Налаштовуємо SNMP адаптер

Адаптер Simple Network Management Protocol (SNMP) призначений для моніторингу та управління ДБЖ. Якщо Ви не впевнені, що SNMP адаптер має «заводські» установки, налаштування доведеться виконувати з допомогою null modem_ного кабелю. Якщо все ж надія є, то можна це зробити з допомогою crossover кабелю.    

Підключення до комп'ютера за допомогою доданого Null modem кабелю представляє певні труднощі, в силу того, що його відповідна частина має виконання "тато", в той час, як подавшиляюнай більшість разъемов COM порту комп'ютерів мають те ж виконання "тато".

Отже, вважаємо, що у SNMP адаптера "заводські" установки і подсоедининяем його до комп'ютера за допомогою crossover кабелю. Як правило, такий виріб є в розпорядженні кожного системного адміністратора.

  

Заводські налаштування SNMP адаптера передбачають IP адреса пристрою: 192.168.1.254. Для того, щоб Ваш комп'ютер «бачив» цей адаптер, рекомендуємо встановити на Вашому комп'ютері IP адресу з тієї ж мережі.

 

З допомогою команди Ping переконуємосящо пристрій висловлюється.

Запускаємо telnet, заводський Login/Password:dnpower/dnpower. Забігаючи вперед, категоричний заклинаю Вас не змінювати його, так як нікакимі діями відновити заводський пароль не вдасться. У разі втрати пароля даний SNMP адаптер доведеться викинути.

Далі, використовуючи стандартні команди Netpower SNMP agent adapter, Вам необхідно задати:

1. IP-адреса пристрою (у нашому випадку 10.3.0.7)

2. Маску під мережі (в нашому випадку 255.255.255.0)

3. Адреса шлюзу (в нашому випадку 10.3.0.3)

 

Не забудьте перевірити, що всі необхідні функції доступні, після чого збережіть зроблені зміни і перезавантажте пристрій. Зовнішній SNMP адаптера необхідно підключити з ДБЖ за допомогою доданого в комплекті кабелі. Пристрій готовий для підключення до "великої" мережі.

Не забудьте відновити раніше заданий IP адреса і параметри мережі Вашого комп'ютера.


 

Після виконання всіх підключень відкриваємо наш браузер і заходимо за встановленим адресою (в нашому випадку 10.3.0.7)

Перед нами відкривається головна сторінка. Всі інші налаштування Ви зможете здійснити використовуючи наданий сервіс, але це матеріал наступній статті.

Хотілося б звернути увагу, що "заводські" установки передбачають, що при зникненні вхідного напруження SNMP адаптер видає команду на зупинку ДБЖ, навіть якщо вхідна напруга з'явилося.

Для отключени цієї функції необхідно видалити "пташку" у відповідних налаштуваннях.

<Configuration> , <Event Actions>, <Power failure>, <Power failure - Shutdown>, <Enable>

Підключення до SNMP адаптера за допомогою Null modem_ного кабелю.

 

Для підключення використовуємо стандартну програму Windows Hyper Terminal, або її аналог, що дозволяє обслуговувати Null modem_ное з'єднання.

Підключаємо Null modem_ный кабель до відповідного Com порту, а для SNMP адаптера використовуємо роз'єм Modem. Створюємо нове з'єднання.

Вибираємо пряме з'єднання із зазначенням використовуваного Com порту. У нашому випадку - це Com1.

Вказуємо параметри з'єднання, виходячи з наступного:

  • для SNMP адаптерів версії 010,020,030 параметри з'єднання 9600,8,N,1
  • для SNMP адаптерів версії 050 параметри з'єднання 115400,8,N,1
Встановлюємо з'єднання.
Для SNMP адаптерів, версії 010,020,030 удерживая натиснутою клавішу <ESC> подаємо на адаптер живлення, спостерігаємо, як відбувається завантаження. Подальші дії аналогічні налаштування SNMP адаптера за допомогою програми Telnet.
Для SNMP адптеров, версії 050 після подачі живлення картинка схожа, але натиснувши тричі клавішу <Пробіл>, ми можемо викликати вбудований "завантажувач" і внести зміни. Подальші дії аналогічні налаштування SNMP адаптера за допомогою програми Telnet.