Огляд ДЖБ Powercom INF-1500

Серед сучасних рішень безперебійного живлення виділяється група обладнання для забезпечення тривалої підтримки. Такі ДБЖ дозволяють підключити зовнішні акумулятори, мають потужний зарядний пристрій.

Актуальними будуть на підприємствах або для приватного будинку в селищах, де часто буваю перебої з електроенергією, скачки напруги.

Powercom INF-1500

Розглянемо детальніше таку модель Powercom INF-1500

Серія INFINITY це лінійно-інтерактивні ДБЖ з вихідною напругою у вигляді чистої синусоїди. Це важливо для «Не комп'ютерного обладнання», систем відео спостереження, опалення, насосів та іншого обладнання з трансформаторними блоками живлення.

Для тривалої підтримки необхідно підключити до ДБЖ батерії високої ємності.

Для моделі INF-1500 рекомендовано використовувати мінімум дві свинцево-кислотні АКБ ємністю 100-200 Ач. ДБЖ працює з напругою 24 В на батареях і цим обумовлено необхідну кількість мінімум дві батареї по 12 В.

Важливе питання швидкість відновлення заряду акумуляторів. Для моделей INF-1100 і INF-1500 вказано зарядний пристрій із зарядним струмом 15 А, це достатній струм для швидкого відновлення заряду. Додаткові функції захист від глибокого розряду і само тестування.

ДБЖ має широкий діапазон вхідних напруг, вбудований стабілізатор забезпечує вихідну напругу 220 В при вхідній від 140 до 280 В. Це дозволяє економити заряд батарей і продовжує термін їх служби.

Вхідні роз'єми представлені 2 євро розетками, із заземленням. Передбачений захист від сплесків напруги, автоматичне відключення при перевантаженні і захист від короткого замикання.

Powercom INF-1500 1

Модель розрахована на навантаження 1500 ВА (1050 Вт.). при повному навантаженні з підключеними 2 АКБ ємністю 100 Ач, дозволить забезпечити 1 годину автономної роботи. Час перемикання на батареї складає 2-4 мс.

Комплект поставки включає в себе: шнури для підключення батарей, інструкція і гарантійний талон.

ДБЖ виконаний з метала в формі вежі чорного кольору. Розмір пристрою без кабелів 130 × 380 × 250 мм, вага трохи більше 12 кг. На лицьовій стороні розташована кнопка включення, індикатор роботи, інформаційний дисплей, на якому вказана інформація про заряд батарей, навантаженні, режими роботи (від мережі, від батарей, стабілізація напруги)

Powercom INF-1500 2

На бічних панелях розташовані вентиляційні решітки. На тильній стороні розміщені вихідні роз'єми, 2 євро розетки, кнопка вбудованого запобіжника, гвинтові клеми для підключення акумулятором, індикатор полярності батарей (допоможе Вам правильно підключити акумулятори), решітка вентилятора, USB-порт для зв'язку з комп'ютером, кабель живлення.

Для тестування роботи ДБЖ використовувалися 2 акумулятора Delta HRL 12-100. Підключили акумулятори штатним кабелем, для цього використовували гайковий ключ.

Powercom INF-1500 3

Вмикається пристрій натиском кнопки на лицьовій панелі, вона ж дозволяє відключити звукові оповіщення. Powercom INF-1500 дозволяє запустити підключене устаткування без напруги в електромережі, досить мати тільки заряджені акумулятори.

Керувати і контролювати стан можна через комп'ютер, підключившись USB-кабелем. Встановивши фірмові програмне забезпечення UPSMon Pro, ви зможете відстежити навантаження, стан вхідного напруги, відсоток заряду батарей.

Внутрішній простір

Powercom INF-1500 4

Джерело безперебійного живлення поставляється без внутрішніх батарей, тому всередині досить місця для вентиляції. При піковому навантаженні крім пасивної вентиляції, застосовується ще примусове охолодження, вентилятором, швидкість обертання якого, безпосередньо залежить від навантаження.

Powercom INF-1500 5

Усередині використаний великий тайванський трансформатор Chuan Shun Electric, крім нього, є ще 16 транзисторів CET CEP14G04, розташованих на двох алюмінієвих радіаторах над трансформатором. Конденсатори, а також і інші електронні компоненти, що використовуються в ДБЖ, розраховані на тривалий термін служби, як це і належить для відповідальних пристроїв, розрахованих на багаторічну експлуатацію. Якість збірки, незважаючи на бюджетне позиціонування виробу, не викликає ніяких нарікань.

Powercom INF-1500 6

 

Тестування

Пристрій тестувався при максимальному навантаженні 550 Вт. Вихідна напруга в вигляді чистої синусоїди, була стабільною незалежно від зміни навантаження і ступеня заряду батарей. Час роботи INF-1500 при 40-відсоткової навантаженні на нашому стенді, склав 4 години 27 хв, а при навантаженні в 100 Вт - більше 6 годин. Хочеться відзначити що при збільшенні вхідної напруги вище зазначеного виробником, пристрій продовжує працювати стабільно, однак при падінні напруги до 160 В, вмикається звуковий сигнал про перевантаження пристрою, а через пару хвилин відключається навантаження, мабуть для власного захисту.

Без акумуляторів пристрій може працювати як стабілізатор напруги, проте необхідно стежити що б перевантаження не перевищувало рекомендоване виробником, інакше пристрій відключитися.

 

Висновки

Powercom INF-1500 корисний для власників заміських будинків і дачних ділянок, хто, залишаючи свою заміську нерухомість на цілий тиждень, або на більш тривалий час, може бути впевнений в тому, в будинку навіть пізньої осені чи ранньої весни завжди буде тепло і затишно . Єдина незручність, з яким може зіткнутися споживач, це необхідність транспортування важких акумуляторних батарей, які необхідно купувати окремо. Модель, має великий потенціал за рахунок можливості установки більш ємних акумуляторних батарей, а також збільшеної потужності самих пристроїв.

 

Стаття за матеріалами статті compress.ru