ДБЖ для малого і середнього бізнесу на прикладі Powercom

Розберемося в статті з основними параметрами на які слід звернути увагу при виборі ДБЖ для потреб малого та середнього бізнесу, на прикладі обладнання Powercom.

 

Вимоги до безперебійної роботи у бізнесу дещо відрізняються, ніж для домашнього ПК. Для вибору оптимального варіанту необхідно зібрати всі вимоги до обладнання і часу автономної роботи.

Необхідна потужність ДБЖ, одна з простих характеристик, необхідну для вас потужність слід вибирати виходячи з кількості обладнання, споживаної ним потужності і необхідного часу підтримки під час відключення електроенергії. При цьому слід враховувати, що деяке обладнання вимагає високий пусковий струм, який може значно перевищувати звичайний робочий режим.

Один з важливих параметром який слід враховувати час роботи під час заданого навантаження. В середньому час підтримки обладнання коливається від 10 хвилин до години.

Не менш важливим є тип виконання ІБП, всього їх три: резервний, лінійно-інтерактивний, онлайн з подвійним перетворенням. Найчастіше використовуються лінійно-інтерактіний ДБЖ. Завдяки вбудованому стабілізатору напруги, такі ДБЖ забезпечують живлення обладнання від мережі, без переходу на акумулятори, в широкому діапазоні напруги (як правило +/- 30% від номінальної). Переходять на живлення від акумуляторів, при повному відключенні електроенергії, що збільшує термін служби акумуляторів. Для більшості обладнання обов'язковою вимогою є стабільна напруга у вигляді чистої синусоїди.

Додаткові параметри які слід врахувати, це наявність фільтрів і захисту від перевантаження, короткого замикання, портів для захисту телефонної лінії, локальної мережі, інтерфейсів для підключення до комп'ютера і віддаленого управління. Також слід визначити місце яке ви виділите для ДБЖ, чи потрібно вам буде функція гарячої заміни батарей, і додаткові батарейні блоки.

Powercom пропонує пристрої під різні потреби від захисту домашніх ПК, до модульних систем, для забезпечення безперебійної роботи промислового устаткування.

Powercom SPR

Powercom SPR 2

Для сегменту малого та середнього бізнесу компанія пропонує лінійно інтерактивні Smart-пристрої, представлені моделями Smart King Pro + серія SPR у стоєчном виконанні і Smart RT (серія SRT). Ці моделі забезпечують вихідну напруга у вигляді чистої синусоїди. Управління системою через USB роз'єм і фірмове програмне забеспечення, додатково можна падключати зовнішній SNMP-адаптер.

Моделі цих серій можуть працювати з навантаженням до 3000 ВА, або 2100 Вт. Діапазон напруг автотрансформатора становить 155-300 В. Залежно від моделі та ємності встановлених батарей час роботи при навантаженні 200 Вт становить від 15 до 30 хвилин. На відновлення заряду потрібно три години. Є функція гарячої заміни батарей.

Powercom SRT

Завдяки універсальній формі, ДБЖ можна встановлювати самостійно, вертикально, або монтувати в стандартну 19 дюймову стійку.

Powercom SRT 2

Моделі виконані в чотирьох потужностях - 1000/1500/2000/3000 ВА, але серія SRT за рахунок більшого значення PF може захищати обладнання більшої потужності і працювати з навантаженнями до 2700 Вт. Автотрансформатор має розширений діапазон напруг, що забезпечує роботу від електроживлення при 149,5-310 В на вході.

Час перемикання на батареї складає 6-8 мс. Типова навантаження в 200 Вт зможе пропрацювати в автономному режимі від 22 до 75 хвилин в залежності від моделі ДБЖ. Плюсами даної серії є не тільки можливість гарячої заміни батарей (відсік розташований на лицьовій стороні корпусу), але і опція підключення додаткових зовнішніх батарей, функція «Холодний старт» (включення обладнання без наявності напруги), а також високий коефіцієнт потужності.

Крім традиційного управління ДБЖ, через інтерфейс USB, вбудований слот для підключення зовнішнього SNMP адаптера, який дозволяє підключити ДБЖ в локальну мережу і віддалено відслідковувати його стан. Фірмове програмне забезпечення дозволять встановити програму управління не тільки на комп'ютер а й на смартфон або планшет.

 

Матеріал статті взятий: www.ixbt.com