Трошки теоріі

Чому автомобільний акумулятор не можна використовувати в ДБЖ

Досить часто зустрічається питання чи можна підключити до ДБЖ автомобільний акумулятор для більш тривалого часу автономної роботи. Пропонуємо разом розібратися у відмінностях акумуляторних батарей.

     Щоб зрозуміти чому не можна використовувати автомобільний акумулятор для ДБЖ, слід зрозуміти що вони створені для різних цілей. Автомобільний акумулятор, розроблений щоб видати великий струм на не тривалий час, щоб завести двигун, а далі генератор буде підтримувати напругу. Під час запуску двигуна акумулятор втрачає велику частину свого заряду. В ДБЖ, акумулятор повинен видавати не великий струм, протягом тривалого часу. Відповідно і всередині батареї відрізняються. Автомобільний акумулятор містить всередині велику кількість тонких свинцевих пластин, це забезпечує велику площу контакту кислоти зі свинцем, для утворення великих струмів. А у батарей для ДБЖ всередині розташоване менша кількість пластин, але більшої товщини, для тривалого виробництва струму, такі батареї витримують більше циклів повного розрядження, навідміну від автомобільних.

    Крім того у всіх моделей автомобілів напруга в бортовій мережі становить 14,2-14,4 вольта, джерело безперебійного живлення буде подавати 13,6-13,8 вольта, що менше ніж необхідно. Автомобільний акумулятор буде працювати в режимі неповної зарядки, що позначиться на його терміні служби, а так само на часі автономної роботи.

    Важливо розуміти що деякі моделі автомобільних акумуляторів, в процесі своєї роботи можуть виділяти водень, який в закритих, чи не провітрюваних приміщеннях може накопичуватися і привести до вибуху або отруєння. Батареї для ДБЖ герметичні, і можуть використовуватися в житлових і закритих приміщеннях.

Powercom INF 1

     У модельному ряду Powercom тільки одна модель не має внутрішніх батарей і може працювати із зовнішніми акумуляторами, це серія INFINITY (INF), моделі потужністю 500, 800, 1100,1500 ВА. Забезпечують вихідну напругу у вигляді чистої синусоїди, відмінно підійдуть для захисту техніки в приватному будинку, для котлів, насосів, відео спостереження, освітлення. До молодших моделей потужністю 500-800 ВА, можна підключити по одній батареї потужністю 65-200Ач, більш потужні моделі 1100-1500 ВА, вимагають підключення мінімум двох акумуляторів ємністю 100-200 ВА.