Тестування джерела безперебійного живлення Vanguard - 1000 (VGD-1000)

На сьогоднішній день існує така технологія онлайн, яка перетворює електричну енергію і напруга. Саме такий метод подвійного перетворення є на даний момент одним з головних на сьогоднішній момент щодо забезпечення безпеки різних пристосувань, які працюють на електриці. Методика застосовується для того, щоб в разі будь-яких аварійних ситуацій не виникало перебоїв в системі. Сам по собі цей метод робить потік електричної енергії більш стабільним в будь-якому середовищі і при впливі різних факторів, будь то зміна частотності вхідної та вихідної напруги. Технологію часто використовують в системах, які піддаються постійним зовнішніх перешкод.

Досліджуємо ББЖ Vanguard-1000 (VGD-1000)

Vanguard - це досить впізнавана і надійна серія безперебійних пристроїв, яка має в своїй лінійці близько десяти різних найменувань пристроїв. Вони мають потужність, як і 0.7 кіловат, так і це значення доходить то 20 кіловат. Сьогодні у нас на огляді однофазний безперебійник, який зроблений для того, щоб забезпечити повний захист різних електронних пристроїв.

Під час дослідження даної моделі наші фахівці намагалися враховувати всі можливі фактори, починаючи від стану мережі і закінчуючи прямими характеристиками апарату. Для тестів у нас є такі прилади:

  • Автоматичний трансформатор. Він дозволяє напруга автоматично змінювати силу подачі струму в районі 0 до 330 Вольт;
  • Цифр. осцилографічний прилад Tektronix;
  • Двопроменевий осцилографічний прилад C1-99;
  • Цифр. многометри Mastech, кліщі для вимірювання струму Tektronix;
  • Пристрої для вимірювання ємності батареї ACT Battery Tester.

Вивчення апарату Vanguard-1000 (VGD-1000)

Наш рассматриваемый ИБП представляет собой довольно ёмкий и удобный аппарат. Он является достаточно малогабаритным, что позволяет устанавливать его на различные стенды и установки. Его можно без проблем закрепить на стандартной девятнадцатидюймовой стойке. Размер корпуса данного устройства: 428 x 425 x 84 миллиметров. Как вы уже поняли, это довольно компактное устройство. Также в полную комплектацию вошли специальные крепления, представляющие собой уголки. Они идеально подходят для девятнадцатимиллиметровой подставки. Также стоит отметить, что корпус имеет место для доп. Креплений к стойкам. Они используют резьбу формата М четыре. Пришлось по душе и то, что разработчики хорошо продумали систему охлаждения аппарата.

Ця модель має в своєму арсеналі три звичайних батареї з ємностями в 7 Ампер / годин, а також з напругою в 12 Вольт. Вони підключаються послідовним чином і укладені в спеціальному батарейному пакеті, який в разі чого можна легко замінити.


Тил інтерфейсу УПС має в наявності 2 розетки європейського формату, які необхідні для приєднання певної навантаження. Також в будові є роз'єм IEC 320-ї моделі. Ну і по стандарту інтерфейс також має звичайні роз'єми ЮСБ та RS 232, без яких не обходиться жоден сучасний блок безперебійного живлення. У комплектацію також входять спеціальні кабелю для інтерфейсу і спеціальне фірмове ПО від компанії UPSmon. У моделі встановлений роз'єм для підключення SNMP адаптера, він служить для віддаленого управління і моніторингу пристрої і навантаження. Також є роз'єми для приєднання доп. Батарей.

Обов'язково варто відзначити систему захисту від раптового відключення -Emergency Power Off. ЕРО необхідно для, в першу чергу, для раптових і екстрених відключень навантаження і ББЖ. Наприклад, в разі якогось або катаклізму.

Дослідження функціональних властивостей Vanguard -1000

Для початку ми зробимо підключення наших додаткових пристроїв до блоку живлення. У нашому арсеналі є кілька вольтметрів, які ми підключаємо до роз'ємів УПС та батареям. В якості вимірників струму ми візьмемо спеціальні кліщі і підключимо їх до системи кабель-менеджменту батарей. До входу і виходу ми приєднаємо наші осциллографические установки.

Тепер можемо приступати до тестування.

Для того, щоб почати наші тести, підключимо до виходу пристрою певне навантаження. Безперебійник застромимо в мережу 220 Вольт за допомогою потрібних кабелів. Всі дроти йдуть в комплекті. Буквально миттєво після того, як на наш пристрій було подано певний живлення, запрацювала система охолодження і прийшов в роботу наш дисплей. Прилади зробили звіт про те, що зарядка батарей успішно стартувала, хоча ДБЖ не зупинявся і продовжив заряджати наші батареї навіть в той момент, коли ми знизили вхідна напруга до 100 Вольт!

Варто відзначити, що в ситуації з вимкненим пристроєм, воно продовжує сприймати команди управління через лицьову панельну частина. А також блок здатний показувати статистику про те, в якому зараз стані перебуває мережа живлення. Однією з найприємніших новин є те, що весь текст виводиться російською мовою. Це приємно.

Під час розгляду налаштувань системи ми з'ясували, що вона здатна працювати в трьох різних режимах. Самий стандартний передбачає подвійну буферизацію енергії в певному заданому відрізку частот.

Для початку ми встановимо вихідна напруга в 220 Вольт. Це можна легко зробити, навіть не включаючи самого безперебійника. Можна вибирати і інші значення вольтажу, близькі до 220-ти. Певна межа по частоті є приблизно плюс-мінус 2 відсотки. Тобто це відноситься до діапазону від 49 до 51 Герц. Також можна виставити значення 5 і 7 відсотків.

Під час натискання перемикача для запуску апарат заробив, сам зміг провести перевірку всіх систем і включив певне значення завантаженості системи. Саме в той момент всі наші пристосування зареєстрували включення інвертора виходу і випрямляча для входу.

Спеціальне сповіщення «Режим On-line», яке здалося на нашому екрані, дало оповіщення про перехід в штатний робочий режим. Також з'явилися індикатори мережі на головному інтерфейсі. Також за допомогою лицьовій панелі можна задавати різні налаштування системи.

Дослідження електричних характеристик Vanguard-1000 (VGD-1000)

Зараз ми перейдемо до вивчення всіляких характеристик робочої станції. Для початку ми спробували знайти мінімальний поріг напруги. Це зроблено для того, щоб зрозуміти, в який момент часу система переходить на живлення від батарей. Ми почали поступово знижувати напругу на вході і почали отримувати мінімальні значення, під час яких система якраз-таки починає живлення від батарей. Ми виявили номінальну цифру в 117 Вольт. Але при цьому варто відзначити, що навантаження становило 145 Ватт, що є досить прийнятним результатом. Але коли ми починали збільшувати навантаження до п'ятдесяти відсотків, нижнє значення поступово дійшло до 140 вольт. А ось якщо навантаження становило вже 75 відсотків, то значення перевищувало позначку в 160 Вольт.А ось верхній поріг при тому ж поступовому збільшенні напруги на вході переходив на роботу від батарей під час роботи на 280 Вольтах. Звичайно, без різного лабораторного обладнання дані виміри провернути було б неможливо. Але благо, що у нас є всі необхідні інструменти для цього. За підсумком ми отримали максимальну вища значення в 330 Вольт. А ось перебудова для режиму 2-го перетворення сталася під час зниження напруги до значення в 260 Вольт. Про це нас сповістило спеціальне сповіщення «Онлайн» на лицьовій стороні інтерфейсу.А ось перебудова для режиму 2-го перетворення сталася під час зниження напруги до значення в 260 Вольт. Про це нас сповістило спеціальне сповіщення «Онлайн» на лицьовій стороні інтерфейсу.А ось перебудова для режиму 2-го перетворення сталася під час зниження напруги до значення в 260 Вольт. Про це нас сповістило спеціальне сповіщення «Онлайн» на лицьовій стороні інтерфейсу.

Як поводиться в режимі перевантаження VGD-1000?

Тепер перейдемо до основної оцінки роботи нашого приладу. Якщо ми посилаємо на нього навантаження в 765 Ватт, то безперебійник показує відмінні результати роботи. Він зміг провести в штатному режимі цілих тридцять п'ять хвилин, і після цього на лицьовій стороні з'явився напис «помилка», а також прозвучав певний сигнал. В цей же момент з'явився напис, який позначала перевантаження виходу. Навіть при такій ситуації ДБЖ міг продовжувати підживлювати навантаження ще цілу хвилину, а потім він автоматично включив режим «байпаса». Але от якщо дати на безперебійника навантаження в 140 відсотків, то помилки починають відбуватися вже через двадцять секунд після старту системи.

Після цього ми вирішили зменшити навантаження на систему до дев'яноста п'яти відсотків. Якщо розглядати процентне співвідношення в Ватах, то маємо показник в 620 одиниць. Буквально відразу апарат перейшов в штатний режим роботи, сповістивши про це написом на екрані. Тому в режим Байпас система не переходила.

Також варто відзначити, що система має в своєму наявності тепловий захист. Вона допомагає запобігти перегріву системи і в разі виникнення проблем може підключити систему спеціального охолодження всієї конструкції. Тому стан радіатора ніколи не піднімався вище 48 градусів за Цельсієм.

Експлуатація батареї і час автономної роботи для моделі Vanguard-1000 (VGD-1000)

Після того, як ми відключили живлення від мережі, нас відразу ж сповістила напис на екрані. У ньому записано про те, що користувач повинен бути попереджений про те, що живлення системи почало відбуватися за рахунок батареї. Ми вирішили відключити звукове сповіщення, щоб перевірити працездатність системи. І після цього про перехід на живлення батареї ми могли дізнатися тільки за рахунок написів на екрані. Варто зауважити, що при проходженні критичного порога на лицьовій панелі знову ж з'явилося спеціальне сповіщення, і після цього блок живлення перестав працювати.

Тепер оцінимо батареї після повного розряду: напруга 1,97 Вольт на один елемент, С = 3,73 А / ч. Після цього виробляємо установку батарей і починаємо подавати напругу в 220 Вольт.

Наша серія безперебійників має систему автоматичної відстеження роботи батарей Advanced Вattery Management, яка також обладнана технологією температурної компенсації і напруг заряду, яка реалізується за рахунок процесора ББЖ.

Зарядка батареї проходить за три етапи

Під час 1-го етапу проходить підзарядка безперебійним струмом: основним напругою є показник в 2,435 Вольт при 25 градусах за Цельсієм. По проходженню 2,385 Вольт зарядка припинялася. У разі недосягнення такої напруги після 150 годин заряду, то УПС зупиняє підзарядку і пише на дисплеї про те, що слід замінити батарею.

Під час замірів max струм заряду склав 1,1 Ампер. Під час наступних трьох годин воно змінилося до 0.4 Ампер, а потім і зовсім опустилося до нульової позначки.

У другому етапі відбувається підтримка батарей шляхом «плаваючого потенціалу», 2,335 В на одиничний елемент. При цьому значення струму дорівнює нулю. Довжина цього етапу склала близько 150 відсотків витраченого часу безперебійним струмом, плюс до цього додамо додатково 48г.

У третьому етапі ми просто спостерігали за батареєю. У перший час заряд на батареї зовсім залишається незмінним. Але якщо в наступні десять діб не пустити струм, то апарат видасть повідомлення про те, що варто замінити батарею. ББЖ може працювати в такому режимі майже місяць.

Під час заряду процесор безперебійника стежить за зміною температури і регулюванням сили напруги. Коеф. Компенсації температури склав -5 мВ / ° С в районі 10 - 50 ° C. А - ось використання батарей в іншому діапазоні не вітається, так як це сильно впливає на їх робочі характеристики.

Висновки огляду Vanguard-1000 (VGD-1000): якість ДБЖ - на висоті!

На нашу думку, УПС Powercom VGD -1000 пройшов всі тести більш ніж гідно. Він здатний видавати відмінну роботу навіть в найважчих умовах і при наявності чутливої ​​апаратури. Він здатний захистити її від різких стрибків напруги, а також від підвищених і знижених його значень. Різні спотворення мережі і перешкоди в цьому апараті відсутні. А це означає, що джерело буде працювати безперебійно. Ви можете не переживати з приводу ушкоджень системи і апаратури в цілому.

У складних робочих моментах системи, припустимо, під час відсутності енергоживлення або при роботі з неприпустимими частотами наш ББЖ може забезпечити живлення системи від внутрішньої батареї. У такому режимі агрегат може працювати до повного відновлення звичайного мережевого підключення до джерела напруги. Але також можна помітити, що можна збільшити час роботи пристрою за допомогою конекту додаткових батарейних елементів. Спеціальні алгоритми з управління батареєю здатні швидко зарядити систему, при цьому зберегти агрегат в цілості й схоронності. Тобто, термін служби батарей не зміниться.

Підключення УПС в мережу підприємства за допомогою SNMP-протоколу з легкість допоможе здійснити контроль великої кількості елементів у великих масштабах.

Можна сказати, що використання сучасного безперебійного обладнання з 2-м перетворенням електроенергії коштує своїх грошей, так як система дозволяє не допускати різних помилок в роботі апаратури.

По материалам издания "Сети и бизнес"