Використання SNMP адаптера в ДБЖ Powercom
Зміст
- Використання SNMP адаптера в ДБЖ Powercom
- Опис SMNP-адаптера
- Пристрій SMNP має такі характеристики:
- Комплектація SMNP-адаптера
- Комплектація NetAgentII:
- Комплектація NetFeelerII:
- Екстер'єр пристрою SMNP
- Схемотехніка SMNP-адаптера
- Установка і підключення SMNP-агента
- Функції web-інтерфейсу SMNP
- Тепер варто перейти до аналітики пункту "Конфігурація SMNP-адаптера".
- Локалізація системи SMNP
- Висновок про можливості SMNP-адаптерів
- Плюси SMNP
- Мінуси SMNP
У сьогоднішньому огляді ми вирішили протестувати апаратні пристрої для моніторингу мережі, а також її експлуатації. Такі прилади повсюдно застосовуються разом з ДБЖ для професійного обладнання. Адаптери використовуються в першу чергу в парі з ДБЖ від виробника Powercom, але в той же час вони здатні працювати і з іншими марками ББП.
Опис SMNP-адаптера
Головним пристроєм можна назвати адаптер SNMP від компанії Net Agentll.Он здатний встановитися в гніздо для самого адаптера, який є у пристроїв від виробника Powercom таких серій, як SmartRT, Smart King і Vanguard. Також варто відзначити, що адаптер має здатність підключення датчика стеження за станом середовища навколо пристрою. Простіше кажучи, ви зможете стежити за температурним режимом, вологість і кількістю води в пристрої. Їх кількість дорівнює 7-ми одиниць.
Пристрій SMNP має такі характеристики:
Інтерфейси мережі |
10/100 Base-T Fast Ethernet з портом RJ-45 |
Застосування функцій SNMP |
Є коннект з SNMP першої версії, а також 2.0, RFC1213 |
Експлуатація |
HTTP-доступність, вхід через звичайний браузер, telnet, і консолі |
Захищеність |
Захищеність доступу з паролем |
Приєднання модему |
Робота з модемами (PPP) може підключати його віддалено за відсутності мережі. |
Сповіщення |
Можна налаштувати оповіщення УПС за допомогою пошти або нагадуваннями по інтернету. Є можливість їх подання графіками за допомогою Java. Можна відправити Trap-повідомлення. |
Сповіщення про події |
Під час використання ПЗ користувач отримує інфу і оповіщення про припинення роботи приладів, які працюють від мережі. |
Дистанційна експлуатація |
Є можливість перезавантажити або вимкнути УПС, до того ж можна провести тести |
Тимчасові інтервали |
Можна встановити певний час тестування, а також вкл / викл УПС. |
Збереження документів, файлів |
УПС здатний вести журнал подій, в якому ви зможете побачити всі зміни системи. Також можна відправити файли в форматі тексту. |
Годинники |
Можна встановити час самостійно або автоматично |
Оновлення |
Є можливість оновлення ПЗ через браузер. |
Датчик NetFeelerII має наступні параметри: |
|
Інтерфейси |
RS-232 по шнуру RJ-45 |
Внутрішні датчики |
Частотность- 10 сек. |
Дистанційні датчики |
Експлуатується в діапазоні 315 мегагерц. |
Індикатори |
2 світлових діода - оповіщення про живлення і включення датчика |
Сигналізація |
Під час включення датчика спрацьовує сигнал. |
Комплектація SMNP-адаптера
Сам пристрій, а також датчик поставляється компанією NetAgentII. Йде в досить важкою коробці. Упаковка сама стандартна і особливо нічим не примітна. Штрих-код на лицьовій стороні і написи про товар англійською.
Комплектація NetAgentII:
- Інструкція на декількох іноземних мовах.
- Дроти RJ-45 і 232, щоб була можливість приєднати модем
- Диск з ПО від NetAgent Utility
Комплектація NetFeelerII:
- Інструкція
- Провід RJ-45, за допомогою якого можна підключитися до NetAgentII
Звичайно ж варто відзначити, що комплектація вкрай мізерна в плані спрямованості на російського споживача. Все написано тільки іноземною мовою. Коробка теж досить нудно оформлена. Але ці мінуси другорядні, якщо користувач, недосвідчена в цьому плані.
Гарантійного талона в постачанні ми так і не знайшли. Швидше за все, гарантія йде за стандартними правилами.
Екстер'єр пристрою SMNP
Адаптер NetAgentII включає в себе плату, яка за розмірами не така вже й велика, всього 60 на 130 міліметрів. Вона підключається до спеціального порту в УПС. 5 світлових діодів сповіщають користувача про станах приладу. Також вони допомагають дізнатися швидкість підключення до інтернету, а також про те, чи є живлення в мережі і про помилки приладу. 3 порти RJ-45 застосовуються як раз-таки для того, щоб була можливість приєднатися до мережі, а також підключити сторонній модем або пристрій для зчитування інформації про навколишнє середовище. Також знизу ми можемо побачити серійний номер приладу.
Прилад для виявлення станів окремого середовища від компанії NetFeelerll зроблений у вигляді звичайної коробки білого кольору невеликого розміру. Спереду розташовується кнопка для скидання, а також кілька світлових діодів для того, щоб користувач міг побачити наявність живлення від мережі, а також те, чи спрацювала сигналізація. Порт RJ-45 розташовується тут для того, щоб можна було зручно підключитися до NetAgentII. З іншого боку, видніється шнур, який служить датчиком конденсату. Його не можна відключити, так як він не знімається. Внизу можна помітити перемикачі, які дозволяють працювати з бездротовими пристроями
Схемотехніка SMNP-адаптера
Пристрій зроблено в кілька шарів, які розташовуються на спеціальній платі під маркуванням MegaTec 6PCB-013 версії 2007 року. Випущений в травні 2009. Елементи зроблені за принципом двостороннього монтажу, в якому застосовуються планарні елементи. Сам CPU від компанії Samsung версії S3C4510B01-QE80 має в собі 32 бітний мікропроцесор. Також в наявності є декілька портів для Інтернету, а також Флеш і UART гнізда. На борту знаходиться вісім МБ пам'яті і два МБ на flash мапі. Можна виставити на платі свого часу і змінити батареї.
Датчик розроблений на контролері формату PIC. Він має двосторонню будову. У ньому всі елементи мають також двосторонню структуру. Варто відзначити, що завдяки автономному порту живлення пристрій може працювати відокремлено. Але адаптер живлення потрібно докуповувати окремо.
Установка і підключення SMNP-агента
Щоб протестувати адаптер і датчик для станів зовнішнього середовища був використаний ДБЖ від компанії Powercom, модель SKP-1500A.
Адаптер підключається в потрібне місце на влаштуйте по напрямних. Але їх висота була невідповідною величини, через що плата могла випадати. Тому щоб встановити її назад в відсік потрібно було мати певний досвід. Сам же адаптер надійно кріпиться на 2 гвинта.
Також слід зауважити, що при приєднанні пристрою з відстеження зовнішнього середовища ніяких нарікань не було. Все було підключено в найкоротші терміни.
Функції web-інтерфейсу SMNP
На жаль, за межами нашої аналітики залишилася працездатність з доменами SNMP, а також Telnet. Ми не мали потрібних пристроїв, на яких можна було б зробити подібні тести. Адаптер йде разом з програмою 2.41 версії. Ми вирішили її відновити до 2.44 з офіційного сайту розробника.
Інтерфейс включає в себе чотири пункти - інформація, конфігурація, логи і FAQ. У першому з них можна знайти всю необхідну інфу про семи розділах. На фотографії чітко видно те, як виглядає вікно статусу. Також є інформація про підключеному адаптері і самому УПС.
Раздел базовой информации показывает пользователю всю нужную информацию о том, какой УПС подключен к системе. Также человек сможет узнать, сколько батарей подключено к ДБЖ , их модель и последняя их смена.
В разделе о текущем состоянии можно узнать всё о том, насколько работоспособен УПС в данный момент. Можно понять, насколько хватит заряда батареи и стоит ли их менять. Напряжение на входе, выходная нагрузка, а также температура и уровень зарядки – всё находится в этом разделе.
Розділ базової інформації показує користувачеві всю потрібну інформацію про те, який ДБЖ підключений до системи. Також людина зможе дізнатися, скільки батарей підключено до ДБЖ , їх модель і остання їх зміна.
У розділі про поточний стан можна дізнатися все про те, наскільки працездатний ДБЖ в даний момент. Можна зрозуміти, наскільки вистачить заряду батареї і чи варто їх міняти. Напруга на вході, вихідна навантаження, а також температура і рівень зарядки - все знаходиться в цьому розділі.
У пункті по віддаленому управлінню можна знайти способи експлуатації ДБЖ за допомогою локальної мережі або Internet. Є можливість протестувати ємності батарей у всіляких умовах і перевірити їх стан.
Пункт вимірювань і графіки дозволяє спробувати систему з панеллю приладів нинішніх станів ДБЖ та батарей. Тут можна знайти всі необхідні графіки, які показують залежність і зміна в даний час 6 параметрів. Можна контролювати напругу на вході і виході, навантаження і її потужності, а також частотність електромережі і температуру системи та акумуляторів.
Також графіки можна розглядати як в звичайному режимі, так і в просунутому. Але для другого потрібно мати постійне підключення до інтернету, а також обов'язкове сумісність з Java. Звичайно в просунутому режимі є кілька цікавих приладів, які дозволяють задати деякі параметри графіків, і їх же можна зберегти в різних форматах.
У пункті про стан модему можна побачити всю необхідну інфу про самому модемі при його підключенні. Ми не підключали модем, і тому на фотографії немає інформації про нього як такої.
У розділі NetFeelerII користувач здатний ознайомитися з інфою про теплових датчиках зовнішнього середовища NetFeelerII, а також про приєднання сторонніх пристроїв, здатних коннектітся через інтернет без проводів. Їх частоту можна вказати в межах від 2 секунд до 1 хвилини. За замовчуванням значення задано в інтервалі 10 секунд.
Тепер варто перейти до аналітики пункту "Конфігурація SMNP-адаптера".
Він має в собі 11 підпунктів:
- UPS Configuration
- UPS On / Off Schedule
- Інтернет
- SNMP
- Поштова скринька
- СМС
- Modem Port
- NetFeelerII
- Браузер, Telnet
- Системний час
- Мова
Даний розділ може показати користувачеві всі необхідні йому настройки УПС. Наприклад, протокол конекту адаптера з УПС, кількість акумуляторів і їх стан та інше. Також в даному пункті можна побачити і самостійно вказати ту кількість часу, за яке потрібно ставити запис в балці. Тут же користувач може вказати періодичність проведення тестів УПС з будь-якими налаштуваннями. Якщо ж певні значення будуть перевищені, то людина отримає голосове нагадування.
У пункті розкладу вкл / викл УПС можна встановити власний час запуску і відключення УПС. Можна вказати дні тижня, і підключити 7 Тригер, які відповідають за окремо взяте число в році. Плюс до всього можна налаштувати включення УПС в зв'язку з появою мережі.
У пункті Мережа користувач здатний побачити всі необхідні настройки мережі. Є можливість установки їх в автоматичному режимі або ж зробити це руками. Можна пріконнектіть і від'єднати зв'язок з УПС в разі втрати сигналу мережі. Існує спосіб вказівки доменного імені для УПС за допомогою функції DynDNS.
Пункт SNMP допоможе вам змінити параметри протоколу SNMP. Є можливість вказати до 8 адрес і серверів. Для кожного з них можна відзначити потрібні події, які будуть на нього відправлятися.
У пункті електронної пошти користувач задає свої настройки протоколу SMTP і такі адреси, які будуть отримувати електронні розсилки повідомлень, в яких буде нагадування про певні події. Пристрій дозволяє встановити свій SMTP сервер, але тільки в кількості однієї штуки. Є можливість установки пароля і тесту налаштувань. Щоб отримувати повідомлення про події, можна вказати до 8 адрес, і додатково 4 адреси для щоденних звітів.
Якщо ви зайшли в розділ СМС, то тут можна налаштувати СМС повідомлення. Є можливість їх розсилки за допомогою GPRS модему, який буде підключений до порту через локальну мережу, або ж за допомогою інтернету. Є можливість вказати 8 номерів телефону, на які будуть приходити повідомлення.
Пункт порту для модему показує користувачеві всі необхідні настройки самого цього модему. Його можна використовувати для того, щоб робити розсилки через СМС і з'єднувати його з Інтернет-провайдером. Також можна вказати код від сімки і номер самої сім-карти.
У пункті NetFeelerII є можливість побачити і визначити установки, які відносяться саме до цього датчику, а також до приєднаним до нього онлайн-датчикам. Для головного датчика можна встановити межі вимірів влажностей і температур. Якщо значення вийдуть за рамки, то ви отримаєте сповіщення. 7 датчиків - 7 різних призначень.
У пункті Web / Telnet можна побачити і встановити свої налаштування безпеки інтернет-управління пристроєм. Є можливість установки до 8 акаунтів, в кожен з яких можна буде встановити свій режим доступу. Усередині прошивки є свій сертифікат, які закінчився 4 вересня 2011. Але вже давно вийшло оновлення програми.
Пункт Системний час можна відкрити в разі, якщо вам необхідно змінити вбудований годинник і поміняти на них час. Можна синхронізувати їх з допомогою SNTP протоколу. За допомогою інтернету годинник підлаштовуються під певну місцевість і автоматично змінюють час в залежності від потреби.
У пункті Мова можна легко змінити мовної інтерфейс, а також зауваження про майже або ж СМС. З доступних мов можна відзначити англійська, німецька, а також кілька інших європейських мов. Русский також входить в цей список.
В следующем же пункте мы замечает логи. Они способны сохранять некоторую информацию, которую впоследствии пользователь может легко посмотреть при надобности.
У розділі логів по події можна подивитися, а також зберегти в зручному текстовому форматі всі події, які були зафіксовані за допомогою адаптера.
Пункт СМС лог показує користувачеві повідомлення по СМС, які розсилає адаптер. Їх можна як зберегти, так і повністю видалити з пам'яті.
У пункті лога даних можна подивитися, а також в разі потреби зберегти деяку залишилася інформацію про моніторинг УПС та про електричної мережі. Але, на жаль, переглядати дані вкрай складно у зв'язку з незмінною шириною колонок в таблиці. Навіть на full hd моніторі відстежувати ці параметри вкрай важко.
У пункті лога тестування батарей можна помітити всі події, які так чи інакше пов'язані з тестами акумуляторів УПС.
В крайньому розділі Допомога можна побачити всі ті пункти, які були додані раніше. Тут ви зможете знайти всю необхідну інформацію про систему.
Пункт Search NetAgent зробить пошук пристроїв, які безпосередньо підключені додатково. Можна побачити їх айпі і ver з назвами. При роботі з великими мережами в корпоративних випадках функція може бути корисна.
Serial Port Debug - це пункт, в якому знаходиться налагодження і відстеження RS-232. Незрозуміло, в яких випадках ця функція буде корисна. Можливо, при роботі з зовнішніми пристроями вона якось і використовується.
Пункт Допомога направляє користувача безпосередньо в мережу Інтернет, на сторінці якого буде розташований текстовий документ з необхідною допомогою. Досить незрозуміло, чому не знайшлося йому місця в пам'яті самого адаптера. У багатьох випадках кооперативні мережі не мають прямого доступу в інтернет. Зараз проводяться роботи щодо переведення всіх сторінок на нашу рідну мову.
Пункт About показує користувачеві всю головну інфу про систему, в якій можна знайти також версію самого заліза адаптера і його серійний номер. Але в нашому випадку не був написаний його MAC адресу. Тут же є можливо збереження або завантаження конфігурації. Також можна відкинути настройки до заводських, в деяких випадках дана функція може бути неабияк корисною.
Локалізація системи SMNP
Ми вже згадували те, що крайня версія програми йде повністю російською мовою. Але на жаль, переклад на російську був виконаний з багатьма «косяками» і «ляпами». Часто можна спостерігати за проблем кодувань. Наприклад, вони часто з'являються в інтерфейсах і в повідомленнях, які йдуть в розсилках на меіл.
Наприклад, в пункті Стан системи, рядок Тип з'єднання повністю невірно закодована. Також походіть випадки можна спостерігати і на наступних двох скріншотах.
Але в більшості своїй переклад виконаний на досить середньому рівні. Ми б йому поставили задовільну оцінку. Розробники з компанії Powercom сказали, що вони в максимальному темпі працюють над усуненням цих проблем, і в найближчому майбутньому ми зможемо побачити відмінну локалізацію системи.
Висновок про можливості SMNP-адаптерів
SNMP-адаптер NetAgentII можна назвати відмінним компаньйоном до ДБЖ від компанії Powercom. З його допомогою ви отримуєте підтримку величезного значення найменувань всіляких інтерфейсів. Адаптер встановлюється в будь-яку модель ДБЖ, яка має відсік для його підключення. Функції внутрішньої прошивки вражають своїм достатком. Для корпоративних і локальних мереж даних фіч буде вистачати з головою.
У разі датчика зовнішнього середовища NetFeelerII можна сказати лише те, що він здатний замінити окремо взяту систему протипожежної та охоронної безпеки. Все це через те, що точність складання і зчитування датчиків працює як справжнісінький лабораторний прилад. Його можна порівняти зі звичайним електричним термометром або ж його аналогом для вимірювання вологості.
Якщо розглядати маркетинг, то компанії варто порадити краще заглибитися в локалізацію. Користувач буде більш охоче купувати ваш пристрій.
За матеріалами: "iXBT"