Огляд інвертора ICH-550 серія Inverter Charger HF

Сьогодні у нас на огляді досить цікавий інвертор. Звичайно, для рядового користувача варто пояснити значення цього виразу.

Так що ж таке "інвертор" або, як ще кажуть, "перетворювач"?

Інвертор - це пристрій, який живиться від мережі і перетворює напругу з постійного в змінну, яке має частоту в п'ятдесят герц, а також напруга в двісті двадцять вольт. Звичайно, в звичайному поданні даний апарату може виконувати лише функцію конвертації напруги. Наприклад, з 12 вольт DC в 220 вольт AC.

При використанні даного пристрою досить зручно підключати авто як якусь електричну переносну станцію для того, щоб у користувача була можливість забезпечувати енергією різні типи електроустаткування. При всьому при цьому даний процес може бути задіяний на досить тривалий термін. Тут уже все залежить від навантаження і ємностей батарей. Досить очевидним є той факт, що такий інвертор обійдеться набагато дешевше, ніж ціла станція.

Опис інвертора ICH-550

Виробники даних пристроїв намагаються догодити всім покупцям, і тому зараз у користувачів є можливість придбати інвертор будь-якої потужності, яка необхідна людині. Їх можливості можуть цілком виходити за межі даного визначення, яке було дано вище. Таким чином у пристрої, призначені для того, щоб їх застосовувати в складі систем іншого енергетичного забезпечення, є можливість стати основоположним елементом. Інвертор обладнаний зарядним пристроєм, і дозволяє підключити до себе свинцево-кислотні АКБ. Побічними функціями також повинен мати таку перетворювач напруги, який буде використовуватися в якості автономного джерела живлення в будинку. Звичайно ж варто не забувати про те факторі, що мережа повинна мати напругу в 220 вольт,так як перетворювач сам по собі пропускає через свою конструкцію струм, і при необхідності здатний зарядити батареї. У тому випадку, якщо напруга зникло, то інвертор починає сам його виробляти від батарей. Головною метою додаткових пристроїв перетворення електроенергії є схожою з призначенням звичайних УПС - максимально швидко надати живлення критичних навантажень під час збоїв у системі.

 

Фото інвертора ICH-550

Технічні характеристики інвертора ICH550

Max потужність 550ВА / 330Вт
Межі напруг на вході при роботі від мережі 170-280 В, (При повному навантаженні); 90-280 В, (При половинному навантаженні)
Напр. на виході: (DC to AC) 220Вольт + 10 відсотків
ККД: (AC to AC)> 95 відсотків
Під час роботи від акумуляторів (DC to AC)> 80 відсотків
Час перестроювання роботи від батарей і в зворотному напрям: близько 7 мілісекунд
Світлові і звукові індикатори
Захищеність від перевантаженості системи, короткого замикання і перегрівання
Межі доступних напруг на DC-вході 10,9-14,5 Вольт
Зарядка струмом до 8 Ампер з захищеністю від перезарядки (14,5 Вольт)
Габарити 1,6 кг, Розмір 123x136x102 міліметра

Зверніть увагу, що межі температур і показників вологості системи повинні бути в межах: 0-40 C°/ 0-95%

Плюси перетворювача серії Inverter Charger HF

  • За таку ціну надається відмінна якість продукції
  • Немає можливості програмувати струм заряду батарей
  • Хороший прилад з широким спектром використання

Також можна навести приклад ще одного практичного застосування цього пристрою. У вас є офісна АТС, у якій немає оснащеної центральної системи живлення. При цьому компанія займається обробкою дзвінків по телефону. Сама компанія буде споживати приблизно близько 120 Ватт, але суть в тому, що для комфортної роботи потрібно забезпечити електроенергією системи і при довгостроковому перерві. Тобто, після того, коли стандартні УПС відпрацюють свої хвилини, вони перестануть видавати якісь або сигнали. Якраз-таки в цьому випадку застосовується наше пристрій, який зможе просто врятувати компанію під час такої аварійної ситуації.

Тепер варто перейти до опису самої даної моделі. Якщо дивитися на неї з схематичною боку, то можна відзначити, що вона зроблена у вигляді високочастотних перетворень. Це дозволяє їй досить сильно зменшити її габарити. Підзарядка проходить за допомогою імпульсів, а сама форма напруги є синусоїдою, як і в більшості випадків. Щоб перейти на неї, потрібно розуміти, що дану витівку можна здійснити при виході живлення за рамки діапазону в 170-280 Вольт, або ж від 90 до 280 Вольт.

Один із популярних напрямків вибору безперебійних пристроїв — джерело безперебійного живлення для котла або насоса опалювальних систем. Щоб не помилитися з вибором, уважно прочитайте наші рекомендації та на їх основі приступайте до вибору: "Кейс із забезпечення безперебійного живлення опалювальних систем".

Якщо розглядати даний пристрій із зовнішнього боку, то зможемо помітити, що воно дуже схоже на звичайнісінький ББЖ. Відрізняється лише задня панель, яка оснащена кришкою для захисту. Вона вкручена за допомогою клем-болтів.

У загальному сенсі, стандартна батарея від автомобіля не завжди добре підходить для проведення робіт з перетворювачами напруги. Якщо батарею застосовувати в режимах глибокого розрядження, то найближчим часом він просто прийде в непридатність. Тому в звичайному режимі лише маленька частка від електричної енергії застосовується для запуску двигуна, після цього вона починає швидко заряджатися від працюючого двигуна. Саме в такому випадку можна приписати до достоїнств цього пристрою точне відстеження залишкового напруги на батареях. У нашому випадку система вимкнулася на позначці в 10,91 Вольт. Так як інвертор використовується, як правило, в приміщенні, необхідно вибирати для нього батареї герметичній конструкції, з рекомбінацією газів. Такі моделі не мають шкідливих викидів, і можу використовуватися в житлових приміщеннях.Саме тому щоб отримати бажану потужність ми підключили батарею, яка складається з 4-х звичайних акумуляторних батарей з ємностями в дванадцять ват і 7.2 Ампер / год, які були підключені паралельно. Звичайно, не потрібно забувати про вирівнювання напруги на цьому пристрої при такій схемі збірки.

Фото тильного боку інвертора ICH-550

Задня панель оснащено легко знімається кришкою, під якою розташовуються клеми, за допомогою яких відбувається приєднання зовнішніх батарей.

Функціонал інвертора ICH-550

Під час розрахунків часу роботи в автономному режимі потрібно розуміти, що роль в цьому випадку будуть грати два фактора. Першим з них є той факт, що АКБ в більшості своїй оцінюють по струмів запуску. Вважають їх в амперах. Звичайно, можна сказати, що дана оцінка не є релевантною, і матимуть рацію. Другим же фактором можна відзначити ємність акумуляторів в більшості типів батарей, так як вона має властивість зменшення під час роботи з великим кількість одержуваної електроенергії. Наприклад, якщо батарея має ємність в 100 ампер годину, яка може подавати близько п'яти ампер за двадцять годин, то за чотири години вона зможе подати лише двадцять ампер при тому, що має ємність в 80 ампер годину. Звичайно ж обчислювати ці показники кращі відштовхуючись від розрядних характеристик, які наводить виробник.Після проведення таких підрахунків вам не доведеться ламати голову над тим, в який бік пішли ті самі п'ятнадцять хвилин з розрахункових годин.

Тривалість автономної роботи при двохсот ватах повністю ідентична з відхиленням близько п'ятнадцяти відсотків. А ось під час навантаження в 275 Ватт вона вийшла менше розрахованої на близько чим сім відсотків. У разі збільшення потужностей навантажень більше 325 Ватт перетворювач подає сигнал про вихід із зони робочих показників струм. Після цього прилад відключився через тридцять секунд. А після подолання порогу в 375 Ватт пристрій відключилася відразу. Також можна відзначити, що прилад має захист від перезарядження акумуляторів. Ну і, крім цього, всі стандартні заходи захисту також застосовані в конструкції нашої розглянутої моделі.

Резюме з огляду інвертора серії Charger HF

Підводячи підсумки, хотілося б відповісти на питання, яким багато хто міг би замислитися над при розгляді цієї моделі інвертора. Чому ж не застосовувати ББЖ замість нашого пристрою, з урахуванням того, що в УПС буде підключені батареї від, припустимо, трактора? Розгадка криється в постанові питання. Суть в тому, що перетворювач був зроблений спеціально для звичайного акумулятора для автомобіля. Саме під такі навантаження він і розрахований. Нескладно здогадатися, що при більш високих навантаженнях пристрій просто згорить і прийде в непридатність. Також можна відзначити, що при підключенні зовнішніх джерел живлення можна чітко розрахувати час автономної роботи. І завдяки цій інформації підібрати для себе оптимальний варіант.

Зовнішні можливість підключення зовнішніх батарей, різної ємності, дозволить точно розрахувати час автономної роботи. І вибрати для себе оптимальний час і відповідно придбати батареї необхідної ємності для забезпечення такого часу роботи при відключенні.

По материалам: "Компьютерное Обозрение"