Трошки теоріі

Безперебійне живлення стоматологічних клінік

Уявіть собі таку картину: пацієнт знаходиться в кріслі, стоматолог працює в каналі зуба (або проводить складну реставрацію з пошаровим нанесенням і засвічуванням фотополімерного матеріалу або ортодонт приклеює брекети за допомогою фотоклею або імплантолог свердлить кістку або встановлює імплантати) і раптом на невизначений час пропадає в напруга в електромережі.

Ще можна собі уявити, як через провали і стрибки напруги, імпульсні перешкоди та інші відхилення параметрів електромережі фотополімерна лампа або лазерний терапевтичний апарат видає "не ті" режими, не запускається, в лабораторії не працюють установки для лиття та лазерного селективного плавлення, CAD / CAM системи і 3D принтери, печі для випалювання кераміки і циркону, полімеризатори, установки для термопресування термопластів, шліфмотори і навіть бормашини. Відхилення від оптимальних робочих режимів експлуатації обладнання можуть стати критичними не тільки для якості виконуваних робіт, але і загрозою для кінцевого результату, а також приводити до прискореного зносу, поломок і виходу з ладу самого обладнання.

ИБП для стоматологических кабинетов

Концепція і проект якісного і безперебійного електропостачання повинні ретельно опрацьовуватися ще на стадії проектування клініки, кабінету, зуботехнічної лабораторії або їх ділянок. На жаль, на практиці часто зустрічаються випадки, коли "напхане" складною і чутливою електронікою обладнання розташовують на одній "гілці" внутрішньої електромережі з обладнанням, що має потужні пускові режими або створює імпульсні перешкоди, без відповідного захисту (компресори, апарати плазмового зварювання і т. п.).

 

Підходи до вирішення проблем

Існують такі принципові підходи до вирішення вищевказаних проблем:

 • Організація комплексу максимально повного захисту всієї Вашої локальної мережі з усім обладнанням;

 • Захист найбільш критичних ділянок, груп або видів обладнання (з точки зору їх важливості для функціонування Вашої організації, з урахуванням можливих фінансових, часових або репутаційних втрат);

 • Комбінований підхід, що припускає ряд заходів щодо захисту Вашої локальної електромережі в цілому, а також заходи щодо захисту найбільш критичних ділянок або видів устаткування.

Заходи з організації стабільного електропостачання можуть включати підключення другого (резервного) введення, 3-х фазного введення і автономних джерел живлення.

Якщо у Вас практично не буває перебоїв з електропостачанням, можна обійтися використанням стабілізатора, який захистить Вашу мережу або обладнання від перепадів напруги. На жаль, навіть у великих містах, перебоїв з електропостачанням виключити не можна. А в сучасних стоматологічних кабінетах, клініках і зуботехнічних лабораторіях ділянок не критичних до відсутності електроживлення практично не залишилося.

Тому в більшості випадків вибір джерела безперебійного живлення (ДБЖ), що забезпечує не тільки автономну роботу в разі повного відключення електроенергії, а й стабілізуючого напругу і забезпечує електроживлення по заданих параметрах є практично безальтернативним.

 

Основні критерії при виборі ДБЖ

1. Потужність ДБЖ

Повинна перевищувати максимальне споживання підключеного обладнання.

2. Якість (форма) вхідної напруги

Для відповідального стоматологічного обладнання зі складною електронікою слід вибирати пристрої з напругою у вигляді "чистої" синусоїди.

3. Тип ДБЖ

Для захисту стоматологічного обладнання можуть використовуватися дві топології ДБЖ: лінійно-інтерактивні і он-лайн з подвійним перетворенням енергії.

У джерел лінійно-інтерактивного типу, при відключенні живлення в мережі, час перемикання на акумулятори становить від 2 до 4 мс. Для багатьох видів устаткування, відносно тривалий час перемикання може завдати шкоди.

4. Час автономної роботи

Якщо в електромережі пропаде напруга, ДБЖ підтримає обладнання кілька хвилин, якщо у Вас часто трапляються тривалі відключення електроенергії, необхідно вибирати моделі з додатковими батарейним блоками або які можуть працювати спільно з генераторами.

5. Стійкість ДБЖ до перевантажень і можливість роботи з великими імпульсними струмами

Здатність плавного виходу з перевантажувального режиму. Якщо напруга в мережі перевищує задані параметри, такі ДБЖ пропрацюють певний час і плавно завершать роботу обладнання.

Особливо важливо використовувати такі ДБЖ з ресурсоємними медичними системами, такими, як апарати магнітно-резонансної томографії (МРТ), рентгенографії та УЗД.

6. Місце розміщення і варіанти встановлення ДБЖ

ДБЖ в залежності від моделі та типу може мати значні розміри, необхідно заздалегідь планувати місце, де буде розміщено пристрій відповідно до рекомендацій виробника.

7. Рівень шуму

Моделі он-лайн типу при своїй роботі досить гучні, цей параметр необхідно враховувати.

8. Наявність мережевого фільтра імпульсних перешкод

9. Наявність реального і доступного гарантійного і післягарантійного технічного обслуговування.

 

Оптимальні пропозиції для Вашої стоматологічної клініки, кабінету, зуботехнічної лабораторії.

Вся продукція Powercom сертифікована відповідно до українського законодавства (сертифікати УкрСЕПРО, ISO 9001)

Powercom пропонує наступну лінійку моделей ДБЖ для клінік і лабораторій:

 • Для великих стоматологічних клінік або зуботехнічних лабораторій (споживана потужність більше 30-40 кВт) 3-х фазні ДБЖ серій Vanguard, ONL. Моделі VGD-II (10-500 кВА), VGD-33 (10-40 кВа), ONL-II (10-250 кВА)

 • Для невеликих стоматологічних клінік, кабінетів, зуботехнічних лабораторій, відділень та окремих ділянок великих клінік (споживана потужність 12-25 кВт) 3-х фазні ДБЖ серій Vanguard, ONL. Моделі VGD-II (10-500 кВА), VGD-33 (10-40 кВа), ONL-II (10-250 кВА)

 • Для стоматологічних кабінетів, окремих ділянок відносно невеликих зуботехнічних лабораторій, окремих груп устаткування (споживана потужність 1-10 кВт) однофазні ДБЖ серій Vanguard, моделі VGS (1-10 кВА)

 

Розглянемо більш детально онлайн ДБЖ марки Powercom, серія Vanguard VGS.

Джерела безперебійного живлення VGS, представлені моделями потужністю 1000, 1500, 2000, 3000, 6000, 10000 ВА. Однофазні ДБЖ забезпечують стабільну вихідну напругу 220, 230, 240 В, з частотою 50 або 60 Гц (задається налаштуваннями). Гарантія на пристрої 2 роки, на батареї 12 місяців.

Powercom VGS

Для захисту окремих груп апаратів, пристроїв, можна використовувати пристрої потужністю 1000, 1500, 2000, 3000 ВА. Вони обладнані Євро розетками до яких підключається обладнання.

Якщо необхідно забезпечити захист кабінету, невеликої клініки, лабораторії слід розглянути установку більш потужних пристроїв 6000 і 10000 ВА. Вони підключаються в щитовій через клемну кололодку і подають стабільну напругу на все підключене обладнання.

Всі моделі серії при напрузі в електромережі від 120 до 276 В, стабілізують напругу, без переходу на батареї, забезпечують стабільну напругу для підключеного до нього обладнання.

Моделі серії Vanguard VGS займають не велику площу, прості в установці і експлуатації. Забезпечують до 15 хвилин автономної роботи обладнання при відключенні електроживлення. Якщо вам необхідно більше часу, слід розглянути можливість підключення додаткових батарейних блоків. Залежно від необхідного вам часу автономної роботи, вони комплектуються акумуляторними батареями, і при відключенні електроенергії дозволять закінчити роботу і не відключати обладнання.

Вбудований дисплей дозволяє управляти ДБЖ на місці, налаштовувати його параметри і вихідну напругу, а за допомогою фірмового програмного забезпечення і додаткових карт це можна робити віддалено з планшета, телефону або ноутбука. Ведеться журнал подій де можна переглянути параметри пристрою і стану електромережі.

Особливості серії Powercom VGS:

 • Синусоїдальна форма вихідної напруги з мінімальними спотвореннями

 • Багатофункціональний ЖК-дисплей з меню російською та англійською мовами

 • Компактні розміри, дозволяють встановити в не великих приміщеннях

 • Режим високої ефективності - дозволяє підвищити ККД, коли напруга в електромережі не виходить за межі встановлених величин

 • Управління батареями за технологією ABM третього покоління (Advanced Battery Management III) - складний алгоритм заряду акумуляторних батарей з режимами заряду постійним струмом і постійною напругою

 • Наявність комунікаційних портів USB і RS-232, внутрішнього слота для установки SNMP-карти

 • Можливість підключення додаткових акумуляторів для збільшення часу автономної роботи

 • Функція аварійного відключення EPO (наприклад, для пожежної сигналізації)

 

Фахівці нашої компанії допоможуть прорахувати необхідну потужність ДБЖ, підібрати оптимальну модель під Ваше обладнання, а також визначити запас необхідного часу автономної роботи для завершення роботи при екстреному відключенні.