Електроживлення з розумом

Відома і добре зарекомендувала себе серія ДБЖ Powercom Smart XL (SXL) отримала оновлення у відповідності з сучасними вимогами ринку. ДБЖ цієї серії, починаючи з другої половини 2009 року, додатково оснащуються USB портом і слотом для внутрішнього SNMP адаптера.

Моделі це серії представлені як підлоговими пристроями, так і для установки в 19" стійку потужностями від 1000 до 5100 ВА (активна потужність навантаження від 600 до 3060 Вт).

Відмітна особливість серії це збільшена ємність внутрішніх акумуляторів і можливість підключення зовнішніх акумуляторних блоків для збільшення часу живлення від акумуляторів. На прикладі настільної моделі SXL-1000A можна розглянути переваги даної серії.

ДБЖ Powercom Smart XL (SXL), фото

ДБЖ оснащений цифровим рідкокристалічним індикатором, що відображає значення вхідної та вихідної напруги, частоти, а також температуру всередині ДБЖ і рівень навантаження у відсотках. Крім того, два лінійних індикатори відображають рівень заряду акумуляторів і рівень навантаження. Окремі піктограми відображають статус ДБЖ і стан електромережі.

ДБЖ з цифровим рідкокристалічним індикатором, малюнок

У моделі SXL-1000A встановлено 4 акумулятора 12В/7,2 Аг, що дозволяє підтримувати навантаження 400Вт до 27 хвилин, а при підключенні трьох зовнішніх додаткових блоків (4 х 12В/17Ач) до 6 годин. Додаткові блоки підключаються паралельно за допомогою кабелю з комплекту пристрою. Підключення та відключення зовнішніх акумуляторних блоків можна виробляти в «гарячому» режимі, не відключаючи навантаження.

ДБЖ серії SmartXL в режимі живлення від акумуляторів формують вихідну напругу у формі чистої синусоїди. Це дозволяє задовольняти найвищим вимогам до електроживлення, які пред'являють такі пристрої як сервера, комунікаційні та охоронні системи тощо

Напруга у формі чистої синусоїди, малюнок

Для підключення навантаження в моделі SXL-1000A передбачено 6 вихідних розеток IEC-320. Вхідний кабель довжиною 1.7 метра зафіксований в корпусі пристрою. Для захисту від короткого замикання передбачений автоматичний вимикач, який набагато зручніше звичайних плавких запобіжників.

6 вихідних розеток IEC-320 з тильного боку, фото

Управління та моніторинг пристрою можна здійснювати за допомогою RS-232 порту, USB порту або внутрішнього SNMP адаптера (купується окремо). Порт RS-232 підтримує інтерфейс «сухі» контакти з наступними станами:

  • контакт 2 – вимикання живлення
  • контакт 5 – акумулятор розряджений
  • контакт 6 – сигнал вимикання ІБЖ

Таким чином, інтерфейс «сухі» контакти надає додаткові можливості для інтеграції ДБЖ в систему користувача.

USB порт підтримує стандарт Smart BatteryÔ, що забезпечує роботу ДБЖ з WindowsÔ без установки додаткового програмного забезпечення, тільки стандартними засобами операційної системи.
При підключенні SXL-1000A USB порту стають доступними опції настройки в розділі Електроживлення (в Панелі управління) дозволяють задати дії при вибраному відсотку розряду акумулятора. Це може бути висновок попереджуючого повідомлення, відключення або гібернація системи, запуск файлу. Таким чином, зовні і функціонально управління живлення здійснюється як у ноутбука (див. нижче приклад індикації на панелі завдань).

Приклад індикації ДБЖ на панелі завдань, малюнок

Тим не менш, як і раніше в комплект поставки входить диск з програмним забезпеченням UPSMON мають більш широкі можливості:

  • відключення або гібернація системи, як за часом, так і по розряду акумуляторів;
  • моніторинг параметрів електромережі і ведення журналу подій;
  • відправка повідомлення по email або СМС про події ДБЖ, запуск виконуваних файлів;
  • завдання розклад тестування та вимикання/вмикання ІБЖ.

Остання версія UPSMON завжди доступна для скачування з сайту виробника.

Порти для керування ДБЖ, фото

Сучасна інфраструктура розташування серверного і комунікаційного устаткування досить складна і часто включає важкодоступні і віддалені вузли. У таких випадках життєво необхідно мати можливість інтеграції ДБЖ в структуру мережі для дистанційного моніторингу та управління. Установка внутрішнього SNMP адаптера дозволяє виділити ДБЖ власний IP адреса в мережі і завдяки вбудованому web серверу отримувати доступ до нього навіть через звичайний веб-браузер.

Аналогічно локально підключеному ДБЖ можливий моніторинг і відключення віддаленого сервера, ведення журналу подій і отримання інформації по email/СМС/спливаючі повідомлення. Доступна версія SNMP карти з підключеним зовнішнім датчиком навколишнього середовища для вимірювання температури, вологості та наявності конденсату (води). За допомогою додаткових бездротових датчиків (до 30 метрів) можливий контроль відкривання дверей та вікон, виявлення задимлення.

Опублікований в журналі текст.

Відома і добре зарекомендувала себе серія ДБЖ Powercom Smart XL (SXL) оновлено у відповідності з сучасними вимогами ринку.

Моделі цієї серії представлені як підлоговими пристроями, так і для установки в 19-дюймову стійку потужностями від 1 000 до 5 100 ВА. Показові характеристики настільної моделі SXL-1000A. Даний ДБЖ оснащений цифровим рідкокристалічним індикатором, що відображає значення вхідної та вихідної напруги, частоти, а також температуру всередині ДБЖ і рівень навантаження у відсотках.

Крім того, два лінійних індикатори відображають рівень заряду акумуляторів і рівень навантаження. Окремі піктограми відображають статус ДБЖ і стан електромережі. У моделі SXL-1000A встановлено 4 акумулятора 12В/7,2 Аг, що дозволяє підтримувати навантаження 400 Вт до 27 хвилин, а при підключенні трьох зовнішніх додаткових блоків (4 х 12В/17Ач) — до 6 годин. Додаткові блоки підключаються паралельно за допомогою кабелю з комплекту пристрою. Підключення та відключення зовнішніх акумуляторних блоків можна виробляти в «гарячому» режимі, не відключаючи навантаження. ДБЖ серії SmartXL в режимі живлення від акумуляторів формують вихідну напругу у формі чистої синусоїди.

Для підключення навантаження в моделі SXL-1000A передбачено 6 вихідних розеток IEC-320. Вхідний кабель довжиною 1,7 метра зафіксований в корпусі пристрою. Для захисту від короткого замикання передбачений автоматичний вимикач, який набагато зручніше звичайних плавких запобіжників. Управління та моніторинг пристрою можна здійснювати за допомогою порту RS-232, USB-порту або внутрішньо го SNMP-адаптер.

USB-порт підтримує стандарт Smart Battery забезпечує роботу ДБЖ з Windows без встановлення додаткового ПЗ, тільки стандартними засобами операційної системи. При підключенні SXL-1000A до USB-порту стають доступними опції настройки в розділі «Електроживлення» (в панелі управління), що дозволяють задати дії при вибраному відсотку розряду акумулятора.