Поради щодо вибору ДБЖ
Зміст
- Поради щодо вибору ДБЖ
- Основоположні різновиди ББП
- Резервний ДБЖ
- Лінійно-інтерактивний ДБЖ
- Online ДБЖ (з подвійним перетворенням)
- Вибір УПС по потужності
- Приклад 1. Типове персональний комп'ютер
- Приклад 2 Ігровий комп'ютер
- Інтерфейси УПС
- Джерела безперебійного живлення мають такі роз'єми:
- Час автономної роботи безперебійника
- Дисплей, охолодження і рівень шуму пристрою для безперебійного живлення
- Висновки за рекомендаціями для вибору ДБЖ
Звичайно ж всі розуміють, що вибір джерел безперебійного живлення дуже великий. А що ж таке ДБЖ в загальному сенсі? Це таке пристосування, яке забезпечує роботу електронних пристроїв навіть після відключення електрики. Тепер перейдемо до справи. У сучасному світі багатьом організаціям і простим людям потрібен захист їх електронних пристроїв від різкого перепаду напруги. Тому варто враховувати той факт, що дані девайси можуть відрізнятися за своїми характеристиками, відштовхуючись від сфери застосування. У даній статті хотілося б торкнутися теми того, як же все-таки правильно вибрати апарати безперебійного живлення і дати вам кілька слушних порад з цього питання, щоб ви змогли підібрати для себе оптимальний варіант.
Для початку давайте з вами визначимо базисні питання, на які ми будемо відповідати перед покупкою:
- Для яких цілей вам необхідний УПС
- З якою потужністю працюватимуть ті пристрої, які ви збираєтеся забезпечити захистом
- Наскільки довго за часом зобов'язаний апарат підтримувати напругу при його відсутності
Основоположні різновиди ББП
Резервний ДБЖ
Звичайно ж все починається з вибору ДБЖ за характеристиками. Дана модель джерела живлення є досить простий у своїй збірці, так як не має внутрішнього устрою щодо стабілізації напруг. Варто зазначити, що даний пристрій в більшості своїй застосовується саме для забезпечення захисту для стаціонарних ПК в домашніх умовах або ж в офісах. Коли УПС знаходиться в роботі, то він дозволяє регулювати напругу таким чином, щоб всі підключені до нього пристрої працювали на однаковій частоті. Якщо ж напруга і зовсім пропадає, то пристрої продовжать працювати вже від батарей. Тому УПС застосовується в таких цілях, щоб в разі відключення електрики ви змогли зберегти потрібні файли на пристрої. Часу до 90 хвилин вам цілком повинно вистачити.
Також не варто забувати про маленьких розмірах пристрою.Його можна закріпити будь-яким зручним для вас способом. Тому цей безперебійник підійде більше для будинку в разі відключення електрики, або ж на маленький офіс.
Лінійно-інтерактивний ДБЖ
Має у своєму розпорядженні системою (AVR), яка з легкістю може допомогти вирівняти вхідна напруга при його скачках, навіть не перемикаючись на живлення від батареї, тим самим збільшуючи його термін роботи в подальшому. Даний підрозділ пристроїв можна розділити на ті, які працюють тільки з напругою на виході з чистою або ж апроксимувати синусоїдою.
Дана модель, в більшості своїй призначена для забезпечення захисту декількох електронних пристроїв, будь то комп'ютери, котли, система відеоспостереження, невеликі сервера, телекомунікаційне обладнання, ігрові ПК.
Online ДБЖ (з подвійним перетворенням)
А ось вже на цій моделі варто зупинитися детальніше. Модель має великий тривалістю роботи від акумуляторів, такі пристрої дозволяють підключити до себе додаткові батарейні блоки, а також мають функцію плавний старт і можуть працювати спільно з генераторними установками. Вона має найбільш значущу і вагому ступінь безпеки, так як застосовується для роботи з відповідальним обладнанням, на виробництві, для захисту центрів обробки даних, де великі обладнання має великий вибір споживання енергії і навіть короткострокові відключення до 5 сек., Можуть призвести до фінансових втрат. Тому для забезпечення їх захисту потрібна більш висока потужність і самого ББП. Модель працює за принципом того, що при вхідному напрузі воно починає перетворюватися за допомогою вбудованого інвертора.Пристрій застосовується в системах з досить великими відхиленнями по напрузі, при цьому не переходячи на живлення від акумуляторів. Як і в інших моделях, в разі повного відключення електроживлення УПС починає працювати від батарей.
Вибір УПС по потужності
Звичайно ж досить важливим критерієм будь-якого джерела безперебійного живлення є його потужність. Вона завжди обчислюється в вольт амперах або ВАТ. Здебільшого виробник вказує в ТХ обидва цих значення. Як же розрахувати UPS і грамотно продумати вибір ДБЖ по потужності?
Щоб підібрати пристрій з оптимальною потужністю, вам необхідно визначити потужність вашого обладнання, яке, власне, і доведеться забезпечувати захистом за допомогою УПС. Якщо ви не знаєте, як це зробити, просто знайдіть необхідні документи на спільні пристрої, будь то ПК або система відеоспостереження. У всіх електронних апаратах є свій паспорт, в якому написана споживана потужність. Після цього просто додаєте всі показники, і додаєте додатково двадцять відсотків. Це робиться для того, щоб УПС працював не на граничній потужності.
Щоб ви могли наочно зробити розрахунок безперебійника, наведемо кілька прикладів:
Приклад 1. Типове персональний комп'ютер
- БП - 300 Ватт;
- Дисплей 21,5 дюймів - 25 Ватт;
- Колонки - 5 Ватт;
- Струменевий принтер - 10 Ватт.
Загальна необхідна напруга дорівнює 340 ват.
Після цього додаємо ще двадцять відсотків, і на виході отримуємо 408 Ватт.
Тому, якщо брати до уваги всю інформацію, яку ми отримали вище, то для цього комп'ютера нам необхідно купити УПС, який має потужність в 408 Ватт. При такому розкладі пристрій буде працювати в максимально приємних і оптимальних для себе умовах. Тобто, він не буде функціонувати на граничних потужностях, що дозволить прослужити йому набагато довше. І він прекрасно зможе забезпечити роботу підключених до нього пристроїв після відключення живлення ще, як мінімум, на п'ятнадцять хвилин.
Приклад 2 Ігровий комп'ютер
- БП ПК - 700 Ватт;
- Дисплей 27 дюймів - 60 Ватт;
- Колонки - 40 Ватт;
- Додаткові пристрої - 50 Ватт.
У підсумку ми маємо систему, яка споживає 850 Ватт.
Додаємо до цього числа ще двадцять відсотків, і отримує 1020 Ватт. Тому для комфортної роботи вашого УПС, він повинен мати потужність 1020 Ватт. Він зможе забезпечити роботу електронних пристроїв в плині часу від п'ятнадцяти до тридцяти хвилин.
Інтерфейси УПС
Звичайно ж перед покупкою такого досить складного, для звичайного користувача, пристрою потрібно засвідчити в тому, яка кількість приладів буде до нього підключено. Також не варто забувати і про те, до якого роз'єму вони зможуть підключитися.
Ясна річ, що до УПС можуть підключатися не тільки комп'ютери, але і інші пристрої. Звичайно ж найголовнішим є збіг фактури роз'ємів. А також наявність потрібного їх кількості.
Джерела безперебійного живлення мають такі роз'єми:
- CEE 7 Schuko (вилка під «євророзетку»);
- IEC 320 C13 (вилка комп'ютера)
В даному випадку нам важливо саме те, щоб підключається пристрій мав такий самий тип підключення, як і у роз'єму на УПС. В іншому випадку, ви не зможете підключити апаратуру. У різних моделях є різна кількість портів. Вони можуть нараховуватися і десятками. Найкраще купувати такий апарат, який має в своїй будові якомога більше портів.
Час автономної роботи безперебійника
Тепер перейдемо до підбору ДБЖ за часом роботи. Дане час звичайно ж залежить від кількості енергії, яке може поставити акумулятор для системи. Тому перед покупкою пристрою завчасно продумайте, скільки енергії вам знадобиться для того, щоб виконати всі необхідні завдання під час відключення живлення мережі. У технічних характеристиках завжди пишуть всю необхідну інформацію, яка вам може допомогти при розрахунку всіх показників.
Важливо пам'ятати і про те, що прилади, які підключені до дорожчих моделей УПС, які мають кілька додаткових акумуляторів, просто так відключити не вийде навіть у разі екстреної ситуації або ремонту. У таких випадках потрібно враховувати, щоб у УПС був варіант горечей зміни акумуляторів без відключення самої апаратури і час роботи ДБЖ від акумулятора.
Дисплей, охолодження і рівень шуму пристрою для безперебійного живлення
У деяких моделях також додатково можна побачити і такі пристрої, як інформаційний дисплей. Він здатний відображати частоту напруги, його потужність, а також кількості заряду на батареях і час його експлуатації.
Більш низький рівень шумів передбачений в моделях з резервним типом будови. У більш потужних само природно рівень шуму набагато більше. Тому вони мають у своїй будові кілька кольорів.
Висновки за рекомендаціями для вибору ДБЖ
Тепер ми можемо підсумувати, що перед покупкою варто враховувати безліч факторів.
Найпростіші моделі УПС підійдуть для забезпечення роботи техніки в офісі і звичайних ПК. Ми можемо запропонувати такі моделі від Powercom, як Spider SPD. Вони мають заявлену потужність, починаючи від 270 ват і закінчуючи 550 ват. Також не варто забувати про моделях RAPTOR RPT і IMPERIAL IMD. Вони можуть забезпечити вам потужністю аж до 1200 ват.
У серверних УПС вже застосовується версії з лінійним типом роботи, які мають потужність в 700 Ватт і більше. До даних моделей можна віднести KING PRO RM (KIN-RM) і SK SMK. Вони мають заявлені потужності, починаючи від 360 і закінчуючи 1800 Ват. Встановлювати їх доведеться в вертикальному положенні.
А ось для досить довгої захисту електронного обладнання вже знадобиться УПС по сильніше. До таких моделей відноситься серія Infinity. Вона забезпечить безперебійну роботу підключених пристроїв без проблем, так як має великий показник потужності аж до 1700 Ватт і вище. Також ці УПС хороші тим, що мають систему подвійного перетворення вхідної напруги. До таких моделей можна віднести Vanguard VRT, VGS, VGD.
Отже, як бачимо, є безліч об'єктивних чинників, які потрібно вивчити, щоб розуміти, як грамотно вибрати UPS.