Огляд ДБЖ POWERCOM IMD-525AP

Сьогодні в нашій лабораторії тестується ДБЖ виробництва фірми POWERCOM. Компанія заснована в 1987 році і спеціалізується на системах безперебійного електропостачання. Мається виробництво на Тайвані, у Китаї, у США і Німеччині. Оборот компанії перевищує 130 мільйонів USD. У Росії компанія веде свою діяльність з 1997 року, і має значну частку на ринку джерел безперебійного живлення.

Опис

Досліджуваний ДБЖ призначений для захисту персональних комп'ютерів, робочих станцій та іншого відповідального обладнання, від основних неполадок з електроживленням: високовольтних викидів, електромагнітних та радіочастотних перешкод, зниження, підвищення і повного зникнення напруги в електромережі. Виробник позиціонує цей продукт для домашнього використання.

Виробником заявлено такі характеристики виробу:

Вхідна напруга, частота без переходу на батарею
165В-275В
50 Гц ±10Гц
Вихідна напруга, частота при батарейному харчуванні
209-231В
50 Гц ±0,3 Гц
Вихідна потужність
525ВА / 315Ватт
Форма вихідного сигналу
ступенева апроксимація синусоїдів
Час перемикання на батарею
2-4 мс
Час автономної роботи від батареї
10 хвилин для офісного комп'ютера з 15" LCD монітором
Тип, напруга і ємність батареї
необслуговувана, герметична, свинцево-кислотна, 12В, 7,2 Ah
Час зарядки батареї
6 годин
Індикатори
Багатофункціональний світлодіодний дисплей відображає:
 • наявність і величину напруги
 • роботу від батарей
 • перевантаження
 • стан батареї
Захист від перевантажень
при роботі від батареї

Автоматичне відключення ДБЖ при перевантаження:

120% - за 10 секунд

130% - за 3 секунди

Захист від перевантажень
при роботі від мережі

автоматичний запобіжник на вході
Захист
придушення високочастотних шумів на 10дБ, придушення сплесків напруги 320 Дж, захист тел/модему, комп'ютерної мережі 10Base-T
Інтерфейс
USB
Моніторинг
програмне забезпечення підтримує Windows NT/2000/XP/Vista
а також Linux і Novell і MacOS
Розміри ШхДхВ
105х334х168мм
Вага
5,8 Кг

Вихідні роз'єми

3 х IEC320 батарейного живлення
і 2 х IEC320 мережевого фільтра
Умови роботи

0-95% (без конденсату)
від 0 до + 40°C
до 3500 метрів над рівнем моря без зменшення потужності

ДБЖ поставляється в невеликій картонній коробці, розміром 40х20х25см. Поліграфія на коробці виконана якісно, виріб захищено від пошкоджень пінопластовими вставками і упаковано в поліетиленовий пакет. На коробці вказана країна виробник - Китай. На жаль, конструкція коробки не передбачає ручок для зручності транспортування.

Комплект поставки включає:

 • інструкція по експлуатації російською мовою
 • гарантійний талон російською мовою*
 • CD диск з програмним забезпеченням**
 • мережевий шнур
 • шнур для підключення обладнання (роз'єм IEC 320)
 • інтерфейсний кабель для зв'язку з ПК (USB A-B)
 • телефонний кабель (RJ-11)

* — На виріб надається повна гарантія 2 роки, але не більш 30 місяців від дати виробництва. Фірма має 123 авторизованих сервісних центрів в 74 містах Росії, з них 9 в Москві.

* — Прикладене для контролю і управління ДБЖ, програмне забезпечення має версії практично для всіх операційних систем. Найсвіжіші оновлення можна скачати зі сторінки підтримки.

Якість комплектації в цілому, добре. Є все необхідне і нічого зайвого.

Корпус у ДБЖ прямокутний, з округленим верхом лицьовій панелі. На передній панелі розташована кнопка включення і багатофункціональний LED дисплей. Дизайн нам здається продуманим і елегантним.

ДБЖ виконаний повністю з пластика і складається з трьох частин — підстави, верхній і задньої частин. Всі частини корпусу з'єднані за допомогою пазів і шурупів. Якість лиття хороше, облоя не виявлено. До нижньої частини прикріплений трансформатор, до верхньої — плата електроніки. Вентиляційні отвори розташовані у верхній і нижній частині. Ніжки у ДБЖ пластикові, рудиментарні.

Задняя панель выполнена в традиционном для данного типа устройств исполнении. В верхней части находится интерфейсный разъем USB для связи с компьютером или управляющим устройством, и два разъема RJ-45 для защиты от импульсов оконечного оборудования Ethernet и телефонии. Под ними две линейки разъемов IEC320, три для бесперебойного питания и два для защиты от перенапряжения.

В нижней части задней панели находятся один входной силовой разъем и колодка предохранителя.

Внутреннее устройство

В ИБП установлен аккумулятор NPW 36-12 производства фирмы YUASA, ёмкостью 7,2 Ач, рабочее напряжение 12 В. Серия NPW отличается увеличенной на 75% отдачей в режиме 10 минутного разряда.

Замена батареи возможна силами пользователя, мало того — процедура детально описана в инструкции. Отворачиваем два болта фиксирующих крышку батарейного отсека в нижней части ИБП, сдвигаем крышку и батарею можно менять.

Внутренний дизайн классический. Расположенная в верхней части устройства плата электроники, трансформатор и батарея в нижней части, плата индикации и управления в передней части.

Вся электроника, включая инвертор, расположена на одной основной односторонней печатной плате, находящейся в верхней части корпуса ИБП. Сама плата и монтаж элементов на ней, на первый взгляд, выполнены качественно, подписано соответствие элементов принципиальной схеме.

Инвертор на четырех транзисторах IRFZ44V производства International Rectifier. формирует аппроксимированную синусоиду. Силовые транзисторы расположены на двух массивных радиаторах общей площадью около 80 кв.см. Каждый транзистор имеет мощность 115 Вт и диапазон рабочих температур до 175°C.

Блок регулювання вихідної напруги (AVR) виконаний з автотрансформаторним схемою. Комутацію обмоток реле здійснюють. Комутована потужність реле при 250В — 1500Вт.

Захист від перенапруги мережі реалізована за допомогою RC фільтра і варистора.

Захист по лінії RJ-45 реалізована для всіх контактів роз'єму. Зазначимо, що за технічним специфікаціям, захист забезпечується для 10 мегабитного стандарту, більш швидкісні 100 і тим більше гігабітні лінки можуть не працювати через цей захист.

Тестування

Досліджуваний ДБЖ оснащений системою AVR — автоматичним регулятором напруги, іноді званого стабілізатором, який дозволяє коригувати (підвищувати або знижувати) вхідна напруга, що отримується з електромережі, не переходячи на живлення від батарей. Реалізація даного модуля відрізняється в залежності від моделі і виробника, в даному випадку AVR має одну знижує ступінь (для зменшення підвищеного напруги) і одну підвищує ступінь (для підвищення зниженої напруги мережі). Гістерезис AVR 7-16В, це добре видно на графіку.

Як можна помітити на наведеному графіку, алгоритм роботи ДБЖ практично оптимальний, але при падінні напруги до 170 В, на вихід ДБЖ подається напруга трохи нижче допустимих 198 Ст. За результатами тестування, роботу AVR ми можемо вважати задовільною.

При зменшенні напруги в електромережі менше 170 і перехід на акумуляторне живлення ДБЖ сповіщає про це користувача за допомогою звукового сигналу. Звуковий сигнал досить високої тональності і невеликій гучності, періодичністю раз на 2 секунди. При зниженні заряду батарей до критичного рівня періодичність сигналу становить 0,4 секунди.

Час переходу на батарею і спрацьовування AVR визначалося по осцилограмі. Для перемикання ступені AVR потрібно 2мс. Момент перемикання AVR ілюструє осцилограма.

Час перемикання на батарею склало 3мс. На нижчеподаній осцилограмі можна побачити процес переходу з мережевого живлення на живлення від батареї.

ДБЖ був протестований на час роботи від батарей при різному рівні навантаження. Синтетичні тести проводилися на навантаженні з резисторів. Вихідна напруга вимірювалося цифровим мультиметром UT60E.

 

Відсотки
3%
48%
60%
71%
95%
Навантаження
10 Вт
150 Вт
190 Вт
225 Вт
300 Вт

Як бачимо, в діапазоні навантаження до 70% (225Вт) ДБЖ видає досить стабільну вихідну напругу повністю вкладається в ГОСТівські 5% протягом усього часу роботи. Але при збільшенні навантаження відбувається катостафическое "завалювання" вихідної напруги під час розряду батареї, аж до 183, при навантаженні в 95% (300 Вт).

Рекомендована за результатами тестів потужність навантаження ДБЖ знаходиться в діапазоні до 200Вт.

При роботі без навантаження інвертор споживає від батареї 8,1 Вт, а його ККД при роботі на навантаження 50 Вт склав 77%.

При роботі на навантаження менше 30 Вт, пристрій відключається через 4 хвилини (GreenMode). Дану функцію можна відключити довгим натисканням кнопки Power.

Для практичних випробувань ми використовували комп'ютер наступної конфігурації:

Процесор
AMD Sempron 3000+ BOX
Системна плата
Foxconn 761GXK8MC-S
Пам'ять
512MB Corsair DDR400 VS512MB400
Відеоадаптер
SiS Mirage 1™ Graphics і ATI Radeon X700
Жорсткий диск
ST360020A
Монітор
15` Viewsonic G655
Блок живлення
FSP400-50THN-P і FSP550-60PLN

З цього моменту, тестування на реальному навантаженню, проводиться за новою методикою. Для тестування ДБЖ марки Powercom, було обрано шість тестових завдань.

 1. Максимальне енергоспоживання. Монітор включений, яскравість на середньому рівні. На даному етапі використовуються: ATITool 3D View максимального навантаження відеопідсистеми і необхідну кількість запущених екземплярів PRIME95, яке залежить від використовуваного центрального процесора. Даний тест дозволяє отримати практично максимальне навантаження, як на ЦП, так і на відеопідсистему, за рахунок чого досягається максимально висока, для наявний конфігурації, споживана потужність, перевершує при цьому енергоспоживання в будь-якому ігровому додатку. І що не менш важливо при тестуванні ДБЖ – споживана потужність у часі практично не змінюється, чим досягається висока точність і повторюваність результатів.
 2. Мінімальне енергоспоживання (відтворення музики) Монітор вимкнено. Даний етап являє собою використання комп'ютера в ролі аудіоплеєра з мінімальною додатковим навантаженням. Відтворюється зациклений тестовий аудіофайли у форматі mp3 з бітрейтом 192 кбіт/с.
 3. Розрахункова задача. Монітор вимкнено. Даний етап характеризується максимальною навантаженням на центральний процесор, що актуально при аудіо/видеокодировании, наукових розрахунках та інших задах активно використовують ЦП тривалий час при відсутності користувача безпосередньо перед монітором. На даному етапі використовуються: необхідну кількість запущених екземплярів PRIME95, яке залежить від використовуваного центрального процесора.
 4. Читання (дискретне відео). Монітор включений, яскравість на середньому рівні. На даному етапі використовується спеціалізована програма для читання електронних книг (фактично будь-яких текстових файлів), яка має підтримку автопрокрутки. Одночасно проводиться відтворення тестового аудіофайлу.
 5. Читання (інтегроване відео) Монітор включений, яскравість на середньому рівні. На даному етапі використовується спеціалізована програма для читання електронних книг (фактично будь-яких текстових файлів), яка має підтримку автопрокрутки. Одночасно проводиться відтворення тестового аудіофайлу.
 6. Відтворення DVD Video. Монітор включений, яскравість на середньому рівні, відтворювався фільм з DVD-Video диска, в повноекранному режимі.

Під час проведення тесту на максимальну продуктивність, відбулося перезавантаження комп'ютера в момент спрацьовування сигналізації про низький розряд батареї. Час від спрацьовування сигналу низького розряду батарей, до вимикання ІБЖ сильно змінюється із зміною навантаження на ДБЖ.

Параметри зарядки АКБ є одним з найважливіших факторів, що впливають на термін служби батареї, а отже і самого ДБЖ (незважаючи на легкість заміни батареї, ця операція для звичайного користувача — причина звернення в сервісний центр). Для застосовуваної в ДБЖ батареї, виробником встановлений максимальний зарядний струм 2.6 А. Відомо, що для всього класу герметичних свинцево-кислотних батарей оптимальним з точки зору терміну служби є зарядний струм 1/10 ємності, що становить в даному випадку 700 мА.

Роботу схеми зарядки батареї ми перевірили для двох станів батареї. В одному випадку батарея була розряджена на номінальному навантаженні (315 Вт) до вимикання ІБЖ, в іншому розряджалася батарея до вимикання ІБЖ на потужності 50 Вт. Розряд батареї в другому випадку був більш глибоким.
Незважаючи на запевнення інструкції про те що «заряд акумулятора відбувається в кілька етапів: заряд з обмеженням струму, потім заряд стабільним напругою і після досягнення номінального напруги заряд струмом спокою» результати вимірювань показують типову картину роботи параметричної зарядки. Незважаючи на це, в цілому картина досить сприятлива. У типовому випадку, батарея повністю заряджена після 12 годин заряду. Заряд повністю розрядженою батареї займає до 20 годин. Струм зарядки і кінцева напруга заряду оптимальний для батарей такого типу.

Для перевірки залежності зарядного струму від напруги в мережі, ми провели виміри струму зарядки батареї розрядженою приблизно на 50%, при різній напрузі живильної мережі.

Зарядний струм знаходиться в діапазоні 230-290ма при вхідній напрузі 190-265В.

Для перевірки можливості включення без напруги живильної мережі (холодного старту) ДБЖ був підключений на навантаження 160 Вт (50%). ДБЖ включився, але процес встановлення вихідної напруги зайняв близько 40 напівперіодів (0.3 сек). Це може бути критичним для електронного обладнання.

Для перевірки інтерфейсу зв'язку з PC, ДБЖ був підключений до порту USB тестового комп'ютера додаються кабелем. Операційна система Windows XP Pro SP2 автоматично знайшла і встановила наступні пристрої.

Висновок

Протестоване виріб явним чином позиціонується на домашнє використання. Елегантний дизайн і інформативний дисплей виділять виріб на полицях магазину. На жаль, недоліки в реалізації інвертора, можуть накладати обмеження при роботі по захисту ПК з монітором.

Але є відомості, що компанія Powercom вже провела доопрацювання виробу до відповідності заявленим потужносним характеристиками.

Коротке резюме продукту:

Переваги

 • Дисплей відображає напруги в електромережі.
 • Елегантний дизайн.
 • Невисока ціна.

Недоліки

 • Некоректна робота інвертора на потужності понад 70%.

За матеріалами: "iXBT"