Нова серія ДБЖ Powercom SPR

Powercom SPR-1500

SPR-1500 відноситься до лінійки Smart King PRO +, в серії представлені моделі потужністю 1000, 1500, 2000, 3000 ВА. Серія SPR призначена для забезпечення безперебійної роботи груп ПК, робочих станцій, серверів та іншого обладнання вимогливого до вхідної напруги.

Powercom SPR-1500 1

Серія SPR це лінійно-інтерактивні ДБЖ, при стабільному напрузі в мережі живить навантаження безпосередньо (через вхідний фільтр), а при відхиленні напруги, переходить на живлення від батарей.

Вбудований регулятор напруги (Automatic Voltage Regulator, AVR) стабілізує вихідну напругу, без переходу на батареї.

Вихідна напруга подається у вигляді чистої синусоїди при роботі від мережі або батарей. Що дозволяє використовувати ДБЖ для захисту обладнання з будь-якими блоками живлення. Моделі забезпечують захист від високовольтних імпульсів, електромагнітних і радіочастотних перешкод, а також зниження, підвищення і повного зникнення напруги.

Комплект поставки

SPR-1500 поставляється в коробці з гофрокартону. У комплект поставки входять два силових кабелю (для підключення ДБЖ до мережі і для підключення пристроїв до ДБЖ), набір для кріплення в стійку, ніжки для установки ДБЖ у вертикальному положенні, кабелі USB і RS-232, інструкція, гарантійний талон, диск з програмним забезпеченням.

Встановлення та підключення

Корпус виконаний з металу, габарити 428 x 433 x 84 мм. Передня панель виготовлена з пластику. Вона знімається, забезпечує доступ для заміни акумуляторів. На ній розташовані кнопки управління, індикатори роботи пристрою.

ДБЖ виконаний в універсальному корпусі, може монтуватися в стійку або встановлюватися самостійно. Для монтажу в стійку необхідно прикріпити два кронштейна і зафіксувати їх гвинтами в стійці. Висота корпусу ДБЖ відповідає стандартному розміру 2U.

Powercom SPR-1500 2

Для встановлення вертикально, необхідно приєднати до корпусу кріплення з комплекту поставки, за рахунок розміщення акумулятору в нижній частині, ДБЖ буде стійким.

Для підключення ДБЖ до мережі, необхідно приєднати силовий кабель. Для підключення навантаження представлені 8 роз'ємів IEC-320 С13. Пристрій забезпечує захист для телефонної лінії або мережевого з'єднання від імпульсних і високочастотних перешкод.

Powercom SPR-1500 3

Для моніторингу роботи пристрою та налаштування параметрів, можна підключатися через RS-232 або USB порт

А для віддаленого моніторингу вбудований слот для SNMP-адаптера.

Для зменшення шуму від роботи, модель оснащена пасивною системою охолодження.

Powercom SPR-1500 4

Акумуляторні батареї

У представленому зразку встановлені дві 12-вольтові батареї Yuasa NPW45-12 ємністю 9 Агод. Функції гарячої заміни батарей в пристрої не передбачено, для заміни акумуляторів, необхідно вимкнути пристрій.

Powercom SPR-1500 5

Час зарядки акумуляторів до 90% становить 3 години. Батареї заряджаються навіть при вимкненому ДБЖ, якщо підключено електроживлення.

Управління та сигналізація

На передній панелі розташовані індикатори роботи ДБЖ і дві кнопки (включення / вимикнення і тестування / відключення звукових сигналів).

Індикація дозволяє дізнатися рівень заряду батарей, навантаження, режим роботи.

Powercom SPR-1500 6

Крім світлової індикації присутня звукова сигналізація, яка повідомляє про перехід на живлення від батарей, перевантаження, збої в роботі. Звуковий сигнал можна відключити, затиснувши кнопку включення пристрою.

Режими роботи

Внутрішній регулятор напруги, стабілізує вхідну напругу на три щаблі на зниження і на три на підвищення. У разі перевищення цих значень, ДБЖ перемикається на живлення навантаження від батарей.

Тестований пристрій Powercom SPR-1500 був налаштований на подачу напруги 230 В. У ході проведених випробувань було визначено нижній поріг 190 В і верхній 300 В, при якому пристрій вирівнює напругу від мережі, при перетині цих відміток переходить на живлення від батарей.

У разі перевантаження або короткого замикання в мережі, передбачений захист пристрою і навантаження. А так же може бути корисна функція «холодного старту» запуск пристрою, при відсутності напруги в електромережі.

Управління з ПК

Для управління, налаштування та контролю параметрів використовується фірмове програмне забезпечення, яке можна завантажити на сайті, або встановити з диска (входить в комплект поставки). Програма UPSMON Pro дозволяє моніторити: параметри вхідної і вихідної напруги, рівень навантаження, заряд батарей, температуру всередині пристрою. Програма веде журнал подій пристрою, який можна переглянути і порівняти інформацію щодо змін на графіках і схемах.

Powercom SPR-1500 7

Так само через програму можна провести тестування пристрою, запланувати графік включення і виключення пристрою. У разі нештатних ситуацій програма надішле повідомлення на ел. пошту або смс.

Підводячи підсумок, можемо зазначити, Powercom SPR-1500 відмінно підійде для захисту серверів і серверного устаткування, груп ПК. Забезпечує якісну стабільну напругу у вигляді чистої синусоїди в будь-якому режимі роботи. Вбудований регулятор напруги, вирівнює вихідну напругу і забезпечує стабільну роботу від мережі при значних відхиленнях напруги.

Універсальний корпус пристрою дозволяє встановлювати ДБЖ в стандартну 19 дюймову стійку або самостійно вертикально на підлогу. Велика кількість розеток, дозволить підключити все необхідне обладнання.

За матеріалами: "КомпьютерПресс"