Тестування онлайн ДЖБ MAS-3000

Серія ДБЖ Powercom MACAN, побудована за технологією подвійного перетворення енергії, забеспечують вихідну напругу у вигляді чистої синусоїди, з нульовим часом переключення на батареї.

Серія включає в себе моделі MAS-1000 (900 Вт) підійде для захисту невеликого окремого сервера і більш потужні моделі MAS-2000 (1800 Вт) і MAS-3000 (2700Вт) для захисту телекомунікаційних комплексів, робочих станцій, медичного обладнання. Вихідну потужність можна задавати настройками від 208 В до 240 В. Для збільшення часу автономної роботи, можливо підключати додаткові батарейні блоки.

 Powercom MAS-3000 1

Розглянемо в огляді старшу модель MAS-3000

Джерело безперебійного живлення, виконание у вигляді вежі, корпус металевий, чорного кольору.

На задній панелі є вісім розеток стандарту IEC C13 і одна розетка IEC 19. Поділ на групи не передбачено. Наявність роз'єму IEC 19, дозволяє підключати пристрій в серверних кімнатах.

Powercom MAS-3000 2

Крім основних роз'ємів на задній панелі розміщені USB порт для підключення до ПК, порт RS-232, два роз'єми RJ-45 (In і Out) і переривник.

Внутрішні простір поділений на дві частини металевою перегородкою. В одній частині знаходитися вся електроніка, в інший 8 акумуляторних батарей. Можливості гарячої заміни батарей не передбачено. Значна вага пристрою пояснюється використанням великої кількості акумуляторів і грунтовною конструкцією електронної частини. Компоненти, що нагріваються, всередині ДБЖ, обладнані алюмінієвими радіаторами, які охолоджуються примусовою конвенцією повітря.

Powercom MAS-3000 2

Модель має велику потужність, і використовується додаткова примусова вентиляція. За охолодження відповідають два не великих вентилятора, які працюю постійно не залежно від навантаження.

Основу інвертора становлять відомі, якісні транзистори IGBT FGL60N100, FGL40N120 і FDA59N30. Використано конденсатори, місткі, прослужать довго.

Powercom MAS-3000 3

В цілому якість збірки досить гарне і заслуговує найвищих оцінок.

Батареї

У моделі Powercom MAS-3000 встановлено 8 акумуляторних батарей Yuasa NPW36-12, номінальною потужністю 7 Ач. Батареї підключені послідовно, так як використовується шина 96 В.

Powercom MAS-3000 4 

Тестування

На лабораторних тестах ми виявляли поріг перемикання на живлення від акумуляторів і фактичну напругу на виході, при вхідній напрузі від 0 до 260 В. Тестування проводилося при повністю зарядженому акумуляторі і навантаженні 150 Вт. Заряд акумуляторів швидкий, повністю вкладається в заявлені виробником 4 години до 90%. Вихідна напруга не залежить від навантаження і якості вхідної напруги, як і личить для ДБЖ з подвійним перетворенням енергії.

При навантаженні 50%, час батарейній підтримки склав, при відключенні електроенергії 8 хв. 55 сек., При навантаженні 150 Вт - 1 година 15 хв.

Пристрій підтримує вихідну напругу у вигляді чистої синусоїди, в рамках заданих параметрів 208, 220, 230 або 240 В.

Працювати від акумуляторів ИБП починає при зниженні якості вхідної напруги до 120 Вт при навантаженні 25%; 140 В при навантаженні 50%; 160 В при навантаженні 75%; 180 В при навантаженні 100%. Варто окремо відзначити, що повернення до штатної роботи від мережі відбувається при підвищенні напруги до 200 В, тому довга просадка напруги (навіть якщо воно відновилося до прийнятного рівня в 180 В) чревата роботою в автономному режимі.

 

Інтерфейс і програмне забезпечення

Powercom Macan MAS-3000 має USB-порт, при підключенні до ПК, операційна система Windows розпізнає його в штатному режимі і на панелі завдань з'явитися значок індикатора заряду батареї. Якщо штатних функцій Вам недостатньо, є можливість встановити фірмовий додаток UPSMon Pro. У програмі Ви зможете запрограмувати вимикання комп'ютера при зникненні електроенергії. Так само контролювати стан мережі живлення, заряд батарей. Налаштувати повідомлення на ел. пошту.

 

Додаток для мобільного телефону

Новий додаток для управління ДЖБ для мобільних телефонів і планшетів з операційною системою Android.

Powercom android 1

Первісні налаштування прості, необхідно вказати IP адресу ДБЖ (для цього необхідно встановити на нього SNMP-модуль). Або ж підключити до джерела безперебійного живлення комп'ютер, з встановленим фірмовим програмним забеспеченням UPSMon Pro, тоді вказати IP адреса комп'ютера.

Powercom android 2

Додаток досить простий і інформативний, надає інформацію у вигляді діаграм або у текстовому вигляді. При втраті напруги ДБЖ, відповідні повідомлення приходять на телефон, з звуковим оповіщенням. Засмучує тільки відсутність можливості підключення до додатка оповіщення декількох ДБЖ

Висновки

Powercom Macan MAS-3000 вельми непоганий бюджетний онлайн ДЖБ, з подвійним перетворенням енергії. Серед його переваг слід відзначити відмінну схемотехнику і якісні компоненти. Забезпечує якісне живлення не дивлячись на якість вхідної напруги, може працювати в зв'язці з генератором, не дивлячись на якість напруги на вході, забезпечує стабільну частоту 50/60 Гц (в залежності від налаштувань користувача). З недоліків можна відзначити відсутність можливості гарячої заміни батарей.

За матеріалами: "iXBT"