Безперебійники для опалювальних котлів та насосів

Потужність

Фази

Форма вихідної напруги

Ємність АКБ

Серія

Акумуляторна батарея

Параметри виведення

Для медичного обладнання

Для дому

Для систем опалення

ДБЖ INF-500, 300 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, USB (00210197)
ДБЖ INF-500, 300 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, USB (00210197)
INF-500 — інтелектуальний ДБЖ, що видає чисту синусоїду на виході. Призначається для експлуатації зі сторонніми акумуляторними батареями. Також можна використовувати пристрій Powercom із ланцюгом з декілька АКБ. Підійде для роботи з опалювальними системами, циркулярними насосами та мережевим обладнанням.
ДБЖ INF-800, 480 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, USB (00012522)
ДБЖ INF-800, 480 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, USB (00012522)
INFINITY-800 є інтелектуальним безперебійником, що працює в поєднанні з зовнішніми акумуляторними батареями. Видає чисту синусоїду, що дозволяє експлуатувати із системами опалення: котлами на дровах, насосами опалення та двоконтурними котлами. Є можливість підключення додаткового АКБ.
ДБЖ INF-1100, 770 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, USB (00210202)
ДБЖ INF-1100, 770 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, USB (00210202)
INFINITY-1100 являє собою інтелектуальний пристрій, що має вихідну напругу у вигляді чистої синусоїди. Застосовується для захисту опалювального обладнання. Девайс призначений для експлуатації зі сторонніми акумуляторами. Застосування пристрою як окремого стабілізатора заборонено.
ДБЖ INF-1500, 1050 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, LCD, USB (00210203)
ДБЖ INF-1500, 1050 Вт, 2 х EURO (Schuko), AVR, LCD, USB (00210203)
PCM INFINITY-1500 є лінійно-інтерактивним пристроєм, що працює на мікропроцесорній основі. Відмінно підходить для роботи із системами опаленнями, двоконтурними котлами, зварювальними апаратами та газовими котлами. Має чисту синусоїду, можливість додавання зовнішніх акумуляторів, а також роз'єми формату євро.

  Більше інформації про вибір ДБЖ для різних котлів та циркуляційних насосів

  Проблема теплопостачання з кожним роком стає дедалі нагальнішою для домогосподарств та інших установ України. Безперервно зростаючі ціни на енергоносії змушують регулюючі органи підвищувати тарифи на опалення, а власників і експлуатантів приміщень — вишукувати способи економії. За таких умов застосування автономних опалювальних котлів стає дієвим засобом оптимізації витрат, що викликані нестабільністю ринку. Індивідуальна котельня дозволяє мінімізувати трату палива за рахунок сучасних технологій і оптимальних налаштувань обладнання.

  Навіщо потрібен безперебійник для котла?

  Наявність власного котла ще не означає, що його власник надійно захистив свій об'єкт від холоду. Автономний обігрівач і сам вимагає постійного контролю або захисту від зовнішніх негативних факторів.

  Річ у тому, що сучасні котли оснащені автоматикою, насосами, системами сповіщення та сигналізації, а також іншим додатковим устаткуванням, яке вкрай чутливе до нестабільності електропостачання. Лінії електропередач та обладнання підстанцій місцями сильно зношені і перевантажені, внаслідок чого постачальники електроенергії не завжди можуть забезпечити її належну якість. Проблеми в електромережі проявляються такими явищами:

  • відхиленням від нормативних показників апмплітуди і частоти напруги;
  • аварійними відключеннями електроживлення;
  • імпульсами, перешкодами та пусковими струмами тощо.

  Все це може викликати різного роду неприємності: як мінімум — аварійну зупинку циркуляції теплоносія, як максимум — вихід із ладу дорогого устаткування. За морозної погоди аварія у котельні загрожує замерзанням водяної системи опалення і ще більшими збитками.

  Powercom — ідеальні ДБЖ для систем опалення

  Для надійного захисту котельного обладнання найкращим рішенням стане застосування джерел безперебійного живлення для котлів від Powercom. У модельному ряду бренду представлені безперебійники для опалювальної системи різних типів і потужності, якими можна захистити будь-які елементи:

  • газові, твердопаливні та рідкопаливні котли;
  • блок керування;
  • циркуляційну помпу;
  • припливно-витяжну вентиляцію;
  • системи безпеки та зв'язку тощо.

  З джерелами безперебійного живлення Поверком можна бути спокійними за стабільну роботу пальника, збереження налаштувань, безперервність роботи насосів і таке інше.

  Який тип джерел безперебійного живлення підходить для котельні?

  Класифікація ДБЖ в Україні встановлена ДСТУ IEC 62040-3. Цим стандартом передбачені такі типи безперебійників:

  1. Резервні ДБЖ (Offline UPS) з точки зору застосування для опалювальних систем. Відрізняються простотою конструкції, високим ККД і невисокою вартістю. Забезпечують базовий рівень захисту за допомогою пасивного мережевого фільтра. Не мають функції стабілізації напруги, в штатному режимі ретранслюють її практично у незмінному вигляді. У резервному режимі перемикаються на вбудований акумулятор із затримкою 4–6 мс. Такий набір характеристик не дозволяє використовувати даний тип безперебійників для котла та основного обладнання котельні. Натомість ДБЖ типу офлайн можна застосовувати на маловідповідальних ділянках — наприклад, для живлення аварійного підсвічування в котельні, наприклад.
  2. Лінійно-інтерактивні ДБЖ (Line Interactive UPS) у сфері захисту обладнання для опалення. Забезпечують розширений захист навантаження за рахунок наявності стабілізатора, який нормалізує величину напруги, але не частоту. Видають на виході апроксимовану або чисту синусоїду, мають невелику затримку перемикання (близько 2–4 мс). Пристрої такого типу частково підходять для котельного обладнання. Для підключення котлів не рекомендується застосування модифікацій зі ступінчастою синусоїдою, оскільки такі апарати можуть провокувати помилки в роботі керуючої автоматики.
  3. Онлайн-ДБЖ (Online UPS), як найкращий варіант для безперебійного живлення різних типів котлів, циркуляційних насосів та інших компонентів опалювальних систем. Гарантують максимальний захист завдяки безперервному подвійному перетворенню струму зі змінного у постійний і зворотно, за рахунок чого відсутня затримка перемикання при відключенні зовнішнього електропостачання. Стабілізують величину і частоту напруги, видаючи на виході ідеальну синусоїду. Цей тип безперебійників можна сміливо застосовувати для живлення будь-якого обладнання і периферійних пристроїв аби опалювати будь-які приміщення. До незначних недоліків Online UPS можна віднести високу вартість, підвищений шум від вентиляторів охолодження і прискорений знос АКБ.

  В каталогах єдиного офіційного представництва Powercom в Україні представлені апарати усіх типів, що перелічені вище. Відповідність продукції PCM чинним стандартам підтверджено національними та європейськими сертифікатами. Бездоганна якість збірки забезпечує безвідмовну роботу апаратів на довгі роки.

  Прикладом оптимального варіанту блоку безперебійного живлення для котла є пристрої серії INFINITY (INF). Розробники відмовилися від вбудованих акумуляторів на користь зовнішніх. Постійний чистий синус на виході апарату дозволяє використовувати його для захисту навантаження як з імпульсними, так і з трансформаторними блоками живлення, а також для насосного обладнання.

  ДБЖ для насоса

  Для роботи з циркуляційними насосами системи опалення вкрай бажано купувати ДБЖ з чистим синусом — тільки вони гарантують нормальну роботу помпи. Теоретично насос може працювати і на модифікованій синусоїді, але тоді обмотки статора будуть вібрувати і перегріватися, що скоротить експлуатаційний ресурс мотора.

  ДБЖ для твердопаливного котла

  Розберемося, чому безперебійник для твердопаливного котла з акумулятором є нагальною необхідністю, а не даниною моді. Конструкція сучасного твердопаливного котла опалення кардинально відрізняється від архаїчних «буржуйок». Нині це досить складний апарат, що має в своєму складі такі елементи:

  • електронний блок управління та систему датчиків;
  • турбіну для нагнітання повітря в камеру згоряння;
  • циркуляційні насоси.

  Від роботи кожного з цих пристроїв залежить роботоздатність системи в цілому.

  Практика показує, що з міркувань зайвої економії деякі користувачі нехтують впровадженням в опалювальну систему контуру аварійного охолодження. Через це, а також через інерційність процесу згоряння твердого палива, при аварійному відключенні автоматики і насосів існує ризик закипання агрегату, що загрожує його вибухом. Виходячи з цього, використання безперебійника для твердопаливного котла є обов’язковим.

  ДБЖ для газового котла

  Крім перерахованих вище ризиків для іншого обладнання, знеструмлений газовий котел не зможе перезапуститися в разі перепаду тиску в газопроводі, що може спричинити заморожування системи в зимовий період. Крім того, в блоках управління без резервного живлення у блоці пам'яті зіб'ються налаштування параметрів роботи, внаслідок чого контролер доведеться програмувати наново. Вимоги, що пред'являються до джерел безперебійного живлення  для газового котла, такі ж самі, що і у випадку з твердопаливним агрегатом.

  Як підібрати пристрій безперебійного електроживлення для опалення?

  В процесі вибору джерела безперебійного живлення для котла враховують різні критерії, основний з яких — це потужність пристрою. Для її визначення потрібно скласти споживану потужність всіх електроприладів, що складають опалювальну систему, і додати до отриманого значення запас потужності — в середньому це 20%. Надмірний резерв потужності не призведе до очікуваного збільшення тривалості автономної роботи, оскільки в такому випадку запас нівелюється високим власним споживанням девайса, тому важлива, як то кажуть, "золота середина".

  Підбираючи кількість і ємність батарей апарату безперебійного живлення для систем опалення, потрібно враховувати такі вихідні дані:

  • необхідну тривалість автономної роботи — чим вона більше, тим вище повинна бути ємність;
  • ККД конкретного UPS — тут маємо зворотно пропорційну залежність;
  • допустиму глибину розряду, що закладена в технічні характеристики;
  • струм зарядки, який повинен укладатися в діапазон 5–10% від сукупної ємності батарей або батарейних блоків, з урахуванням фактора зниження ємності з плином часу.

  Крім того, потрібно враховувати, так скажімо, регіональні чи інші обставини, що додаються: температуру повітря в місці установки обладнання для опалення або тривалість опалювального сезону тощо.

  Висновки щодо безперебійного живлення для котлів або інших пристроїв у котельні

  Отже, ми з'ясували, що застосування безперебійників для газових котлів і опалювачів на твердому паливі — обов'язкова умова їх безаварійної експлуатації. З урахуванням високої вартості оснащення котелень економія на безперебійниках є не просто недоречною, а й неприпустимою.

  Завдяки нашій компанії купити безперебійник для котла в Україні як ніколи просто. Фахівці представництва Powercom в Україні допоможуть підібрати оптимальну конфігурацію захисту вашого котельного обладнання з використанням пристроїв PCM, доставка та сервісна підтримка яких доступна по всій країні. Стаючи нашими покупцями, інженери-інтегратори отримують можливість якісного виконання проектних завдань і оптимізації бюджету, а реселери — стабільний прибуток і відсутність рекламацій з боку кінцевого споживача.