку 360 Вт

Робота з навантаженням в 50% (360 Ватт)

форма сигнала ИБП PCM IMD-1200AP при работе на нагрузку 720 Вт

Робота з навантаженням 100% (720 Ватт)

Ми змогли помітити, що наша система працює непогано при різних рівнях навантаження. Були проведені тести на чотирьох її значеннях. Вольтаж був в районі 216 і до 221 Вольт.

выходное напряжение ИБП PCM IMD-1200AP и время работы от батарей
 

Частки від заявлених потужностей

40%

60%

80%

100%

Потужності навантаження

290 Ватт

430 Ватт

580 Ватт

720 Ватт

Тестування при реальних навантаженнях

Так як методика тестування була трохи скорочена, ми вирішили залишити тільки єдиний тест при реальних навантаженнях. Відтворення відео дуже добре дозволить нам провести такого роду тестування. Стенд у нас сьогодні такий:

CPU

AMD Athlon 64 3200+

Материнка

ELITEGROUP NFORCE6M-A

DDR

2 плашки по 512 МБ від PATRIOT PC2-5300

Відеокарта

ATI Radeon X700

Дисплей

17 дюймів IIYAMA Vision Master

ЖД

SAMSUNG HD322HJ

DVD роз'єм

ASUS DRW-1608PS2

БЖ

FSP на 400 Ватт

Під час роботи при включеному відео через фул скрін, наш ПК зміг пропрацювати в районі 50 хвилин і 20 секунд до того, як УПС подав сигнал про те, що батареї розряджені. Після цього ще близько 2 хвилин також система продовжувала працювати. Наші очікування виправдалися навіть більшою мірою, ніж ми очікували.

Зарядка акумуляторів IMD-1200AP

Звичайно ж зарядка пристрою є невід'ємною частиною всієї експлуатації пристрою. Вона регулює термін роботи акумуляторів, і звичайно ж в зв'язку з цим ми розуміємо, наскільки довго зможе знаходиться в експлуатації сам УПС. Щоб використовувати УПС від батареї найкраще заряджати його струмом в 1,75 Ампер. Ми провели два тесті. У першому з них УПС розрядився при навантаженні в 100 відсотків до автоматичного вимкнення. У другому ж випадку по червоній лінії ми спостерігали, що він відключився після розрядки при навантаженні в 50 відсотків, або ж в 160 Ватт.

 

График зарядки батареи ИБП PCM IMD-1200AP

Також варто відзначити, що відновлення ємності акумулятора відняло у нас близько 30 годин часу. Струм від мережі був в районі 340 міліампер, але в якийсь момент впав до 280 міліампер. До 90 відсотків акумулятор відновився за 8 годин. Тому якщо розглядати всі тести в сукупності, то результат більш ніж хороший. Як заявлено виробником, так все і працює.

Холодний старт і пристрій APFC для моделі IMD-1200 AP

Щоб перевірити те, як працює «холодний старт», потрібно зробити так, щоб УПС міг працювати без живлення від мережі. У нашому випадку пристрій включилося з повним навантаженням. Також варто відзначити, що напруга на виході було встановлено за 0.5 секунд. Перевірити це можна за графіками.

холодный старт ИБП PCM IMD-1200AP

Щоб встановити сумісність з БП, наше пристрій було підключено до ПК. Вхідна напруга було в районі 100 - 240 Вольт. Нарікань по взаємодії з APFC не спостерігалося, і в цілому такі УПС з великим запасом потужності в цьому плані працюють чудово.

Інтерфейс і ПО для джерела безперебійного живлення IMD-1200 AP

Щоб підключити до пристрою персональний ПК, УПС має бути оснащено ЮСБ портом. Такий в нашій моделі є. У комплекті з ДБЖ йшло програмне забезпечення від компанії UPSMON.

Щоб перевірити зв'язок PC УПС він був підключений до комп'ютера для тестів. Запускалося все на системі Win 7. У диспетчері завдань були знайдені такі пристрої:

ИБП PCM IMD-1200AP в диспетчере задач Windows 7

Саме по собі пристрій підтримує функцію розумної батареї. Завдяки додається в комплекті ПО, дана фіча працює максимально правильним чином.

данные SmartBattery ИБП PCM IMD-1200AP

Вище ви можете побачити всю необхідну інфу про цю функцію. Інформація доступна за допомогою програми RM Clock. Також виробник заявляється, що інфа про акумулятор також доступна і в більш старих найменуваннях УПС.

программное обеспечение UPSMON Plus из комплекта ИБП PCM IMD-1200AP

Як було сказано вище, в комплекті йде програмне забезпечення. Незабаром ми зробимо по ньому окремий блок, де розповімо про його головні переваги перед конкурентами.

Висновок огляду моделі ДБЖ IMD-1200AP

У підсумку можна сказати тільки те, що дана модель ДБЖ виглядає вкрай гідно на тлі своїх побратимів. Він досить недорогий за нинішніми мірками, але при цьому перевершує деяких своїх більш дорогих конкурентів. Хороший дисплей, тривала робота від батарей, та й до того ж малошумний. Звичайно якщо використовувати його ресурси розумно, то УПС вас дуже сильно порадує. Тому в застосуванні на дому він буде вкрай ефективний. Також якщо ви хочете придбати його в офіс, то все ж розглянути більш потужні варіанти. Дана модель зможе забезпечити живленням лише два місця.

В цілому, модель вийшла вкрай гідною. Тому про її покупку ви точно не будете шкодувати.

Плюси IMD-1200AP:

 • Корпус з металіка
 • Гарні акумулятори
 • Розумна батарея
 • Якісний дисплей

Мінуси IMD-1200AP:

 • Під час роботи від акумуляторів при потужності вище 60 відсотків починає падати напруга.
 • Якщо напруга знаходиться в низьких значеннях, то система регулювання працює з запізненням.
 • Фільтр LC погано пригнічує перешкоди на високих частотах.
 • Досить тривалий час зарядки з нуля.
 • Іноді дисплей не вказує достовірну інформацію про розряді і заряді батареї.

За матеріалами: "iXBT"

Оцініть статтю:
18
Поки немає відгуків...
Написати коментар
12 + ? = 13
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593