Трошки теоріі

Основні критерії при виборі ДБЖ для медичного обладнання

Від вибору джерела безперебійного живлення залежить довговічність і працездатність медичного обладнання, такі пристрої як апарати УЗД, рентгенівські апарати, томографи, МРТ-сканери вимогливі до якості вхідного напруги і не переносять коливань напруги, різких відключень напруги, коливань частоти струму.

Powercom для медичного обладнання

Організація безперебійного живлення може бути виконана кількома способами:

  • Установкою потужного трифазного джерела безперебійного живлення для захисту всього електрообладнання на поверсі

  • Установка окремих ДЖБ для підтримки окремого апарату або груп апаратів

 

Основні критерії при виборі ДБЖ для медичного обладнання

1. Потужність ДБЖ, необхідно визначити потужність медичного обладнання яке необхідно підключити до ДБЖ. Зверніть увагу що потужність може вказуватися в ВА і Вт

У паспорті пристрою вказується потужність в ватах (Вт) і вольт-амперах (Ва або Va). Дані одиниці виміру не еквівалентні. Підбирати ДБЖ необхідно саме за значенням вольт-ампер (Va). У супровідній документації подивіться робочу і максимально споживану потужність пристроїв і апаратів. Потужність ДБЖ повинна перевищувати максимальне споживання підключеного обладнання, щоб при відключенні електроживлення ДЖБ зміг забезпечити достатній час роботи для збереження даних і безпечного вимикання апарату.

2. Якість вхідної напруги, ДБЖ можуть забезпечувати напругу у вигляді чистої синусоїди або апроксимованої синусоїди. Для медичного обладнання вибирайте пристрої з вихідною напругою у вигляді чистої синусоїди.

3. Тип ДБЖ

Для захисту медичного обладнання можуть використовуватися два типи ДБЖ лінійно-інтерактивні і онлайн з подвійним перетворенням.

Зверніть увагу у джерел лінійно-інтерактивного типу, при відключенні живлення в мережі, час перемикання на акумулятори становить від 2 до 4 мс. Для багатьох видів обладнання, такий час перемикання може завдати шкоди. Ми рекомендуємо вибирати моделі онлайн типу з подвійним перетворенням енергії, вони моментально перемикаються на живлення від батарей.

4. Час автономної роботи

Якщо в електромережі пропаде напруга, джерело підтримає обладнання кілька хвилин, якщо у Вас часто трапляються тривалі відключення електроенергії, необхідно вибирати моделі з додатковими батарейним блоками або які можуть працювати спільно з генераторами.

5. Стійкість до перевантажень, можливістю роботи з великими імпульсними струмами без переходу на байпас, що особливо важливо при використанні їх з самими ресурсоємними медичними системами, зокрема - апаратами магнітно-резонансної томографії (МРТ), рентгенографії та УЗД.

6. Місце розміщення

ДБЖ в залежності від моделі та типу може мати значні розміри, необхідно заздалегідь планувати місце де буде розміщено пристрій.

7. Рівень шуму

Моделі онлайн типу при своїй роботі досить гучні цей параметр необхідно враховувати.