Порівняльний тест стабілізаторів напруги початкового рівня

В даному тесті наведено огляд трьох найпопулярніших стабілізаторів початкового рівня вартістю до 30$, а саме: Mustek PowerMate 1000, Powercom TCA-1200 і SVEN AVR-800. Стабілізатори такого класу користуються великим попитом і призначені для захисту слабопотужного обладнання в умовах нестабільного електропостачання.

Основна мета таких пристроїв-підтримувати вихідну напругу максимально близько до вимог ГОСТу, який допускає 220v +/-10% (тобто 198-242v). Особливо критично нижнє значення в 198V, оскільки багато пристроїв при падінні напруги в мережі автоматично відключаються. Це актуально в заміській місцевості, де напруга фактично завжди занижено внаслідок перевантаження електромереж, при цьому автоматика котлів опалення, наприклад, вимагає для роботи як мінімум 200V. Підвищена напруга буває значно рідше, проте воно представляє набагато більшу небезпеку. Якщо при зниженій напрузі пристрою найчастіше відключаються, то при підвищеному – вони просто виходять з ладу.

При зовнішньому огляді відразу впадає в очі відмінність в розмірах пристроїв. Стабілізатор SVEN значно масивніше, його корпус виконаний з металу. Крім того, він забезпечений ручкою для перенесення, адже його вага майже в два рази більше двох інших. Mustek і Powercom компактніше, проте їх корпуси пластикові і обладнані мінімумом елементів управління на передній панелі. Тепер розглянемо кожен апарат ближче.

За матеріалами: "Softservice"