На найбільш важливих і відповідальних ділянках інформаційних мереж і технологічних ланцюжків значимість комп'ютерів постійно зростає, вже не кажучи про офісні ПК або домашні. Але модернізація електричних мереж України часом не встигає за технічним прогресом, у деяких місцевостях країни стан електромереж навіть деградує, що супроводжується постійним зростанням навантаження на мережі. Все це призводить до нестабільності амплітуди і частоти напруги, частих аварійних відключень електроживлення та інших проблем. За таких умов комп'ютери та периферійні пристрої потребують захисту від неприємних сюрпризів з боку постачальників електроенергії.
Навіть разове значне відхилення параметрів електромережі від нормативних значень тягне за собою ризик виходу з ладу вразливих елементів комп'ютера:
Якщо ж нестабільність напруги носить системний характер, то пошкодження «заліза» комп'ютера має практично стовідсоткову ймовірність. Це загрожує втратою важливої інформації, що зберігається у пам'яті ПК, а також відмовою в роботі систем, керування якими покладено на цифрову машину, як наслідок ще й збитками. Не меншій небезпеці піддаються й незахищені периферійні пристрої. Зайве пояснювати, що подібні ексцеси неминуче тягнуть істотні витрати на відновлення системи.
Частково захистити комп'ютерну техніку від небажаних явищ можуть нормалізатори і реле напруги, але повний захист забезпечують тільки джерела безперебійного живлення. У разі значного просідання або повного відключення напруги в мережі ДБЖ автоматично перемикає навантаження на живлення від вбудованого або виносного акумулятора, постійний струм якого перетворюється в змінний за допомогою інвертора. Деякі типи ДБЖ виконують функції не тільки резервного джерела струму, але і стабілізуючого пристрою.
Потрібно розуміти, що класифікація джерел безперебійного живлення за їх призначенням досить умовна. На жодному ДБЖ ви не знайдете шильдика з написом «для комп'ютера», «для принтера», так само як і для будь-якого іншого електроприладу. Зробити висновок про те, чи підходить конкретний блок безперебійного живлення для ПК, можна тільки розуміючи принцип роботи і топологію ДБЖ, з урахуванням технічних характеристик самого безперебійника та підключеної до нього навантаги.
Таким чином, покупка джерела безперебійного живлення — справа відповідальна, а помилковий вибір загрожує відчутним ударом по кишені. Тому перш ніж купити UPS для ПК, бажано ознайомитися з матчастиною, а головне — знайти порядного і компетентного постачальника, яким є єдине офіційне представництво Powercom в Україні.
Щоб зрозуміти, чи придатна певна модель UPS для захисту того чи іншого пристрою, потрібно проаналізувати технічні характеристики безперебійника, серед яких найважливішими є його тип і потужність.
Апарати безперебійного живлення різних типів забезпечують неоднакові рівні захисту комп'ютерної та офісної техніки:
Щоб купити безперебійник для комп'ютера і не потрапити в халепу, потрібно вивчити функціонал UPS для ПК. Суть зводиться до складання споживаної потужності самого системного блоку, а також усіх пристроїв, які підключені до нього. Крім того, потрібно обов'язково передбачити запас потужності в 20–30%, який потрібний для компенсації пускових струмів, а також на випадок придбання додаткових або більш потужних аксесуарів. Не варто закладати у розрахунки надмірний запас потужності, тому що. знадобиться більше електроенергії на власне споживання працездатності потужнішого ДБЖ.
Перелік споживачів, для яких може знадобитися окремо встановлений ДБЖ або їх технічні характеристики при розрахунку сумарної потужності споживання:
Легендарна якість та оригінальна продукція Powercom (Поверком) є доступною у всіх регіонах України. Компанія беззастережно впевнена в довговічності своєї продукції, тому термін гарантії на неї становить до 5 років. Фактично, під час грамотної експлуатації, термін якої становить значно більший період. Надійна гарантійна і післягарантійна підтримка нашої електротехніки в сервісних центрах у всіх куточках країни.
Допомогти вам визначитися з покупкою завжди раді наші кваліфіковані фахівці. Задати питання ви можете за телефонами, вказаними в розділі «Контакти» або через форму зворотнього зв'язку на сайті. Щоб ваш вибір був максимально усвідомленим і вдалим, ми створили розділ "Публікації", в якому можна ознайомитися з прикладами успішних кейсів і готових технічних рішень від Powercom.