Новинка ДБЖ: серія SRT, невибаглива до напруги на вході

В оновленій поліпшеною серії лінійно-інтерактивних джерел безперебійного живлення від компанії Powercom, а саме SMART KING (SRT), з'явилося безліч цікавих функцій.

Функціонал та опис ДБЖ модельного ряду SRT

Однією з найголовніших можна безумовно відзначити — підвищений коефіцієнт ефективності, що дорівнює 0,9. Завдяки йому і входить напрузі в формі чистої синусоїди пристрій добре показує себе в забезпеченні безпеки мережевого обладнання. Smart King RT має автоматичний стабілізатор напруги, який дозволяє легко перетворювати великий спектр вхідного напруги в діапазоні від 150-310 Вольт. При перетворенні напруги ДБЖ не переходить на роботу від акумуляторів, це допомагає батареям працювати максимально тривалий час, а також залишатися в експлуатації навіть після тривалого терміну служби. Серія SRT цікава тим, що для рядового користувача відкриваються широкі можливості пошуку необхідної моделі, відштовхуючись від потужності. Лінійка включає в себе пристрої 1000,900,1500, 2000,1350,2000,1800,3000,2700 Вольт/Ампер.

Powercom SRT 2000

Джерело безперебійного живлення придбав форм-фактор 2U, що значно відбилося на кріпленнях і ніжках. Стійки обов'язково входять в комплектацію, тому звичайний покупець здатний зайнятися самостійним монтажем на стійку 19 дюймів. Девайс можна встановити у вертикальному положенні, використовуючи його як самостійний прилад.

Powercom SRT 3000

Корпус виконаний з суцільнометалевих сплавів. Індикатори відмінно орієнтуються і легко читаються в різних положеннях. При вертикальній і горизонтальній орієнтації різниці звичайний користувач не помітить, але зможе відмінно розрізняти подаються сигнали. Передня панель дозволяє виробляти гарячу заміну акумуляторів, що є відмінним рішенням від розробників Powercom.

Задня панель має в собі цілих вісім роз'ємів форм-фактора IEC320 C13, які підтримують батарейное забезпечення. Ззаду також розташовуються порти USB, RS-232, також SNMP карта. Пара RJ-35 обов'язково присутній в корпусі. Сухі контакти і порт EPO дозволять покупцеві підключити набагато більше пристроїв. Щоб збільшити кількість часу автономної роботи девайс володіє роз'ємом для приєднання додаткових акумуляторних установок.

Powercom SRT 111

Що всередині корпусу SRT?

Давайте перейдемо до розгляду внутрішньої організації простору безперебійної установки. Більшість компонентів розташовуються горизонтально по відношенню до підлоги. Завдяки цьому мінімізується висота корпусу і габарити приладу.

Powercom SRT open

Збоку корпусу ми можемо побачити кілька отворів для вентиляції. Блоки акумуляторів розташовуються в повністю виконаному з металу контейнері, який має ручку для забезпечення легкої зміни батарей. Щоб замінити акумулятор, досить його витягнути з металевої коробки. При бажанні можна дістати цілий контейнері. Серія SRT може використовуватися з акумуляторами від компанії Yuasa на 9 і 7 Ампер / Часів. Дане значення регулюється моделлю апарату.

Powercom SRT batt

Електрична основа джерела безперебійного живлення розміщується на п'яти платах: першої з них є плата мережевих фільтрів, інші можна позначити як плату комутації, захищеності слабкострумових мереж форм-фактора RJ-45, плата портів RS-232, USB. Окремо стоїть основна плата пристрою ДБЖ.

Розташування SNMP модуля

Додатково можна виділити реалізацію технології приєднання шостої плати, на якій розміщується адаптер SNMP модуля.

Серія STR володіє відмінними характеристиками, завдяки якому підключені прилади мають вихідний напруга в якості чистої синусоїди. Розвивається в межах 220-240 Вольт під час вхідного напруги від мережі в 150-310 Вольт. Вбудований стабілізатор дозволяє вирівнювати значення напруги, працюючи в великому спектрі значень при роботі від мережі. Стабілізатор не переходить на експлуатацію пристрою при включених батареях. Кількість часу, необхідне для перемикання на живлення батарей становить близько 7 секунд. Ця цифра включає також визначення часу старту запуску ДБЖ. Часовий відрізок, в якому джерело безперебійного живлення продовжує працювати може варіюватися від 22 до 75 хвилин з піковим навантаженням в 200 Ватт. Щоб збільшити час активної експлуатації подівся, необхідно приєднати до нього сторонні батарейні установки.

Всі моделі лінійки SRT володіють великою кількістю потужності, яку потрібно підживлювати. Саме для цього розробники вирішили додати в поставку потужну зарядну станцію, яка розрахована на підзарядку штатних акумуляторів, а також блок акумулятора.

ПЗ і експлуатація моделей серії SRT

Щоб підключити пристрій до комп'ютера необхідно скористатися кількома портами USB або ж RS-232. Якщо не встановлювати фірмове ПО, то користувач також зможе працювати з ДБЖ без проблем. Програмне забезпечення лише дозволяє управляти головними параметрами в системі і паралельно відстежувати всі зміни. Комплектація має програму від UPSMon Plus. Забезпечення повністю російською мовою і займає на жорсткому диску невелику кількість місця щодо інших програм.