Powercom Smart King Pro SKP-1000A - «цар ДБЖ»

ДБЖ Smart King Pro SKP-1000A, фото

Як ви можете спостерігати на картинці, дане джерело безперебійного живлення є досить об'ємним. Та й важить він досить — майже 16 кілограм. Поставляється апарат у звичайній дерев'яній коробці, яка за габаритами помітно більше самого девайса.

Що входить в комплектацію Smart King Pro SKP-1000A:

 1. УПС;
 2. Кабель для живлення системи;
 3. Шнур для підключення навантаження;
 4. Кабель для підключення телефонного зв'язку;
 5. ЮСБ кабель;
 6. Шнур RS-232;
 7. CD-ROM з Програмним забезпеченням;
 8. Керівництво користувача (правда, не російською мовою);
 9. Гарантія по чеку.

.

Комплектація Smart King Pro SKP-1000A, фото

Технічні характеристики ББЖ Smart King Pro SKP-1000A

Давайте розберемо три типи блоків живлення, за якими їх можна розділити. Дуже часто їх ділять за ступенем захисту. Виділимо з них найосновніші:

 1. Офлайн - стандарт захисту, який може захистити апаратуру від різких стрибків напруги і електромагнітних імпульсів. Захист здатна нормалізувати подається напруга і в разі потреби переключити джерело живлення.
 2. Лайн-інтерактив (line-interactive) - Система захисту в усьому ідентична попередньої, але має автоматичну систему контролю напруги.
 3. Онлайн - тут вже присутній подвійний перетворювач енергії, який дозволяє працювати блоку живлення тільки за рахунок живлення батарей.

Також варто відзначити і інші характеристики тієї моделі, яка сьогодні у нас на огляді. З повною інформацією ви можете ознайомитися за допомогою цієї картинки:

Екстер'єр і багатозадачність ДБЖ SKP-1000A 

Як ви можете спостерігати, лицьова панель представлена ​​досить ємко і лаконічно. Тут все зрозуміло без зайвих слів:

ДБЖ SKP-1000A, фото

З картинки видно, що п'ять верхніх індикаторів зліва відповідають за розпізнавання кількості енергії. Для наочного прикладу можна навести таблицю:

 • П'ятий індикатор означає заряд вище 91 відсотка
 • Четвертий індикатор означає заряд 76-90 відсотків
 • Третій індикатор означає заряд 51-75 відсотків
 • Другий індикатор означає заряд 26-50 відсотків
 • Перший індикатор означає заряд 0-25 відсотків

А ось за обсяг навантаження відповідає другий ряд з п'яти індикаторів:

 • П'ятий індикатор означає заряд вище 91 відсотка
 • Четвертий індикатор означає заряд 76-90 відсотків
 • Третій індикатор означає заряд 51-75 відсотків
 • Другий індикатор означає заряд 26-50 відсотків
 • Перший індикатор означає заряд 0-25 відсотків

Також варто відзначити наявність індикаторів для перезавантаження і перенапруги, які горять червоним і лампочка, яка відповідає за функціонал від батареї. Вона, в свою чергу, буде горіти зеленим. Ще є жовтий індикатор, який попереджає користувача про те, що напруга не досить висока.

ДБЖ SKP-1000A , фото з тильного боку

Тепер розглянемо задню панель нашого пристрою. Тут ми можемо спостерігати відразу 8 розеток типу IEC320, які мають додаткове живлення. Адже для такої системи воно життєво необхідно. Звичайно шкода, що в комплектації знаходиться всього лише один провід від навантаження. Але і з ним ми зможемо провести потрібні нам тести. Також відмінним доповненням стали порти ЮСБ та RS-232. RJ-45 також можна вважати якоюсь родзинкою цього апарату. Цей роз'єм дозволяє забезпечити захист ПК, інтернет-з'єднання або телефонну лінію

Як проводиться заміна батарей у SKP-1000A?

Як говориться в керівництві користувача, система здатна працювати близько 30 хвилин від заряду батарей. Самі батареї є стандартними свинцево-кислотними. Заряджаються до 90 відсотків за 4 години. Якщо ж ви хочете замінити батарею, то процес детально описаний на стікері, розташованому вгорі агрегату.

Заміна батарей у SKP-1000A, фото

Усередині апарату після його розкручування ми можемо спостерігати дві батареї. Вони можуть бути досить легко замінені при необхідності. Назва батарей виглядає наступним чином - Yuasa NPW36-12 12V, 36W / cell, підключені послідовно.

АКБ підключені послідовно ДБЖ Smart King Pro SKP-1000A

Заміна батарей у ДБЖ SKP-1000A, фото

Термін служби батарей при нормальних умовах (Від плюс 20 до плюс 22 градусів) близько 5 років. Це досить непоганий результат, як для сучасного блоку живлення. Але варто враховувати, що при підвищеній вологості можуть бути деякі зміни в терміні служби.

Тестування роботи ДБЖ Smart King Pro і ПО

Під час тестування ми вивчали деякі важливі особливості апарату, які можуть бути цікаві пересічному користувачеві. Давайте ж перейдемо до них.

Яка тривалість автономної роботи SKP-1000A?

На тестовому стенді, характеристики якого наведені нижче, ми має тривалість роботи в 27 хвилин. Це досить непоганий результат. А стенд у нас виглядає наступним чином:

 • CPU: Sempron 2400+
 • Материнка: Epox EP-8RDA3 +
 • Привід: DVD RW AD-5170A
 • Жорсткий диск: Seagate ST380811AS 80Gb
 • DDR: 256/256/512 Мб
 • Відеокарта: NVIDIA GeForce 256 32Mb
 • БП: ATX 300
 • Дисплей: 17 дюймів LCD

Розробник вказує на те, що система після старту здатна працювати близько 30 секунд. Але по факту ми можемо самі змінювати це число в налаштуваннях. Також апарат буде подавати характерні сигнали при подачі напруги і при його відсутності, щоб оповістити користувача. Також є можливість запуску з холодним стартом. Мається на увазі старт роботи апарату без подачі напруги.

Також на цій картинці можна детально вивчити систему регулятора напруги .

Екран UPSMON для ДБЖ, малюнок

При подачі напруги в 240 Вольт ББЖ дає нам потужність в 212 Вольт. Ці результати є цілком справедливими і гідними. Як запевнив розробник, при зниженні напруги на виході від 9 до 25 відсотків ми можемо отримати підвищення до 15 відсотків. Тому можна відзначити лише те, що автоматична система регулювання напруги показує себе в роботі добре.

Тепер варто визначити, при якому  напруженні УПС починає працювати від батарей . Найбільше значення, якого можна досягти при роботі з цим апаратом, становить 260 Вольт. Але варто зазначити, що AVR під час таких навантажень ще продовжував працювати. Максимальний показник вольтажа, при якому апарат починає працювати суто від батарей, становить 273 В.

Тепер варто сказати кілька слів про  програмному забезпеченні. Софт відмінно працює з Віндовс аж до версії XP, а також Server 2003, Novell Netware і Linux.

Екран ПЗ для ДБЖ, малюнок

Висновки огляду UPS Smart King Pro SKP-1000A

У даного примірника блоку безперебійного живлення не так вже й багато мінусів. З основних можна виділити інструкцію англійською мовою, яку зрозуміти зможуть далеко не всі, але цей недолік більше по комплектації. А по системним мінусів можна сказати, що засмутило наявність тільки одного кабелю для подачі навантаження. Та й заміна батарей у ДБЖ здійснюється досить складно, але розібратися цілком можливо.

З переваг можна відзначити велику кількість розеток і портів різного форм-фактора, захищеність телефонної або електричної розетки. Графік кривої напруги на вихідному напрузі, яка наближена до чистої синусоїди.

Якщо підсумувати, то SKP-1000A можна спокійно використовувати в парі з персональним комп'ютером для його захисту. Також даний УПС відмінно підійде для забезпечення захисних заходів для серверів і інших електронних приладів. Серія SK Pro представлена ​​вибіркою від 500 до 3000 (ВА).

Роздрібна вартість ББЖ Powercom SK Pro SKP-1000A становить $ 270.

За матеріалами: "Gigamark"