УПС Powercom BNT-600AP: той самий «чорний лицар»

Сьогодні у нас на огляді є досить цікава модель безперебійного джерела електроенергії. Подивимося, на що він здатний.

Що йде в комплекті і як виглядає ДБЖ BNT-600 AP зовні?

  • Сам пристрій
  • Кабель з COM-портом
  • Шнур живлення УПС
  • Шнур для телефона
  • Шнур для приєднання навантаження
  • Диск з програмним забезпеченням

Дана модель є більш оновленою версією джерела живлення з серії Темний Лицар. Звичайно ж це пристрій повинен був потрапити до нас на огляд, так як є резон перевірити нові моделі на працездатність. 

Спереду ми бачимо кнопку живлення, а також одну лампочку, яка дозволяє користувачеві ідентифікувати кілька режимів експлуатації. Також варто відзначити той факт, що прилад має і звукову ідентифікацію. Тобто, за допомогою звуку пристрій здатний подати сигнал про повну розрядці батареї, перевантаження та ін. Акумуляторна батарея сама стандартна, свинцево-кислотна. Як заявляє виробник, батарея прослужить близько п'яти років. Кількість часу для підзарядки до 90 відсотків - близько шести годин.

Задня частина має роз'єм rs-232, який дозволяє приєднати керуючий шнур, а також порт rj-11 і вихід. Також через задню панель можна подати навантаження за допомогою спеціальних портів. Ну і звичайно ж розробники не упустили можливість зробити в цьому місці порт для приєднання кабелю живлення.

Якщо розглядати зовнішній вигляд в загальному плані, то дана модель не особливо і відрізняється від свого попередника в лінійці Black Knight. Відмінність лише полягає в трохи більш великих габаритах і вазі.

ПО (програмне забезпечення) для UPS BNT600AP

Разом з цим пристроєм поставляється програмне забезпечення UPSMon Plus 2.64. Версія для пристроїв, які працюють на винде (Windows).

Інтерфейс досить зручний і дозволяє поєднувати в собі цифрові і аналогові виходи. Звичайно хоч і сам зовнішній вигляд ПО схожий на попередні його версії, все ж деякі доопрацювання з боку розробників присутні.

Як і в минулих моделях, цей УПС дозволяє відстежувати всі дії, які відбувалися і йдуть в системі протягом певного часу. Звичайно ж, за цю функцію ми ставимо плюс.

На цьому скріншоті ми бачимо, що дане програмне забезпечення має детальну настройку, яка дозволить підібрати оптимальний варіант роботи пристрою. І поки що давайте зупинимося на огляді ПО, так як це базова інформація, якої достатньо для ухвалення рішення про покупку BNT600AP і подальшого використання.

Заміри основних показників BNT-600 AP

Виробник зазначає, що упс здатний витримати зміну напруги на вході в діапазоні від 165 до 275 Вольт, при цьому пристрій буде працювати на частотах в межах 50-60 Герц (не забуваємо про похибку в 10 відсотків). Під час експлуатації від мережі напруга на виході може налаштовуватися повністю автономно. Система AVR підвищує вхідна напруга на 15 відсотків в тому випадку, коли напруга на вході знизилося в значенні на 9-22 відсотка від заявлених. І також працює і в зворотному напрямку.

Тепер розберемося з пониженням. Під час цього процесу наш ДБЖ повністю перебудовується на живлення від батарей при роботі в 163 Вольта. Тим часом навантаження має значення в 223 Вольта. Перестроювання на живлення від мережі починає проводиться тільки під час зниження напруги до значення в 177 Вольт.


На вході ДБЖ - 225 В, на виході - 226 В

Варто зазначити, що під час повільного зниження значень напруг на вході, пристрій може перетворити його під час досягнення значення в 198 Вольт. Тепер ми почнемо підвищувати напругу на вході і за допомогою цього обчислимо, що перебудова зупиняється тільки при наборі значення в 204 Вольта. У цю ж секунду навантаження на пристрій становить 206 Вольт.

А ось другого ступеня перетворень немає.

Тепер будемо поступово збільшувати значення напруги. Пристрій знижує напругу на виході, при цьому на вході воно має значення в 235 Вольт, що досить непогано. Тепер знижуємо напруга на вході. Перетворення завершилося після того, як пристрій дійшло до значення в 229 Вольт. У цьому саме час навантаження становило 230 Вольт.

Тепер же просто відключимо пристрій від мережі і надамо йому можливість підживлювати навантаження за рахунок батарей. За документами, дана витівка становить усі 100 відсотків.


Напруга живлення на виході з ДБЖ - 211 В

Напруга на вході

Напруга на виході

163

223

198

229

204

206

229

230

235

207

258

227

Пристрій сам відключилася в той момент, коли заряд батареї досяг свого значення в 53 відсотка. Потім саме перешикувалося на підзарядку батареї за 5 год. і 12 хв.

Якщо пристрій мав 100 відсотків зарядки, то воно змогло пропрацювати при навантаженні в 101 відсоток лише 3 хв. і 37 сек.

При 100% заряду акумуляторів ДБЖ пропрацював з навантаженням 101% 3 хвилини 37 секунд.

Паспорт джерела безперебійного живлення BNT-600 AP

Модель

BNT-600AP

Тип УПС

Лінійчатим-інтерактивний

На вході

Потужність

600 Ватт

Напруга

220 Вольт ± 25процентов від напруги на вході

Частотність

50 або 60 Герц

На виході

Кількість напруги при роботі від батарей

220 Вольт ± 5 відсотків від заявленого значення

Частотність під час роботи від батарей

50 Гц або 60 Гц ± 1 Гц

Система для більш точної настройки напружень

Система здатна збільшувати вихідну напругу на 15 відсотків, при цьому напруга на вході зменшується на значення в 9-25 відсотків.

Кількість часу на перебудування для роботи від батарей

Близько 3 мілісекунд

Захищеність та фільтри

Захищеність від перенапруги енергії

320 джоулів, 2 мілісекунди

Вхідний порт УПС

легкоплавкий запобіжник

Захищеність від перевантаженості

Пристрій сам відключається за 60 секунд в тому випадку, коли кількість перевантаження досягає 110 відсотків від заявлених потужностей. А під час трьох секунд, коли перевантаження досягла значення в 130 відсотків.

Захищеність від коротких замикань

УПС відключається миттєво

Акумулятор

Типаж

Самі стандартні батареї зі свинцю, не є обслуговуються.

Перевірка системи

Захищеність від повної розрядки.

Сповіщення

Батарейна підтримка

Звукове сповіщення, яке повторюється з невеликим проміжком часу.

Маленький заряд акумулятора

Звук повторюється раз в 2 секунди.

Робота під час перевантаження

Нескінченне звукове сповіщення

Інші параметри

Шуми, які чути на відстані близько 1 метра.

Менше сорока децибел.

По материалам: "iXBT"