1. Головна
  2. Історії успіху
  3. Продукція Powercom в захисті котельного обладнання

Продукція Powercom в захисті котельного обладнання

25.01.2024
Час читання: 4 хвилини
0

Продукція Powercom в захисті котельного обладнання

Сучасні побутові котли (газові, твердопаливні або котли на рідкому паливі) містить в собі циркуляційний (рециркуляційний, підкачує) електронасос, блок автоматики, а так само систему автоматичного підпалу. Ці елементи котельного обладнання критичні до якості електроживлення, яке, особливо в сільській місцевості, залишає бажати кращого, а то і відсутня взагалі протягом тривалого часу.

Статистика відмов блоків автоматики, через різкі стрибки напруги мережі живлення, вельми обширна, а виробники котельного обладнання, як правило, не визнають цей випадок гарантійним. Цей момент прямо вказано в інструкції з експлуатації багатьох виробників.

Найпростішим способом захисту дорогого обладнання є застосування стабілізаторів, що дозволяють утримувати вхідну напругу в допустимих межах. Але що робити,якщо світло пропало зовсім? Традиційне рішення-запуск резервного генератора. Але таке рішення при всіх його незаперечних перевагах має деякі але:

1. Потужність вузлів електроавтоматики побутового котельного обладнання лежить в межах 50-300 Вт. Чи завжди доцільно запускати потужну ДГУ (дизель генераторну установку), особливо в ситуації, коли перебої з подачею електроенергії носять короткочасний характер (згідно зі статистикою короткочасне зникнення напруги до 30 секунд складають 90%)?

2. Навіть найсучасніша ДГУ, не може миттєво відреагувати на зникнення електроенергії у зовнішній мережі. Двигун вимагає часу на старий і прогрів. Генератор, навіть найсучасніший, то ж не відразу "виходить на режим". З моменту відключення електроенергії і до відновлення її подачі з резервного генератора проходить в кращому випадку близько хвилини. За цей час Електроавтоматика переводить котел в режим відключення.

Хорошим рішенням в такій ситуації є використання ДБЖ (джерел безперебійного живлення). У разі зникнення напруги у зовнішній мережі, ДБЖ, практичний миттєво, перемикається на внутрішню батарею і продовжує електропостачання споживачів в автономному режимі. Якщо подача електроенергії відновилася, або був запущений резервний генератор, то ДБЖ перемикається назад. Споживач, зокрема Електроавтоматика котла, весь час залишається під напругою. Так як більшість сучасних ДБЖ має в своєму складі AVR (стабілізатор), то одночасно здійснюється стабілізація напруги, що захищає обладнання від підвищеного або зниженої напруги.

Приймаючи рішення на користь ДБЖ необхідно враховувати наступне:

1. Електроавтоматика, а особливо рециркуляційний насос, припускають, що в режимі роботи від батареї ДБЖ видає вихідну напругу у вигляді чистої синусоїди.

2. Так як за своєю суттю ДБЖ є джерелом безперебійного, а не резервного живлення, то більшість ДБЖ проектуються виходячи з 5..7 хвилин автономної роботи на повній потужності. Час автономної роботи визначається не тільки ємністю використовуваних акумуляторних батарей, а більшою мірою схемотехнічними рішеннями і температурними характеристиками використовуваних комплектуючих. Іншими словами, якщо передбачається, що час автономної роботи буде перевищувати рекомендовані 5..7 хвилин, то необхідно використовувати спеціальні ДБЖ, розраховані на тривалий режим роботи. Такі ДБЖ, як правило, передбачають підключення додаткових акумуляторних блоків, істотно збільшують час їх автономної роботи.

3. ДБЖ класу Line-Interactive не сумісні з генераторними установками, особливо малопотужними в силу нестабільності частоти. Якщо в системі енергозабезпечення передбачається використання резервного генератора, то необхідно застосування більш досконалих ДБЖ з топологія On_Line. Не дивлячись на більш високу вартість ці пристрої захищають від всіх 9-ти проблем, що виникають в електромережах, а так само дозволяють нарощувати час автономної роботи за рахунок застосування додаткових АКБ.

Висновок:

Використання ДБЖ є розумною (бюджетної) альтернативою ДГУ, особливо, якщо зникнення вхідної напруги носить короткочасний і нерегулярний характер. А при використання генератора в якості резервного джерела живлення істотно знижує навантаження на нього.

1. Якщо не передбачається тривалий час автономної роботи, то рекомендується застосовувати ДБЖ серії SMK.

2. Якщо не передбачається використовувати в якості резервного джерела живлення генераторну установку, а перебої в електропостачанні перевищують 7..10 хвилин, то рекомендується застосовувати ДБЖ серії SXL або серії SAL. Час автономної роботи в залежності від споживаної потужності і кількості додаткових акумуляторних батарей можна розрахувати за допомогою відповідної таблиці.

2. Якщо в систему енергопостачання в якості резервного джерела живлення включений генератор, або висуваються підвищені вимоги до якості електропостачання, то необхідно застосовувати ДБЖ серії VGD. Час автономної роботи в залежності від споживаної потужності і кількості додаткових акумуляторних батарей можна розрахувати за допомогою відповідної таблиці.

Оцініть статтю:
40
Поки немає відгуків...
Написати коментар
32 + ? = 38
Введіть капчу
2024 © ТОВ «Ексім-Стандарт», ЕДРПОУ 328565593