Трошки теоріі

Заряджаємо та зберігаємо акумулятор для ДБЖ правильно

Акумуляторні батареї в ДБЖ один з дорогих і важливих компонентів. Від правильної їх експлуатації залежить довговічність роботи.

Найчастіше в джерелах безперебійного живлення встановлені свинцево-кислотні акумулятори.

powercom batt

Розберемося детальніше з пристроєм і основними принципами роботи батареї. Усередині батареї розташовані пластини і електроліт в стані гелю. Акумулятор герметичний не обслуговується, завдяки такій конструкції, батареї можуть знаходити в вертикальному або горизонтальному положенні в залежності від форми ДБЖ. Всі відпрацьовані гази циркулюють всередині батареї і не шкодять здоров'ю користувача, за умови що корпус батареї не пошкоджений.

Перша зарядка акумулятора після покупки

Відразу після покупки ДБЖ не слід підключати навантаження. Підключіть ДБЖ до мережі, якщо передбачено функціоналом, пристрій проведе самотестування, і залиште заряджатися. У зимовий час, якщо пристрій під час доставки сильно замерз, не підключайте його відразу, залиште в приміщенні на кілька годин зігрітися, тільки після цього підключайте до мережі.

Після першого заряду батарей, приблизно 12 годин, підключіть до джерела навантаження, і повністю розрядіть ДБЖ, після чого поставте знову на повну зарядку. Після цього він буде відкалібрований і готовий захищати вашу техніку від стрибків напруги в мережі.

Слід пам'ятати що свинцево-кислотні батареї якщо їх не використовувати, втрачають ємність.

Якщо ви придбали ДБЖ і не підключили до нього навантаження, з часом це можете привести в непридатність батареї.

Що б правильно зберегти пристрій, необхідно повністю зарядити батареї, і періодично перевіряйте рівень заряду і напруга, при необхідності під заряджайте їх знову.