Тестуємо PowerCom Smart King XL (SXL-1000A-LCD)

Розглянутого пристрою в міських умовах» можна доручити харчування невеликого сервера; для звичайного комп'ютера функціональність його явно надлишкова. Але пристрій цілком може розглядатися в якості домашнього , якщо ви проживаєте в районі, де електроживлення не може похвалитися стабільністю, і вам хотілося б мати можливість не просто коректно завершити роботу і вимкнути комп'ютер, а продовжувати займатися своїми справами, незважаючи на примхи погоди».

Опис

Всі моделі з лінійки Smart King під брендом PowerCom є лінійно-інтерактивні ДБЖ, тобто мають вбудований AVR-регулятор, що дозволяє при незначному відхиленні напруги обійтися без переходу на батарейне живлення і при цьому підтримувати вихідна напруга в стандартному діапазоні. Моделі з серії XL мають вихід для підключення додаткового відсіку модуля, за допомогою якого можна істотно збільшити час резервування.

У нас на тестуванні побувало молодша модель (1000 В·А). Виробник заявляє наступні характеристики виробу:

Технічні характеристики
Вхідна напруга, частота
220 В ±25% (без переходу на батареї), 50 або 60 Гц (±0,5%)
Вихідна (при роботі від батарей) напруга, частота
220 В ±5%
Автоматичний регулятор напруги
так
Вихідна потужність (заявлена)
1000 В·А, 600 Вт при P. F.=0,6), можливе перевантаження 125% протягом хвилини, на 125-150% протягом 10 с)
Вихідна потужність (активна, виміряна)
632 Вт
Форма вихідного сигналу при роботі від батарей
синусоїда
Час автономної роботи від батареї для стандартного ПК
не нормується
Функція запуску устаткування без підключення до електромережі
є
Тип, напруга і ємність батареї
Yuasa NPW36-12, 4×12 7,2 А·год — необслуговувана герметична свинцево-кислотна батарея з гелевим електролітом
Час перезарядження батареї
не більше 4 годин (до 90%)
Індикація
РК-дисплей
Звукова сигналізація
включення, перехід в режим роботи від акумуляторів, сигнал низького заряду батареї, перевантаження
Самодіагностика
при включенні і після натискання відповідної кнопки
Фільтрація імпульсних перешкод
 • импульная захист: 320 Дж, 2 мс
 • фільтр електромагнітних перешкод: 10 дБ на 0,15 МГц, 50 дБ на 30 МГц
Захист від перевантаження
автоматичний запобіжник
Вихідні роз'єми
6 IEC 320 (з резервним живленням)
Захист ліній передачі даних
захист мережі 10/100/1000 Base-T Ethernet, дві розетки RJ-45
Інтерфейс
USB, COM (RS-232), «сухі контакти», SNMP-адаптер (опція)
Розміри (Ш×Д×В)
170×450×215 мм
Вага
22,8 кг
Шум
менше 40 дБА
Умови роботи
вологість 0-95% (без конденсації)
температура від 0 до +40 °C
Опис на сайті виробника
PowerCom Smart King XL (SXL-1000A-LCD)

Комплектація і гарантія

Комплект поставки:

 • інструкція по експлуатації російською мовою
 • інтерфейсний кабель USB
 • інтерфейсний кабель RS-232/DB9
 • телефонний кабель з роз'ємами RJ-11
 • кабель для підключення навантаження (з роз'ємами IEC 320)
 • CD з програмним забезпеченням
 • кабель для приєднання зовнішніх батарейних блоків

Гарантійний термін експлуатації: 2 роки (звертайте увагу на дату виробництва: закінчення гарантії — 30 місяців від дати випуску)

Зовнішній вигляд

загальний вигляд

ДБЖ має класичну «баштову» компонування, досить довгий корпус (45 см) і незвичний вагу (більше 20 кг!). У порівнянні з більшістю моделей аналогічної потужності, мають начинку і характеристики «попроще», це  пристрій відразу вселяє повагу і обіцяє продемонструвати цікаві результати.

задня панель

На задней панели имеются 6 розеток «компьютерного формата» IEC 320, «сухие контакты» для подключения дополнительного батарейного блока и интерфейсные порты (как USB, так и COM). Также имеются разъемы для защиты сетевого оборудования, подключаемого к сети Ethernet, и автоматический предохранитель.

Внутреннее устройство

внутреннее устройство

ИБП собран по низкочастотной схеме, с качественным «тяжелым» трансформатором. Для охлаждения имеется два вентилятора, которые работают только при зарядке аккумуляторов и в режиме автономного питания нагрузки. Шум от вентиляторов достаточно чувствительный, скорее всего ваш компьютер работает заметно тише — это надо учитывать, располагая такой источник питания рядом с рабочим местом.

внутреннее устройство

Инвертор построен на 12 транзисторах P60NF06 производства компании STMicroelectronics, обеспечивает на выходе «истинную» синусоиду. Транзисторы инвертора прикреплены винтами к двум массивным радиаторам, обращенным друг к другу оребрением. Поскольку зазор между ними достаточно небольшой, конструкция рассчитана на активное охлаждение, для чего как раз и служит верхний вентилятор.

внутреннее устройство

Переключением между ступенями AVR-регулятора занимаются механические реле, рассчитанные на максимальный ток 16 А. Основной трансформатор также выбран с должным запасом; сетевой фильтр включает все необходимые компоненты и должен обеспечивать заявленные характеристики.

внутрішнє пристрій

А ось фільтрація перешкод в мережі передачі даних організована за спрощеною схемою, і надійного контакту з заземленням тут не спостерігається.

Батарея

внутрішнє пристрій

За передньою панеллю ховається батарейний відсік, доступ до якої досить зручний, лише підключення дальньої пари проводів може вимагати певної вправності.

акумулятор

В ДБЖ встановлені акумулятори фірми Yuasa: модель NPW36-12 ємністю 7 А·год Комплект з 4 таких батарей повинен забезпечити ніяк не менше 10 хвилин резервного живлення при повному навантаженні.

Тестування

Робота від електромережі

Досліджуваний ДБЖ відноситься до класу лінійно-інтерактивних, оснащений AVR-регулятором, який дозволяє коригувати (підвищувати або знижувати) вхідна напруга, що отримується з електромережі, не переходячи на живлення від батарей.

Ми використовували регульований автотрансформатор (ЛАТР) для того, щоб визначити пороги перемикання і фактичне напруга на виходах при вхідній напрузі в діапазоні 0-263 Ст. Тестування проводилося при повністю зарядженому акумуляторі і підключеної навантаженні близько 100 Вт. Це типове значення для сучасного комп'ютера в режимі простою (редагування тексту) з включеними опціями енергозбереження, враховуючи, що значну частину з цього споживає включений 20-дюймовий монітор.

Вхідна напруга (при підвищенні від 0 до 263 В)Вихідна напругаРежим роботи
<170218 Ввід батарей
170-207 В200-207 Впідвищення (AVR)
207-237 В207-237 Вбезпосередньо від мережі
237-263 В207-231 Взниження (AVR)

 

Вхідна напруга (при зниженні від 263 до 0 В)Вихідна напругаРежим роботи
263-232 В231-202 Взниження (AVR)
232-203 В232-203 Вбезпосередньо від мережі
203-165 В203-196 Впідвищення (AVR)
<165 В218 Ввід батарей

Пристрій більш ніж впевнено відпрацьовує як на зниженому, так і на підвищеній напрузі. Діапазон вхідної напруги, при якому не потрібно перехід на батареї, становить значні 165-263 В, при цьому вихідна напруга тримається в діапазоні 196-237 Ст. Треба лише відзначити, що при роботі в мережах, для яких характерно напруга 230 В (а не 220 В), пристрій може досить часто переходити в режим зниження напруги, оскільки при відсутності навантаження (наприклад, у нічний час) у таких мережах напруження часто піднімається до 240 Ст. Втім, жодних проблем для підключеного навантаження це не несе, користувач може лише відзначити клацання реле, коли з мережею все начебто нормально. Але реле в даному випадку далеко не самий «галасливий» компонент.

Швидкість перемикання між східцями стабілізації та переходу на батарейне харчування дуже висока (менше 5 мс). Проблем при роботі з  пристроєм мають блок живлення з активним PFC і підтримують широкий діапазон вхідної напруги, зафіксовано не було.

Робота від батареї

При виході напруги зі згаданого діапазону ДБЖ переходить на акумуляторне живлення. Робота від батарей супроводжується звуковим сигналом помірної гучності (50 дБА), раз в 5 с, а при вичерпання ресурсу батареї — раз в секунду. Сигналізація вимикається короткочасним натисканням на кнопку включення.

Час роботи від батарей при середньому навантаженні (175 Вт) склало 1 година 16 хв, при повному навантаженні (632 Вт) — 12 хв 30 сек. Зарядка дійсно, як і обещанно в характеристиках, відбувається досить швидко: 4 годин достатньо для набору 90% ємності при експрес-розряді максимальним струмом. Однак ще як мінімум стільки ж потрібно для досягнення повної ємності і відключення зарядного пристрою. Останнє легко відстежується за зупинку системи вентиляції. Якість вихідного сигналу при різному навантаженні при роботі від батарей добре видно на осциллограммах:

Еталонна синусоїда мережевого живлення (230 В)

 

Робота від батарей (при будь-якому навантаженні)

Коментувати просто нічого, в цьому тесті результат ідеальний!

Інтерфейс та програмне забезпечення

Джерело оснащений ЖК-дисплеєм, де користувач може бачити режим роботи, напруга на виході, рівень зарядки акумулятора, споживану потужність і ряд інших довідкових параметрів, перемикаються кнопкою Select.

Джерело сумісний зі стандартом Smart Battery, рівень заряду батареї коректно визначається штатними засобами операційної системи. Для управління та моніторингу служить комплектне ПО під назвою UPSMon Plus.

Основні параметри демонструються в головному вікні програми в наочній формі.

А ось так виглядає це вікно після відключення напруги. Втім, незважаючи на графічні шедеври, саме по собі в цілому реалізовано серйозно, є можливості, які будуть затребувані в основному при комерційному використанні: наприклад, відправка повідомлень про стан мережі на електронну пошту або мобільний телефон.

Також користувач може визначити алгоритм роботи при відключенні живлячої мережі і задати виконання певних дій перед відключенням.

Існує функція ведення логів.

Висновки

Розглянутий джерело безперебійного живлення більше підійде для захисту офісного обладнання (комп'ютерів, простий яких небажаний, або невеликого сервера). Будинки обзаводитися таким «серйозним» приладом вас може змусити лише незадовільний стан живильної мережі, для якої характерні значні відхилення від номіналу і часті відключення.

Встановлюючи цей ДБЖ поруч з робочим місцем, треба мати на увазі, що під час заряду батареї і автономної роботи він досить відчутно шумить вентиляторами. Великі габарити і вага є прямим наслідком очевидних достоїнств  пристрою - його здатності формувати якісний вихідний сигнал у формі синусоїди, досить великого резерву ємності вбудованих батарей.

Переваги:

 • стабільна синусоїда вихідної напруги
 • широкий діапазон вхідних напруг без переходу на батарейне живлення
 • наявність РК-дисплея
 • підтримка стандарту Smart Battery

Недоліки:

 • великі габарити і вага
 • гучний в режимі заряду

За матеріалами: IXBT