Час резервної роботи джерела безперебійного живлення - найважливіший критерій, який необхідно враховувати при виборі UPS. Інформацію по кожному безперебійника можна знайти в зведеній таблиці або розрахувати тривалість автономного режиму самостійно, використовуючи формулу і информацию ниже.
При виборі ДБЖ в першу чергу слід звертати увагу на ємність батареї, тому що саме обсяг накопиченої енергії впливає на час резервної роботи. Тільки після вибору найбільш енергоємного пристрою слід віддавати перевагу ДБЖ з бажаної потужністю.
Слід враховувати, що обсяг АКБ залежить від способу підключення. При паралельному з'єднанні (об'єднання позитивних клем з плюсовою точкою схеми, і негативних із загальним мінусом) батарей ємність підсумовується, але при послідовному (об'єднання позитивних клем із загальною негативною точкою схеми, а негативних з позитивною) підключенні складається напругу, а обсяг визначається одним джерелом живлення .
При самостійному розрахунку часу резервної роботи за допомогою формули слід враховувати деякі фактори:
Перераховані показники необхідно занести в формулу: T (годинник) = C [А * год] * V [В] * η / P [Вт]. Однак існують різні модифікації формули, де робочу потужність (P) в знаменнику множать на коефіцієнт розряду акумулятора (діапазон 0,7-0,9) і коефіцієнт доступною ємності (0,7-1). Уточнена формула враховує вплив температури і швидкості прикладання навантаження на загальну ємність АКБ.
Для збільшення часу автономної роботи можна збільшити кількість АКБ, однак цей спосіб вимагає вкладень в покупку додаткових батарей і організацію простору в приміщенні.
Зменшення загального навантаження і уникнення необґрунтованого використання батарей також допоможе збільшити час резервного живлення. При дефіциті енергії важливо коректно вибудовувати пріоритети електропостачання.
Якісне і правильне технічне обслуговування допомагає значно уповільнити зношування батарей і зберегти час резервного живлення на максимальних значеннях протягом тривалого часу. Важливо дотримуватися обладнання в чистоті, забезпечувати сприятливий температурний режим.